Skocz do zawartości
yogi204

Jaka to skrzynia biegów??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dziś odebrałem od mechanika skrzynie biegów. Koszt naprawy podobno przekracza koszt skrzyni użuwanej. Więc szukam skrzyni biegów która będzie pasowała do mojego paska. moja prośba to: gdzie przeczytać te numery skrzyni czy kody?? oraz jakie skrzynie moge zamontować jako zamiennik?? Mój passat to 2001 rok 2.5 TDI (AKN) 150KM 4MOTION.:kwasny

http://my.imageshack.us/v_images.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Dziś odebrałem od mechanika skrzynie biegów. Koszt naprawy podobno przekracza koszt skrzyni użuwanej. Więc szukam skrzyni biegów która będzie pasowała do mojego paska. moja prośba to: gdzie przeczytać te numery skrzyni czy kody?? oraz jakie skrzynie moge zamontować jako zamiennik?? Mój passat to 2001 rok 2.5 TDI (AKN) 150KM 4MOTION.:kwasny

http://my.imageshack.us/v_images.php

 

Podaj VIN to podam Ci co tam siedziało fabrycznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wvwzzz3bz1e264612 na wlepie w bagażniku jest FMN czyli automat jednak moja skrzynia to 6 manual (podobno tak robiły niemieckie serwisy z fabryki zamawiano model i na życzenie klienta zmieniano skrzynie i inne wyposarzenie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wvwzzz3bz1e264612 na wlepie w bagażniku jest FMN czyli automat jednak moja skrzynia to 6 manual (podobno tak robiły niemieckie serwisy z fabryki zamawiano model i na życzenie klienta zmieniano skrzynie i inne wyposarzenie)

 

Po VIN wychodzi rzeczywiście FNM. Spróbuj poszukać na korpusie skrzyni - w najwyższym punkcie tuż obok miejsca gdzie łączy się z silnikiem powinien być wygrawerowany symbol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenie Twojej skrzyni to FTF, możesz zastosować również skrzynię o oznaczeniu DQT (01E 941 521).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zietas

Mam pytanie odnośnie skrzyni biegów manualnej...mam Passata b5 z 2001 roku i od wczoraj wchodzi mi tylko 1 i 2 a na luzie słychać dźwięk jakby coś przeskakiwało...dodam że jest to skrzynia 5-biegowa...czy to znaczy że skrzynia padła?Czy można ją naprawić?Z góry dziękuje za pomoc...pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wvwzzz3bz1e264612 na wlepie w bagażniku jest FMN czyli automat jednak moja skrzynia to 6 manual (podobno tak robiły niemieckie serwisy z fabryki zamawiano model i na życzenie klienta zmieniano skrzynie i inne wyposarzenie)

 

... Ta i pewnie powiedział to Tobie sprzedający po tym jak się zorientowałeś, że w vinie siedzi automat?

Po prostu automat się popsuł i ktoś włożył manual żeby nie mieć więcej kłopotów z automatem. Nie wierzę żeby niemiecki serwis robił takie akcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Martin73

Proszę o pomoc w znalezieniu oznaczenia skrzyni Passat B6 2006 r FSI 150KM, NR vin WVWZZZ3CZ7PO13823

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Padła mi skrzynia biegów manual (symbol DCW) wersja syncro. Po wrzuceniu biegu słychać tylko chrobot i nic poza tym. Auto stoi w miejscu. Wyciągnąłem skrzynię i okazało się, że coś walnęło w środku, bo flansza od wału napędowego kręci się z chrobotem.

Orientuje się ktoś czy można zamienić ją o innym symbolu bez jakichkolwiek przeróbek? Ewentualnie gdzie w okolicy Wrocławia znajduje się dobry mechanik od skrzyń?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności