Skocz do zawartości
cristof

Passat+Bingo

Rekomendowane odpowiedzi

Chce sie z Wami podzielic swoimi spostrzezeniami dotyczacymi montazu instalacji Bingo w passatach.Swojego passata 1.6 AEK zagazowalem w styczniu 2004.

1.Nie zalozono termometru..Moglem co prawda od razu przejsc na gaz ale auto bylo bardzo slabe a jak silnik zgasl to mozna go bylo odpalic z gazem do dechy po 10 sekundach.

Zalozylem termometr. bylo troche lepiej ale swiece wygladaly ciagle na zalane nawet po powrocie z trasy.przy 120km/h palil 11/100.Myslalem ze tak ma byc.Zima sie skonczyla i zaczalem jezdzic troche szybciej. Raz przy 150 zaczal mi szarpac i przechodzil na benzyne. Zpoczatku myslalem ze braklo gazu ale pozniej zauwazylem ze przy wyprzedzaniu na 3,4i 5biegu dokladnie przy 5100obrotow szarpal silnikiem i przechodzil na benzyne.zaczalem szukac przyczyny i znalazlem.Brazowy przewod od bingo byl podlaczony niewlasciwie tzn.do srodkowego przewodu we wtyczce dochodzacej do cewki.Tym przewodem plynie okresowo plynie prad ze sterownika ktory steruje praca wzmacniacza i cewki.Podlaczenie czegokolwiek do tego przewodu zakloca prace cewki(SLABA ISKRA).Moga pojawic sie tez inne zaklocenia w pracy silnika np. duze spalanie nierowne obroty itp.Na schemacie z bingo wyraznie jest napisane brazowy kabel podlaczyc do zacisku nr 1 cewki zaplonowej co najmniej 10V.gdzie znalesc ten zacisk.Na cewce jest mala klapka ktora podnosimy i widzimy dwa plaskowniczki oznaczone 1 i 15. lutownica pistoletowa (nie wieksza) jest to latwo zrobic.U mnie po zamianie podlaczenia na kazdym biegu zamykalem obrotomierz szbciej niz na benzynie.Swiece przestaly byc zalane.Widzialem juz kilka passatow z takim zlym polaczeniem.Sprawdzcie u siebie. Po zamianie potrzebna jest regulacja mieszanki ale z tym sie wstrzymajcie bo to nie koniec. Reszta w drugiej czesci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigkamil

ten kabelek ma być podłączony do cewkomodułu tam pod tą klapką plastikową? u mnie tak nie ma ale auto chodzi dobrze nie wim czy zrobić to tak jak ty radzisz czy zostawić tak jak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pierwsza generacje BINGO.Ty prawdopodobnie nastepna.W 2-giej generacji w zakladce konfiguracja jest okno "niski poziom sygnalu"i pewnie masz to zaznaczone dlatego nie powinno sie nic dziac.mozesz to sprawdzic wykrecajac obroty do konca.ale musisz miec pasek rozrzadu w dobrym stanie.sprawdz swiece czy nie wygladaja na zalane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigkamil

ok. jutro wykręce świece i sprawdze jak one wyglądają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności