Skocz do zawartości
Frolik

Popsuta wsk 125- ktoś pomoże?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam wsk 125 i sie zepsuła jezyk1.GIF .

Mianowicie spada łańcuch

zdjąłem ta całą imprezę

I moim oczom pokazała sie zębatka z lekko naderwanym jednym ząbkiem moze i da rade.

Ale zastanawia mnie jak sie nazywa ten element - długi pręt ? moim zdaniem jest lekko skrzywiony i wyglada jak by czegoś mu brakowało wyjąłem too z wałku wydaje mi sie ze to trzymało zębatke i dlatego spada.

Foto poniżej

 

img7621ri.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Ps ile może być warta czerwona mz 250 1984 rok sprawna do rejstracji? w dobrym stanie?:) z nowym akumulatorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyjąłem too z wałku wydaje mi sie ze to trzymało zębatke i dlatego spada.

Ten pręt nie trzyma zębatki, to popychacz sprzęgła. Zębatkę dociska nakrętka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z lekko naderwanym jednym ząbkiem moze i da rade.
Rozbawiłeś mnie tym zdaniem. Ta zębatka to śmieć i wcale nie chcę cie obrazić. Tu masz cały schemat i jak kolega wyżej pisał ten pręt to przedłużacz popychacza sprzęgła. 7d71ce45dce43aac.jpg Pod tym adresem poniżej masz fotki zębatki do WSK z różną ilością zębów (chodzi o moc albo prędkość) http://leris.pl/index.php?producent=&cat_id=55&page=&sort=price Pozdrawiam

PS

Ps ile może być warta czerwona mz 250 1984 rok

http://allegro.pl/szosowo-turystyczne-mz-18491

Edytowane przez kosiad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi Panowie

ja tam nie widze do czego mozna tą zębatke przykręcić ,zębatke nakładam na klin wału i dalej nie widzedo czego to można przykręcić..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do czego mozna tą zębatke przykręcić ,zębatke nakładam na klin wału

 

Jaki klin - dałeś fote zębatki łańcucha napędowego i tam jest wieloklin. Zębatka napędowa na pewno nie chodzi na wale tylko na wałku pośrednim ze skrzyni biegów. Więc o co kaman??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki klin - dałeś fote zębatki łańcucha napędowego i tam jest wieloklin. Zębatka napędowa na pewno nie chodzi na wale tylko na wałku pośrednim ze skrzyni biegów. Więc o co kaman??

 

Możliwe , niewiem jak to dokładnie fachowo nazwać.

tak patrze i faktycznie masz racje . Ta wsk jest po przejściach chce ją uratować kupiłem ją taką i dlatego pytam ta zębatka juz tak luzem była a nie mam pojęcia jak ją skręcić zeby nie spadała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możliwe , niewiem jak to dokładnie fachowo nazwać.

 

Jak masz możliwość to dawaj foty na [email protected] tego silnika i co ci nie pasuje. W opisie masz że mieszkasz daleeeko a może blisko mnie to tą WSK reanimujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak masz możliwość to dawaj foty na [email protected] tego silnika i co ci nie pasuje. W opisie masz że mieszkasz daleeeko a może blisko mnie to tą WSK reanimujemy.

 

Dzieki kolego , napewno jutro podeśle , postaram sie zrobić jak najlepszej jakości.

 

Juz zmieniłem mieszkam w Ciechanowie , z tego co patrze to jest coś około 180 km :smutek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki kolego , napewno jutro podeśle ,

 

OK - dawaj fotki.

Tylko zastrzegam ja zawsze pracowałem na "żywym" organizmie (silniku), wraz z kolegami to taką WSK składaliśmy w 30 min.:D

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tam nie widze do czego mozna tą zębatke przykręcić ,zębatke nakładam na klin wału i dalej nie widzedo czego to można przykręcić..

Pewnie nie ma już gwintu na wałku zdawczym. Zobacz jak powinien wyglądać wałek zdawczy: http://xarchiwum.pl/wsk-wfm-slh-125-175-zebatka-zdawcza-walek-zdawczy-i1423057241.html

Na ten wałek zakładasz zębatkę, podkładkę z wieloklinem i dokręcasz nakrętką

Jak nie ma gwintu to silnik trzeba rozpołowić i wymienić wałek zdawczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na zdjęciu drugim widać różnicę;)

 

Jeżeli chcesz tym jeździć to mówiąc szczerze trzeba by było wyjąc ten silnik i wymienić wałek + co jeszcze wyjdzie (na pewno uszczelki cylindra głowicy oraz uszczelnienie wału ). Nowa zębatka długo nie pociągnie, wyrobi się tak jak ta stara. Należało by wymienić łańcuch oraz tylna zębatkę - koszt nie jest duży a pojeździ to znowu z 15 lat:D

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to raczej chciał bym sprzedać , bo chce kupić jakąś 600 ;).

papiery do rejstracji są to ktoś może sie skusi .. sam juz nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja to raczej chciał bym sprzedać , bo chce kupić jakąś 600 .

papiery do rejstracji są to ktoś może sie skusi .. sam juz nie wiem

 

Tak wiem jestem złym człowiekiem;) - pakuj wszystko do kupy byle chodziło i do żyda z tym sprzętem. Jak kupi to fan WSK to ją zregeneruje.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ona taka zła nie jest boo ja dużo w nią włożyłem od zakupu , nowe uszczelki pierścionki , klin wału ewentualnie malowanie , założenie elektryki i bedzie lalka:).

Ile z papierami do rejestracji na 100 % da rade ją zarejestrować jest warta jak by chodziła ??:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile z papierami do rejestracji na 100 % da rade ją zarejestrować jest warta jak by chodziła ??

 

A czemu by się nie dało jej zarejestrować?? Przejdzie przegląd techniczny i w drogę.... A ile to jest warte to odsyłam do http://www.allegro.pl bo nie wiem.

 

PS. 6 lat temu MZ 125 sprzedałem za 800 zł - i od tamtej pory z motocyklami nie miałem nic wspólnego

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bawiłem sie dziś z tą wsk założyłem na klin nową zębatke ,podkładke , ale nakrętka niechce sie wkręcić ;/

Coo by tu zrobić zeby to sie nakręciło..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coo by tu zrobić zeby to sie nakręciło..?

 

Przegwintować jeżeli masz odpowiednią narzynkę. Jeżeli nie masz to nakręcaj "starą " nakrętkę - powinno być ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leży gdzieś w garażu , poszukam i podziałam z tym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista

na nakrętce chyba jest lewy gwint. dlatego nie idzie... :)

 

---------- Dodano o 17:20 ---------- Poprzednia wiadomość o 17:02 ----------

 

tryb przesuwał się z powodu braku nakrętki i dlatego łańcuch spadał (bo w osi nie był) możliwe, że z tego powodu uszkodził się nieco gwint i może być problem z zakręceniem nakrętki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności