Skocz do zawartości
Gość maro

diody wzbudzenia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maro

Witam

 

Mam taki problem. Dziś po odpaleniu zapaliłe mi się lampka ładowania, ale po dodaniu gazu zgasła. Wyczytałem na forum że to diody wzbudzenia. Mam alternator Valeo. Mam w związku z tym parę pytań:

 

1. Mam do przejechania jutro 100 km, jak myślicie czy wybierać się w tę podróż, czy lepiej pociągiem (do tych co mieli podobną sytuację. Jak długo da się jeździć z taką usterką)

 

2. Na zdięciu (o ile uda mi się je tu zamięścić) prosił bym o wskazanie gdzie one są bo nie jest nigdzie napisane diody wzbudzenia. Jest tylko prostownik. Czy te diody są w nim umieszczone? Czy dostanie się je w motoryzacyjnym?

 

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak diody są w prostowniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bartek323

Możesz spokojnie jechać nic się nie stanie. U mojego ojca w tranzicie na nowym alternatorze trzeba dodać gazu aby zgasła dioda. Może to być spowodowane tym, że alternator na wolnych obrotach ma troszkę słabsze ładowanie( przyczyną tego mogą być krótkie szczotki bądź regulator napięcia) po dodaniu gazu diody się wzbudzają i normalnie zaczynają pracować. Diody bardzo rzadko ulegają uszkodzeniu, być może wystarczy rozebrać alternator i dobrze go wyczyścić, aby wszystko powróciło do poprzedniego działania. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak diody wzbudzenia. Jeśli wymiana diód nie pomoże, to powinienneś wymienić również regulator napięcia i szczotkotrzymacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebwys

Ja miałem podobną sytuacją. Jak dodawałem gazu, to kontrolka przygasała, ale nie gasła całkiem. Okazało się, że odlutował się jeden przewód w koszyku alternatora.

 

Maro, może w Twoim przypadku jest coś podobnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maro

No i wszystko jasne, szczotki się skończyły.

Wymieniłem na nowe i narazie jest ok.

 

PS. Dziękuję za wszelką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość madrzmar

U mnie taka sytuacja była spowodowana wytarciem szczotek. Najpierw trzeba było jechać na wysokich obrotach, potem wogóle nie było ładowania.

Po wymianie szczotek jak ręką odjął.

MM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności