Skocz do zawartości
MlodyS53

Aprilia AF1 125 nie pali. Zapłon? Czy coś innego?

Rekomendowane odpowiedzi

s.net

Gorszego preclowia chyba nie ma w necie- tragiczny już poziom prezentuje te forum. Już sqtery.com coś z sobą prezentują, forum.mieloch.pl jest godny polecenia odnośnie 2 kółek o mniejszej pojemności.

 

Sprawdź kompresję silnika, na 99% masz moduł zapłonowy więc zapłon nie mógł się przestawić tak jak w Simsonie czy Ogarze, ew mógł się zepsuć na amen.

 

Jeszcze klin na wale mógł się wyrobić i koło zamachowe się przestawiło- wtedy też nie odpalisz. Posprawdzaj najprostsze rzeczy, które nie wymagają nakładów finansowych.

Edytowane przez czarekcw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby sprawdzić klin potrzeba zwalić magneto a do niego potrzeba ściągacz którego nie mam i obleciałem już kilka warsztatów i nikt nie ma. Nawet w Moto-klinice nie mają ani w Motocombo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:blink U mnie na wsi kilka chłopów ma ściągacze różnej maści a w mieście nie mają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista

zaznacz na magnecie milimetr przeg górnym punktem tłoka. wykręć świecę - pokręcaj. zobaczysz kiedy jest iskra.sprawdż też kręcąc rozrusznikiem jak wygląda na większych obrotach. może nie ma potrzeby zdejmowania? na dodatek jak nie masz czym to predzej uszkodzisz... pewnie coś z tym zaworem membranowym ale nie podpowiem bo nie mam w tym praktyki. trzeba wykluczyć co jest możliwe do zrobienia we własnym zakresie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cezary mają różne 17, 19, 21 26 ale 24 nie mieli....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co mi po tym jak gaznik musi byc na moto, a calego mi raczej nie dostarczysz ;)

Wez popatrz z tym zaworem najpierw.

 

Gorszego preclowia chyba nie ma w necie- tragiczny już poziom prezentuje te forum. Już sqtery.com coś z sobą prezentują, forum.mieloch.pl jest godny polecenia odnośnie 2 kółek o mniejszej pojemności.

 

A co do Twojego posta to sie wypowiem tyle - dzieci co prawda są, ale ci kumaci userzy maja takie pojęcie, ze ci z mielochaow i innych bajkopisarkich potrali moga im naskoczyc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zielonyB5 a od ilu lat jesteś na s.net? Bo ja to hoho i pamiętam inne czasy, kiedy dobrze prosperowało te forum a teraz to jest masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zielonyB5 a od ilu lat jesteś na s.net? Bo ja to hoho i pamiętam inne czasy, kiedy dobrze prosperowało te forum a teraz to jest masakra.

 

Rok po zalozeniu juz dobrze dzialalem na forum. Jednak pod innym nickiem niz teraz. Co do tego masz racje, wykruszylo sie.

Ale wielu zostało typu James, Dudi, Hornet i barry. No i oczywiscie gosc ktorego podziwiam mimotego, ze go nie znam osobiscie - Banan vanDyk.

Terz w gruncie rzeczy wchodzi sie tylko na "inne" w dziale swoje pojazdy i tyle. Czasami na awarie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio podobny przypadek, też z Aprilką i okazało się właśnie, że zapłon jakimś cudem się przestawił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rok po zalozeniu juz dobrze dzialalem na forum. Jednak pod innym nickiem niz teraz. Co do tego masz racje, wykruszylo sie.

No to jak śledziłeś dosyć mocno forum to może pamiętasz zamęt z moderatorem ascorba i kto miał rację, że to zły wybór? :)

Ja trochę z innymi ludźmi się trzymałem- głównie Pitaspp, Sohowaty, Asega bodajże. Wcześniej to były czasy, stare forum miało swój klimat, nowe jakoś mi nie pasuje.

 

opony_biz_pl jaka Aprilia? Miałem Rally LC i nigdy czegoś takiego nie doświadczyłem jak przestawiony zapłon, dla kumpla w Peugeot Speedfight ścięło klin i działy się cuda.

Jak to naprawiłeś? Nowy moduł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem ostatnio podobny przypadek, też z Aprilką i okazało się właśnie, że zapłon jakimś cudem się przestawił.

 

Jaka? RS, AF1 czy może SR. Bo w SR tez lubialy sie cuda dziac z tym wtryskiem i podawalow zlym puknkcie.

 

No to jak śledziłeś dosyć mocno forum to może pamiętasz zamęt z moderatorem ascorba i kto miał rację, że to zły wybór?

Ja trochę z innymi ludźmi się trzymałem- głównie Pitaspp, Sohowaty, Asega bodajże. Wcześniej to były czasy, stare forum miało swój klimat, nowe jakoś mi nie pasuje.

 

Pamiętam wszystko ;) ale to juz by bylo do pogadania przy piwie, moze na ogolnopolskim ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zrobimy temat odnośnie 2 kółek o mniejszej pojemności :) . W sumie mnie ciekawi, co się dzieje z moją Aprilą, miałem nieźle odpicowaną.

 

zielonyB5 a jakim jednośladem jeździłeś?

MlodyS53 coś działałeś ze sprzętem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś niestety nie. Brak czasu dał się we znaki. Jutro myślę, że chyba też nie dam rady :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zielonyB5 a jakim jednośladem jeździłeś?

 

Dużo tego było... WSK'i MZty i wszystko inne. Łącznie z simsonem AWO sport taty ;) Mam gdzies chyba PJ swojego simsonka :P

http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Simson/SR-50/85324 Jeden z nielicznych z ktorego byłem na prawdę dumny, do tej pory jestem.

Obecnie XL600V ;)

 

 

MlodyS53 coś działałeś ze sprzętem?

 

To działaj, wydech podobno sciagnalem to jest minuta roboty. Swoja droga spusc troche paliwa z baku, nalej do wydechu i go przy okazji przepal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
s.net
Kiedyś też miałem tam konto jak by ktoś potrzebował jakiś gratów to troche do skutera mam ;)http://polskajazda.pl/Motocykle/Simson/SR-50/33052 takim skuterem kiedyś latałem.Później przeniosłem się na forum Hondy bo Simaka sprzedałem :D Wojtek a latałeś taką http://polskajazda.pl/Motocykle/Honda/NSR-125/46500 Hondą ? Bo zawsze zastanawiałem się co lepiej chodzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie NSR. Po 2. Rotaxy w porowaniu z NSR nie sa wytrzymałe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NSR lata podobnie ale jakoś Apka dla mnie przyjemniejsza. Może powodem jest pozycja? Na apce jest bardziej "szportowa" na NSR bardziej wyprostowanym się jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności