Skocz do zawartości
hugo

Uszczlka pokrywy zaworów-wymiana...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio przegladajac plyny pod maska zauwazylem wyciek spod pokrywy zaworowej (poci sie)

Czy wymiana jest trudna ???

Po ogledzinach wystarczy odkrecic cewki kilka nakretek i pokrywa schodzi?? czy sie myle???

naprowadzi mnie ktos bardziej wtajemniczony???

 

I czy zdjecie cewki wystarczy odkrecic srobyZdjęcie0166.jpg

Dziekuje za wszelkie porady!!!Zdjęcie0163.jpg

Zdjęcie0164.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śruby które zaznaczyłeś na 1 zdjeciu sa tylko do cewki a zeby dostac sie pod pokrywe to musisz odkrecic te dookoła pokrywy, oczywiscie te co zaznaczyles tez odkrecic, nie wiem jak w Twoim silniku ale u mnie jeszcze trzeba odpiac oslone od rozrzadu z przodu silnika ( jest na dwoch zastrzaskach ) i do tej blaszki co jest na 3 zdjeciu tez jest jakis przewod przymocowany ( mozna zdjac opaske na koncu tego przewodu i odkrecic go od tej blaszki co ulatwi zdjecie kapy ) . Uszczelki polecam z Elringa - jest taki kpl uszczelek pokrywy zaworow.

Moj silnik to AEB wiec nie chcialbym wprowadzac Cie w blad wiec jezeli ktos zna sie lepiej niech mnie poprawi :) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Play3R podejrzewam ze z wierzchu silniki sa bardzo podobne.... Wiadomo ze wszystkie sroby(nakretki) wokol trzeba odkrecic i zgadza sie ze pokrywe rozrzadu czesciowo tez.... Tylko jeszcze nie mialem okazji wymieniac lub sprawdzac swiec a tym samym demontowac cewek... a uszczelke na jakis silikon dac czy tylko odtluscic i i na sucho???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat uszczelke od razu wymienialem na nowa wiec tylko Benzynka w sprayu wszystko wyczyscilem i poskladalem.

Swiece swoja droga smarem miedziowym mozesz popsikac zeby nastepnym razem bylo latwiej odkrecac ;) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności