Skocz do zawartości
nygus81

Wysoka temperatura cieczy na zegarach.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam następujący problem. w ,moim pasku cos sie chyba dzieje nie tak. Jak odpalę auto i sie nagrzeje do temperatury 90 to podczas jazdy na wyższych prędkosciach to temperatura jest na srodku pomiędzu 90 a 100 stopni, a jak jadę tak do 60 km/h to pełne 90 stopni. Nigdy tak nie było do tej p[ory. Jakieś 3 tygodnie temu zaczęło sie dziać.

Dolałem płynu weszło niecałe 250 ml. Byłem u mechanika. Prze gazował go na postoju i przy 95 stopniach moze troszę wiecej i włączył sie wentyl. Potem temperatura płynu spadła do 80 i po jakiś 2 km jazdy próbnej znów na 93 stopnie. i tak jest do dzisiaj. Mech powiedział ze tak musi być i nie mam co szukac bo nie znajde. spojler od dołu cały.

Chłodnica gorąca. Dolny wąż gorący. W srodku upał.

Pomocy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomocy!!!

ale w czym problem jak problemu nie ma?? kolego nie szukaj sobie problemów gdy nie istnieją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn tak ma być i już?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tzn tak ma być i już?
kolego normalna temperatura cieczy podczas pracy silnika waha się między 90 a 95 stopni czasem może podskoczyć do 100 np gdy stoisz w korku ale wtedy wyłącznik termiczny zadba o to aby włączyć wentylator... ;) poczytaj może to Ci troszkę rozjaśni: http://forum.vw-passat.pl/threads/34724-temperatura-silnika-przeczytaj-zanim-zapytasz szukajka nie gryzie ;) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Dzieki

Tylko ja jak jade to sie robi 95 a jak stanę na chwilę to temperatura spada na 90 a podczas jazdy rzadko. Tylko ie krzyczcie na mnie ze pytam 0o taklie rzeczy. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jade to się robi 95 a jak stanę na chwilę to temperatura spada na 90 a podczas jazdy rzadko
być może uszkodzony jest czujnik temperatury płynu i sam dobrze nie wie jaka jest temperatura cieczy.. trzeba po kolei sprawdzić ilość płynu w zbiorniczku wyrównawczym jeżeli jest mało płynu dolej i odpowietrz układ, później jeśli to nie pomoże odpal silnik niech popracuje na biegu jałowym gdy wskazówka będzie pokazywać około 90 stopni sprawdź węże idące od chłodnicy powinny być gorące oba ale auto musi pracować na biegu jałowym... jeżeli różnica temperatur węży jest znaczna tj. górny wąż gorący dolny zimny oznacz to że prawdopodobnie nie domaga termostat...
Tylko ie krzyczcie na mnie ze pytam 0o taklie rzeczy
wszyscy staramy się pomóc ale nie jesteśmy nie omylni ;) pozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem termostat i włącznik wiatraka bo kręcił tylko na pierwszym biegu i dopiero jak było 105 stopni. Teraz po zmianie wszystko prądzi jak na początku. Wiatrak włacza sie przy 95 i temp. spada w oczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zmieniłem termostat i włącznik wiatraka bo kręcił tylko na pierwszym biegu i dopiero jak było 105 stopni. Teraz po zmianie wszystko prądzi jak na początku. Wiatrak włacza sie przy 95 i temp. spada w oczach.
cieszę się kolego że wszystko działa jak przedtem ;) niech tam się pasio toczy dalej po drogach :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności