Skocz do zawartości
black1985

POMOCY Rejestracja samochodu ze szwejcji!!!! Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pomocy !! ojciec kupił autko w Polsce od gości który ma i polskie obywatelstwo i szwedzkie !!! koleś przyjechał do polski paskiem i go nam opchnoł !!! umowa napisana jest na adres szwedzki i tablice też są szweckie!!! wszystko ładnie szło az do momentu urzędu skarbowego !!! załatwiony jest już przegląd, celny, tłumaczenia !!! całą historię ojciec opowiedział Pani w urzędzie skarbowym że kupiony w polsce od polskiego szweda !!! Pani stwierdziła że ta sprawa tak nie przejdzie i powiedziała ojcu że musi napisać oświadczenie na którym bedzie trzeba napisane tak : że ojciec ogłoszenie znalazł w internecie i umówił sie ze sprzedającym w Szwecji i razem przyjechali do Polski dzieląc koszt podróży na pół !!!!

Zastanawiam sie czemu powiedziała że nie przejdzie to jak było na prawdę !!!! czyli że kupiliśmy go w Polsce od szweda !!! Proszę o pomoc bo nie wiem co robić !!! Może ktoś miał taką sytuacje i wie co robić !!! POMOCY :kwasny:hmm

Edytowane przez black1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że urzędnik namawia do poświadczenia nieprawdy. Warto się dopytać w skarbówce co i jak i poprosić o wykładnie na piśmie, bo później może się ktoś przyczepić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież w skarbówce płacisz podatek od czynności cywilno prawnej, czyli od zawarca umowy, czy jakoś tak. Co ma do tego koszt transportu. Nie ma tam w skarbówce innej osoby, która się tym zajmuje :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale przecież w skarbówce płacisz podatek od czynności cywilno prawnej, czyli od zawarca umowy, czy jakoś tak.

 

Dokładnie tak. Paniusi ze skarbówki nie interesuje w jaki sposób to auto trafiło do Polski. Składasz PCC-3, płacisz podatek i po zawodach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie tak. Paniusi ze skarbówki nie interesuje w jaki sposób to auto trafiło do Polski. Składasz PCC-3, płacisz podatek i po zawodach.

 

Nie wiem czy tak jest w przypadku zakupu samochodu za granicą. Zawsze kupowałem w Polsce. Może tu jest jakiś haczyk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz auto w dojczlandi. Przyjeżdżasz do Polszy. Robisz badanie techniczne, robisz tłumaczenia itp. skłądasz w celnym deklaracje AKC-U, po zapłąceniu idziesz do skarbówki, gdzie wypełniasz PCC-3. Ot wszystko

 

Koszt transportu byłby by istotny, gdyby auto było np. przytargane z USA, ale o to pytali by w celnym a nie w skarbówce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie wypełniasz PCC-3

 

Nie tak Zdun :P PCC-3 jak kupisz auto od polskiego obywatela a z zagramanicy to VAT-24.

 

VAT-24 trzeba wypełnić, jeśli chcemy zarejestrować w Polsce pojazd sprowadzony z kraju Unii Europejskiej. Formularz VAT-24 należy przedstawić w Urzędzie Skarbowym, aby otrzymać zaświadczenie o zwolnieniu z podatku VAT.

 

Komplet dokumentow to

 

przegląd, celny, tłumaczenia
i do tego ten VAT24 w skarbowce i recykling Edytowane przez traksio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojjj bo to skarbówka. Ja tam nie robię :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku ma bardziej znaczenie miejsce zawarcia umowy (zapisane na papierze) - wystarczy, że będzie miejsce np Götegorg i wtedy składasz tylko deklarację Vat-24, natomiast jeżeli jest wpisane miejsce w Naszym pięknym k(raju) wchodzi deklaracja PCC-3

Reszta ich nie powinna obchodzić

Ja bym poprosil o wykładnię przepisów na piśmie z danymi urzędnika - samo zapytanie o nazwisko urzędnika bardzo pomaga:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wg mnie Pani ma rację PCC3 składa się w momencie autka zakupionego w Polsce i zarejestrowanego w Polsce a VAT 24 dla sprowadzonego. Auto kupione ze szwedzkimi blachami w polsce traktowane jest jako sprowadzone więc pani ma racje. Nie można przyjąc PCC i VAT-u jednocześnie, bo jest to niezgodne z polskimi przepisami skarbowymi. Najlepiej niech ojciec na umowie poprawi miejsce zawarcia umowy na szwecję lub napisze takie oświadczenie jak paniusi chce inaczej bedzie miał problem , do VAT-u umowa musi byc zawarta poza granicami PL

Edytowane przez nokian77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umowa podpisana była w Polsce ale na umowie widnieje Stokholm !!! Sprzedający jest obecnie w Polsce u rodziny !!! Byłem u niego drugi raz i napisaliśmy oświadczenie że auto było kupione od niego bez żadnych pośredników !!! Koleś napisał też że w razie jakichkolwiek wątpliwości (król i władca ) czyli Pan naczelnik może do niego zadzwonić i wyjaśnić swoje wątpliwości !!! Dziś papiery zostawiłem rano w skarbówce i czekam bo mają sie kontaktować !!! Pani w okienku powiedziała mi ze mają tylko tą sprawę i nić innego!!! Ciekaw jestem czy jutro zadzwonią czy może Pan naczelnik potrzebuje dużo więcej czasu żeby postawić pieczątkę !!! Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności