Skocz do zawartości
Szym@c

Prośba o opinie o hotelu Utopia World (Turcja)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Po raz pierwszy, w 2012 roku chciałbym wybrać się do "ciepłych krajów" na krótki urlop ( ostatnie lato na polskim wybrzeżu po prostu mnie dobiło :( ).

Po wizycie w biurze turystycznym - razem z moją drugą połówką - wstępnie zdecydowaliśmy się na 7-9 dniowy wyjazd do Turcji i pobyt w hotelu Utopia World na początku czerwca 2012 roku.

Próbowałem szukać opinii o tym hotelu oraz o biurach, które organizują tam wczasy, ale jak to zwykle bywa - w necie znajdują się zarówno "achy" i "ochy" - pisane z reguły przez pracowników firm turystycznych jak i "negatywy" - pisane przez konkurencję.

Dlatego - mam prośbę - może ktoś z szanownych forumowiczów był w tym hotelu i ma jakieś własne doświadczenia związane z tym pobytem? Nie oczekuję "laurek" - lecz kilku prawdziwych słów o własnych doświadczeniach.

Czas na podjęcie decyzji ostatecznej mam do połowy stycznia.

 

Pozdrawiam

 

Szym@c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Male szanse, ze ktos z forumowiczow tam byl.

Czytaj opinie w necie, ale tylko te negatywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Osobiście nie byłem w tym hotelu ale sąsiadującym w regionie Antalya. Samego hotelu jako tako nie ocenie, jednakże podobny jest do wielu innych. Ja byłem w Grand Seker Hotel, nikt w biurze nie poinformował mnie o języku używanym w tym hotelu, każdy nastawiony jest na konkretnych turystów, w moim było tylko 6ro polaków ze mną i dziewczyną reszta w 95%to niemcy, taki też język tam był używany, przez personel itd a ja noga z niemieckiego. Na szczęście kilku turków z Grupy Animacyjnej (taki zespół organizujący czas, zabawy itd) mówiło po angielsku więc było z kim porozmawiać.

Spotkałem również kilkoro miłych niemców, ale to tylko Ci co nie słyszeli na własne uszy głosu hitlera.

"Polaczki biedaczki".

 

 

Odmiennie hotel za płotem, 95% personelu tylko rosyjski.

 

Warto zapytać o język używany w hotelu, jeśli władasz tylko jednym!

 

Osobiście bez zbędnej reklamy polecam biuro Rainbowtours, zresztą widać często są reklamy ich w TV bo sporo zarobili ostatnim sezonem, są zorganizowani a ceny jak ceny, ewentualnie neckerman, to z tych sprawdzonych.

 

Będąc w tamtych okolicach warto zajrzeć do miejscowości Side, bardzo ładna!

Dodatkowo w opcji all inclusive nie jest się w stanie przejeść wszystkiego, stół szwedzki, ultra all inclusive to aż przesada. Owoce w każdym hotelu świeże, alkohol miejscowy w cenie. Warto jechać do hotelu który ma plaże pod nosem żeby nie szmerać 600-700m na plaże z hotelu. Wbrew pozorom niewielka różnica ale ile daje przyjemności.

 

Dwie torby podróżne na powrót bo można w Turcji kupić sporo frykasów z ciuchów "łoryginalnych" :)

 

Standard hotelu patrz tylko 4+ i w górę, reszta nie ma znaczenia chyba, że chcesz spędzić wakacje w pokoju hotelowym:) Jeśli coś mogę doradzić jeszcze z własnych doświadczeń proszę pytaj, od siebie jeszcze powiem tylko:

 

Być w Turcji i kebaba nie zjeść!

 

 

Dowiedz się również o której przylot na miejsce, bo widzę że Utopia world jest 140km od lotniska to ok 4h drogi autokarem z lotniska rozwożąc po drodze ludzi do innych hoteli, stracisz dzień za który zapłaciłeś a nie wypoczywałeś, doby hotelowe.(dojazd lotnisko ok 1h+odprawa 1,5h+lot 2,5h+autokar 4h+rozpakowanie 1h=10h dnia, zakładając że lot masz o 13 w hotelu będziesz po północy zapewne a dzień poprzedni już się liczy do wyjazdu.

Dodatkowo 9dni to bardzo krótko, lepiej raz dopłacić i pojechać na 14-15 cena nie tak wielce różniąca się, bo pierwszy i ostatni dzień przeznaczony jest na podróże w tą i we wtą. Pierwszego dnia późno zawitasz do hotelu, ostatniego opuścisz go zapewne przed 9rano bo doba hotelowa do 12 liczona.Więc z 9 robi się 7dni normalnego wypoczynku.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez adam_ruski
przypomniało mi się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kader

Witam!

Ja byłam kilkakrotnie w tym hotelu. Jeśli masz nadal pytania to spróbuję Ci pomóc.

Pozdrawiam

Kader

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szym@c

W tym hotelu akurat nie byłem, ale najbliżej (niżej) od niego położonym również z oferty Wezyra, a mianowicie Dinler ;)

Jednak to co mi się na temat Utopi nasuwa to:

- położenie dość wysoko na wzgórzu, skąd oczywiście jeżdżą "na dół" dolmusze (odpłatne, małe busiki zatrzymujące się wszędzie gdzie machniesz ręką) czy choćby do plaży, lub pobliskich Alanyii czy Mahmutlar (tu też są knajpki, plaża publiczna dość dobrze zagospodarowana, bazar itp.) Jednak wyprawa do "miasta" zajmie min. 30 minut nie mówiąc o ewentualnym szybkim powrocie do hotelu z plaży.

- odległość od lotniska to ponad 140 km i jest to chyba na tej części wybrzeża najdalej położony od lotniska w Antalya hotel z oferty Wezyra. Dlatego licz się z tym, że podróż w jedną stronę (po drodze odwożąc gości do innych hoteli) zajmie ok 3,5-4h! A to naprawdę męczące szczególnie jeśli wylot powrotny będziesz miał rano. Licząc czas dojazdu i odpowiednio wcześniejszy przyjazd na lotnisko masz kilka godz. z wypoczynku w plecy (a nawet w skrajnym wypadku na przyjazd i wyjazd to cały dzień). To samo przy wycieczkach fakultatywnych...pierwszy wyjeżdżasz, a ostatni wracasz.

+ na pewno fajny widok z góry, który może nieco rekompensować powyższe niedogodności...szczególnie jeśli na plażowaniu, czy wycieczkach ci specjalnie nie zależy.

 

Osobiście zawsze się posiłkuję opiniami stąd :http://www.holidaycheck.pl/hotel-Informacje+turystyczne_Hotel+Utopia+World-hid_157205.html Trzeba mieć jednak trochę dystansu do tego co ludzie potrafią pisać, jednak jest wiele praktycznych uwag.

 

Podsumowując. Turcja to naprawdę świetne miejsce na wakacje. Pewna pogoda, ciekawy klimat z małą domieszką orientu, jednak bez przesady i nachalności choćby sprzedawców znanych np. z Egiptu. Wiele rewelacyjnych miejsc na wycieczki fakultatywne (trochę oddalone od tego miejsca jednak wartych zobaczenia np. Kapadocja na dwudniowej wyprawie). Jeśli nie masz wielkiego "parcia" na region Alany to poleciłbym wyprawę ale do Turcji egejskiej w region Bodrum. Bardziej klimatycznie (mniej miast zbudowanych z samych apartamentowych bloków jak w Alanyi), bliższe wycieczki (choćby na grecki Kos) itp.

 

W reszcie zgadzam się z adam_ruski ...był więc wie co gada...dobrze gada ;)

 

PS: A "łoryginalnych" ciuchów z Turcji nie ma co się bać...niekiedy są wykonane z lepszej jakości materiałów niż ich chiński oryginały :D tylko trza trochę poszukać, pooglądac i oczywiści targować się. Jak nie chcą spuścić min.50% ceny to powiedz że za normalną bierzesz 2 szt. ;)

Edytowane przez Radoslav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Już po wakacjach :-( więc napiszę kilka słów na temat samego hotelu jak i wakacji - może ktoś skorzysta i wybierze się do tego raju :-)

Sprawdziły się prognozy przedmówców - ale tylko w jednym zakresie - uciążliwości transferu ( trwał prawie 4 godziny - ale autokar miał sprawną klimatyzacje więc dało się wytrzymać). W pozostałym zakresie - wakacje bajeczne. Hotel położony cudownie ( budynek główny na wzniesieniu ponad 100 m nad poziomem morza), widoki z balkonu na morze oraz góry Taurus, sterylna wręcz czystość, pakiet UA obejmujący naprawdę wszystko ( nie znaleźliśmy rzeczy, za które musielibyśmy płacić - nie licząc wycieczek fakultatywnych i akwizytorów sieci handlowych), obsługa bardzo miła i przyjaźnie nastawiona do gości. Jedzenie - w olbrzymiej obfitości i bardzo smaczne, "napitki" przez całą dobę i w naprawdę dużym wyborze.

Część wypoczynkowa - cudowna: trzy główne baseny przy hotelu oraz pięć w aquaparku. Przy każdym basenie - bar, leżaczki, materace ....

Wieczorami, w amfiteatrze występy - najpierw dzieciaków, prezentujących swoje umiejętności w ramach "miniklubu" a później pokazy dla dorosłych....

Dominującym językiem jest rosyjski, ale po angielsku też można swobodnie się dogadać.

To co napisałem wyżej - pewnie można napisać o wielu hotelach w Turcji, ale jest jedna rzecz, która mnie poraziła ( oczywiście pozytywnie). Hotel żyje całą noc, działa całodobowy bar, do późnych godzin trwa dyskoteka, w barach bawią się goście, a w budynku głównym - po wejściu do holu - no i oczywiście dalej do pokoju - panuje absolutna cisza. Idealne warunki do odpoczynku. W pokoju indywidualna klimatyzacja, barek ( codziennie uzupełniany i darmowy :-) ) sejf, TV, codziennie zmieniane ręczniki - po prostu - jak stwierdziła moja "lepsza połówka" - dziewięć dni w raju!!!!

To tak w telegraficznym skrócie. Mogę z całą odpowiedzialnością polecić ten hotel wszystkim zainteresowanym.

Gdyby ktoś się wybierał i miał jakieś pytania - chętnie odpowiem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i super Maćku :) Najważniejsze że Wam się podobało, ale przynajmniej wiedziałeś gdzie jedziesz i po części czego się spodziewać dlatego nie było niemiłego zaskoczenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności