Skocz do zawartości
poised

Paliwo ""zimowe""" na SHELL

Rekomendowane odpowiedzi

A moje dwa TDI jeżdżą na zwykłym paliwie. I przy -28 paliły od dotyku i jeździły bez większych problemów. Także w CPN musieli nie kombinować tym razem.. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiemjak dla mnie paliwa w polsce to i tak nic w porownaniu do tego co jest w DE to gniot. Na zwyklym z arala w DE AFN idzie jak na vervie z orlenu...
dokładnie, co więcej spalanie mniejsze w cenie paliwa są autostrady.... a u nas szajs za 6 zł - brak dróg + płatne autostrady......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy zimowy diesel jest tak samo zimowy. To zależy od danej dostawy. Jedna dostawa ma -27 inna -20 inna -10. Pragnę tylko zauważyć, że rozporządzenie narzuca normę w Polsce na wysokości -20*C. To że jakieś paliwo wytrzyma mniej to już tylko widzimisię koncernu. Paliwa są dostarczane średnio co 3 dni. Po 10tys litrów minimum. Jak myślicie. Zbiornik ma 35 tys, przeważnie zalewany jest do 25 sprzedawane jest okolo 10-15tys i dolewane jest kolejne 10tys. Przejściowy olej lany jest już od października a od listopada lana jest zima. Nie zmienia to faktu, że dobrze jest zakupić skoncentrowany środek na dolanie do paliwa. Najlepszym jest "skyyd black arrow" dostępny w opakowaniach 0,5l oraz 1l. Wystarcza odpowiednio na 600 i 1200l ON.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zbiornik ma 35 tys, przeważnie zalewany jest do 25 sprzedawane jest okolo 10-15tys i dolewane jest kolejne 10tys.
Trzeba kupować na małych stacyjkach ;) Małe zbiorniki, duży obrót. U mnie jest stacja gdzie często zdarza się iż zakładają na dystrybutor kartkę z napisem "AWARIA". Akurat znajoma tam pracuje więc pytam co się zepsuło a ona: "Paliwo się skończyło to co mamy napisać...?" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Paliwo się skończyło to co mamy napisać...?"
"BRAK" - tak jak u mnie na Orlenie. Baaardzo często odkąd jest to stacja orlenowska. Zawalają dostawy (info od właściciela).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności