Skocz do zawartości
marci_87

nie chce odpalić-zalany

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dziś pojawił mi się problem,polegający na tym że passat nie chce odpalić.

Rano normalnie odpalił,chwilę pochodził,rozgrzał się i go zgasiłem.Po paru minutach chcę odpalić a tu tylko kręci i nie łapie.Akumulator naładowałem,podłączam i znowu to samo,tylko kręci i nie łapie.Więc wykręciłem świece sprawdziłem iskrę była,tylko że świece były całe zalane paliwem.Wyczyściłem wkręciłem i dalej to samo kręci i zalewa świece.

Co może być tego przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego musisz sprawdzic na początek zapłon i czy ci pasek nie przeskoczył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drastycznie to pękł pasek a mniej to podczas krecenia rozrusznikiem ginie iskra (sprawdzamy odpalając na krótko prosto na rozruszniku)...

...a tak zadam głupie pytanie... próbowałeś odpalać na wcisniętym na maksa pedałem gazu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek nie jest pęknięty,jest cały.Na krótko też nie odpala.Nawet na zaciąg nie chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dobrze jeszcze raz tą iskrę, czy na pewno na każdym cylindrze jest i przezyść wtyczki na czujniku walu i...no własnie masz tradycyjny aparat zapłonowy czy elektroniczny...nie wiem jak to wygląda w ADY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iskrę jutro jeszcze raz sprawdzę,a aparat to chyba tradycyjny jest tzn.taki z czujnikiem halla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest tzn.taki z czujnikiem halla

Czyli dobrze sprawdź wtyczkę czy jest dobry styk na aparacie jak i na czujniku wału...obydwa to halle.

Jesli masz taka cewkę

2065334863

to niestety ich żywotność jest w granicach trzech lat (inna niz Beru lub ori) niektóre nawet jeden miesiąc wytrzymują....

Skoro świece są mokre od benzyny to Hall raczej pracuje ....podmień od kogoś jak masz możliwość....i lepiej garaż też fajnie jak byś miał bo przy takim mrozie chwila dłubania i palców nie czuć....teraz widzę ze jesteś z Włocławka ...byłem tam dzisiaj ..;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stas1957
Witam

Dziś pojawił mi się problem,polegający na tym że passat nie chce odpalić.

Rano normalnie odpalił,chwilę pochodził,rozgrzał się i go zgasiłem.Po paru minutach chcę odpalić a tu tylko kręci i nie łapie.Akumulator naładowałem,podłączam i znowu to samo,tylko kręci i nie łapie.Więc wykręciłem świece sprawdziłem iskrę była,tylko że świece były całe zalane paliwem.Wyczyściłem wkręciłem i dalej to samo kręci i zalewa świece.

Co może być tego przyczyną?

rocznik 1995

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną okazał się czujnik w aparacie zapłonowym.Niestety trzeba było wymienić na nowy:swirus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności