Skocz do zawartości
lukaszstatucki

zatarta sprężarka klimatyzacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś może sprawdzić w ETCE numer spręzarki klimatyzacji. VIN WVWZZZ3BZWP280503 Z gory dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprężarka kręci się i staje jak się włączy klimatyzację ? Co się dzieje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatarta sprzezarka na amen. Sproboj pokrecic za srodkowa srubke, oczywiscie w prawa strone. Jak nie drgnie to sprezarka szrot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli sprężarka się kręci jak się włącza klime ale nie chłodzi ? Świeżo nabita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ze kreci to w zasadzie swiadczy tylko o sprawnosci elektrycznej.

Jakie sa cisnienia na LP i HP ?

Samodiagnoze robiles (o ile to climatronic)?

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

również mam prośbę, mam walniętą sprężarkę klimy, jak klimę włączam to hałasuje jak stary ciągnik ;), no i klima słabo chłodzi.

Jest ktoś wstanie mi powiedzieć nr części sprężarki jaki pasuje do mojego silnika?

Nr vin: WVWZZZ3BZ4E115342.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój Passat też ma zatartą sprężarkę i chcę kupić używkę bo za regenerowaną + płukanie+osuszacz+ robociznę krzyknęli mi 2000 jeżeli ktoś z WAS może mi podać numer sprężarki do mojego modelu będzie super mój VIN to:WVWZZZ3BZ1E166413 z góry dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mój Passat też ma zatartą sprężarkę i chcę kupić używkę bo za regenerowaną + płukanie+osuszacz+ robociznę krzyknęli mi 2000 jeżeli ktoś z WAS może mi podać numer sprężarki do mojego modelu będzie super mój VIN to:WVWZZZ3BZ1E166413 z góry dziękuję i pozdrawiam

 

 

 

Jak nie wypłuczesz układu z syfu po zatarciu, nie wymienisz filtra to po zamontowaniu nowej sprezarki za jakis czas tez i ona sie zatrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma rację. ja osobiście po zatarciu nie czyściłem układu ale przynajmniej zainwestowałem w nowa dysze rozprężną i osuszacz. Śmigam już 2 rok i na razie działa elegancko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. dzięki za porady na pewno skorzystam ale pomóżcie mi z tym numerem sprężarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok. Dzięki za porady na pewno skorzystam ale pomóżcie mi z tym numerem sprężarki

 

8d0 260 805 j / p / q / r / rx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod temat klima chodziła dobrze , 5 lat nie zagladane...niestety ostatnio słabo zaczęła chłodzić wiec pojechałem uzupełnić czynnik. Mechanik uzupełnik czynnik po czym powiedział ze sprezarka chodzi działa zalacza wiatraki ale nie daje ciśnienia, wiec zaczałem szukac uzywki . Jadac po nowa właczyłem klime chodzi i chłodzi wiec się wróciłem.Pytanie czy jeżeli sprezarka nie daje ciśnienia to będzie chłodzić ,nie ufam temu mechanikowi, wygląda na to ze po nabiciu jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie mechanik krzyknął 2500 zeta za: regenerewoną sprężarkę, wymianę osuszacza, skraplacza, filterka, zaworu rozprężnego i płukanie reszty układu. Mi szczena opadła jak kwotę powiedział. Będę chyba szukał innego rozwiązania. Może ktoś mi podrzucić jaką mam sprężarkę. Mój VIN. Wvwzzz3bz4e089274.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, jedz gzies gdzie robia mechanike i klime a nie gdzie zmieniaja opony i nabijaja klime, do kogos polecanego albo z dobra opinia w miescie. Same cisnienia nie musza oznaczac ze sprezarka szrot. Sa fenomeny ze niskie cisnienie jest za wysokie np. 3 bary a klima chlodzi az milo. Po prostu trzeba wsadzic termometr w kratke i srawdzic ile dmucha na wolnym biegu, obserwujac przy tym cisnienia. Jesli da rade schlodzic powietrze do ponizej 10st C to nie jest zle, moglo by lepiej , np do 5 ale sztuka nowka to nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja sprężarka również stanęła ale zmieliło jakąś podkładkę w środku, tak wiec kupiłem używkę wypłukałem cały układ zmieniłem zaworek rozprężny plus osuszacz i klima chłodzi jak diabli dodam ze zmieściłem się ze wszystkim w 500zl

z pompka do płukania układu i ekstrakcyjna plus duże węże o przekroju ok 17mm

Gdzie nie pojedziesz za płukanie krzykną ok 2tys zl

Regenerowany kompresor na allegro z gwarancja na 6miesiecy za 500zl znalazlem, ale jednak używkę wzialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dlugo juz klima dziala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok 3 miesięcy, działa lepiej niż wcześniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności