Skocz do zawartości
szynder

Tico nie odpala

Rekomendowane odpowiedzi

Daewoo Tico :D

Jak silnik zimny nie odpala, jak juz zlapie za 10,15,20 razem to na cieplym juz pali. Jest tak; rano ojciec jak go zapali pojedzie do pracy to tam po 8h juz nie odpala.

Wyczyszczony ukl. paliwowy, wymienione świece, przewody WN, cewka zapłonowa, podmieniony gaźnik, założony zaworek zwrotny, nowy filtr paliwa. Silnik pracuje nierówno po odpaleniu i na wciśnietym gazie w każdym zakresie obrotów. Co jeszcze sprawdzić? Aparat zapłonowy wymieniony rok temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak Tico to do Kruka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szynder to nie forum Daewoo!!!!!!!! tylko WV ...czasem pogadamy o Audi , Skodzie , Seacie.....

ale z tym pudełeczkiem zapałek to nie wyskakuj tutaj ..bo to raczej samochodem nie można nazwać :lol3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ŻEŚ pomógł.

Miałem w pierwszym poście dopisać coś w stylu: proszę o mądre odpowiedzi, ale doszedłem do wniosku, że mogę liczyć raczej na mądre odpowiedzi...

Spoko uznam twoją wypowiedź za niebyłą.

Edytowane przez szynder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może czujnik wału korbowego/rozrządu się sypnął lub przewody wtyczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i możliwe by było ze to wina czunika? nie pali tylko na zimnym silniku a na ciepłym by palił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szynder to nie forum Daewoo!!!!!!!! tylko WV ...czasem pogadamy o Audi , Skodzie , Seacie.....

ale z tym pudełeczkiem zapałek to nie wyskakuj tutaj ..bo to raczej samochodem nie można nazwać :lol3

 

Hehe. dlaczego nie można nazwać samochodem?? mamy w domu passata b6, b5 FL i mój b5 oraz właśnie Tico. Kupione po znajomości od 1 właściciela. Odpala za pierwszym razem w mrozy, rozpędza się do 145km/h max., Wyrzuciliśmy siedzenia z tyłu, zamiast kół 12" są 14". Offroad jak się patrzy :lol3 i bardzo lubię czasem nim pośmigać w trasie :lol

 

Wracając do tematu - sprawdziłbym jeszcze automatyczne ssanie; zaworek odcinający paliwo chyba po prawej stronie gaźnika - lub przewody w kostce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

całkiem możliwe skoro wyminiłeś te wszystkie elementy i nic to chyba tylko to może być przyczyną choć mogę się mylić

spróbuj odpiąc czujnik temp cieczy jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujnik wału korbowego też może powodować taką pracę silnika. Przerabiałem to w Vectra B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wejdź na forum zlosnik.pl - tam jest kącik tico i na pewno bardziej pomogą niż tutaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności