Skocz do zawartości
PersoN

Zapalająca się kontrolka ABS przy maksymalnym skręcie w prawo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio zaczęła mi się zapalać kontrolka ABS-u jak skręcę mocno koła w prawo po wyprostowaniu kół i ponownym włączeniu zapłonu kontrolka gaśnie aż do momentu następnego skręcenia kół w prawo. Co to jest padnięty czujnik ABS ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kierownicy i czujnika z taśmą od Airbagu nie zdejmowałeś czasem?? Ja miałem taki sam objaw jak po zdjeciu kierownicy ten czujnik z taśmą od airbagu źle założyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie robiłem !!! właśnie (dałem dziewczynie auto i na drugi dzień taki objaw) możliwe że ona cała siła skręcała koła i coś z czujnikiem przy kierownicy się stało ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skręcę mocno koła w prawo po wyprostowaniu kół i ponownym włączeniu zapłonu kontrolka gaśnie
ja bym szukł przyczyny w przewodzie do czujnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, skret w prawo - lewy czujni najprawdopodobniej. Gdy skrecasz z kablem cos sie dzieje. Zobacz czy dziewczyna nie zrobila sobie off roadu Twoim paskiem :D tzn. czy nie ma zadnych galezi ani innych rzeczy miedzy kablami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę to na dniach Panowie i dam znać jaka była przyczyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko było spowodowane jakimś brakiem styku poruszałem przewodami wszytkim czym się dało i odziwo wszytko jest OK !!! Coś po prostu nie łączyło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ODŚWIEŻAM TEMAT

 

Dziś znów zapaliła się lampka ABS przy skręcie mocno w prawo i nie wiem co jest grane :/

 

1. możliwe jest to że są luzy na łożysku i tak się dzieje ??

 

ps. tak kolega mi podsunął pomysł dlatego pytam ludzi z doświadczeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś po prostu nie łączyło
ja myślę z etwój problem nadal leży w tym co zacytowałem lub w ubrudzonej koronce/czujniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

odgrzewam kotleta ale napiszę co było ostateczna przyczyna zapalania się kontrolki od ABS -u zima była więc nie miałem jak się zabrać do tego ale usterka była w przewodzie do czujnika przetarł się w środku nie wiem jak on to zrobił ale udało mu się i dlatego były takie jazzy z ta kontrolka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności