Skocz do zawartości
126tomek

Demontaż osłony plastikowej tylnego podłokietnika,stukające oparcia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów:) Z tyłu coś w oparciach siedzeń ciągle mi stuka. Dodam że jest to albo spowodowane podłokietnikiem albo oparciem. Chce zdjąć plastikowy element znajdujący się w oparciu po rozłożeniu podłokietnika tylko nie wiem jak to zrobić. Na toto zamieściłem element który chcę zdjąć.

Problem 2 to zbyt luźno latające oparcie po zamknięciu. Są to na bank oparcia gdyż jak je złoże to nic nie stuka.Można to jakoś wyregulować aby trzymało się sztywniej? Pomóżcie koledzy bo oszaleje z tym siedzeniem:D

img0229pm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że to zamek oparcia stuka. Ja u siebie owinąłem bolec ze 2-3 razy taśmą izolacyjną i jest cisza. Jak za dużo się nawinie, to się nie chce zamknąć :)

 

EDIT. Jak u siebie szarpałem oparciem pród - tył to było słychać to cholerne stukanie.

Edytowane przez Tomcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo właśnie jak walne pięścią w oparcie to słyszę stukanie takie jak podczas jazdy. Wyjąłem nawet półkę i tapicerkę bagażnika i stuka coś właśnie w tylnym oparciu.

Więc jeden trop do sprawdzenia ,dzięki:) A jak zdjąć ten szary plastik widoczny po otwarciu podłokietnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wie jak to zdjąć? Nie chce nic urwać czy połamać a jutro mam dzień wolnego więc chciałem zrobić porządek z tymi hałasami ze siedzenia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na necie "sam naprawiam passat" w wersji cyfrowej i poszukaj. niestety nie jestem w domu i nie mogę ci powiedzieć jak to zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą pozycje u siebie ale niestety nie ma nic na temat jak zdemontować ten szary plastik na zdjęciu:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam tą pozycje u siebie ale niestety nie ma nic na temat jak zdemontować ten szary plastik na zdjęciu
może po prostu się nie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dać to się napewno da, bo ta część występuje w ETCE tylko nie wiem jak to zdemontować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten plastik u siebie ściągnięty bo też mi skrzypiał , stukał .

Nie pamiętam jak to ściągałem ale za bardzo nie było problemu , będę w garażu to zerknę i dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był bym wdzięczny:) Mi to puka jak jadę po wybojach i strasznie denerwuje;/ Jak możesz to zobacz czy tam jakaś śruba jest i jak się dobrać to tego:)

A więc tak -owinąłem zawiasy izolacją i siedzenie jest już ok(nie lata we wszystkie strony). Puka natomiast obudowa plastikowa podłokietnika. Ale nadal nie wiem jak ją zdjąć:(. Proszę o pomoc:)

Edytowane przez 126tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje kolego:) Za godzinkę pójdę z tym zrobić porządek i dam znać co i jak:) Jeszcze raz dzięki:) Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie0170.jpg

Zdjęcie0175.jpg

 

mam nadzieję że dasz radę

 

ps . Nie wiem co się stało z tym postem powyżej ale wcięło go więc wklejam jeszcze raz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego:) Zdjąłem to dzięki Twojemu manualowi:) Nawet nic nie połamałem:) Wyciszę ta gąbką i złoże to bo najprawdopodobniej to jest winowajca stukania w kanapie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to ściągnięte już dawno:mniam też szukałem gdzie to stukało skrzypiało , wyciągałem kanapy to była cisza , bolce od zamków poowijałem taśmą izolacyjną żeby wyeliminować luzy , a co za tym szło stuki . Pomogło to tylko w pewnym stopniu:hmm , wyciągniecie tego plastiku załatwiło sprawę na dobre :ok Dopóki nie napisałeś o tym plastiku , nawet zapomniałem że go stamtąd wyciągnąłem.

U mnie jeszcze dochodziło do tego wszystkiego zgrzyt, obcieranie , piszczenie jak jechałem po nierównej nawierzchni , ale problem był gdzie indziej .Wyciągnij to i pojeździj bez plastiku i wtedy zobaczysz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc w weekend poskładałem wszystko do kupy-półkę na nowych mocowaniach,owinąłem bolce siedzeń izolacją,wyjąłem ten plastik od podłokietnika i nadal coś puka w tylnej kanapie lub bagażniku. Jestem poprostu wkurzony bo tyle roboty a efekt nie do końca udany. Macie jakieś pomysły na moje głuche ale dość ciche popukiwanie na nierównościach w tylnych siedzeniach bądź bagażniku? Zawiecha jest na bank od wiec to wykluczamy na starcie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z podłokietnikiem tylnym, otóż otwiera się jakieś 30 stopni i dalej się blokuje. Zdemontowałem oparcie zdemontowalem plastikową osłonę, niewiele widać, ale wygląda jakby jakaś zapadka metalowa blokowala otwieranie się go dalej. Ma ktoś pomysł jak to odblokować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności