Skocz do zawartości
Cronos

Brak gongu o oblodzeniu, rezerwie paliwa itp. - wcześniej był

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda znalazłem podobny temat, ale w dziale B5, więc żeby mnie stamtąd nie przepędzili słowami "idź do swojego działu" i z racji tego, że B5 to jednak ciut inny model, postanowiłem założyć nowy temat. :rumieniec

 

 

Tak, jak w tytule - do niedawna wszystkim nietypowym/niecodziennym wydarzeniom związanym z moim Passatem towarzyszył charakterystyczny gong. Chodzi o ostrzeżenie o oblodzeniu, włącznie rezerwy, info o zbliżającym się przeglądzie itp. Obecnie dźwięk ten prawie już się nie pojawia, choć czasem się rozlegnie (ale mam wrażenie, że bez powodu - jak uruchamiam silnik, a jest np. powyżej 4 stopni).

 

Co może odpowiadać za coraz rzadszą obecność tego gongu, lub jego włączanie się bez sensu? Czy np. tak jak w B5 może to być moduł komfortu i czy od razu oznacza to jego wymianę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wyłączył się sam w ramach psikusa, tak jak u mnie ściszył się parktronik.

Można to ustawiać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może wyłączałeś ostrzeżenie o niezapiętych pasach ? ja mam wyłączone i też nie zawsze odzywa się gong o niskiej temperaturze, nie wiem czy to ma jakiś związek ale można sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie podepnem w sprawie "gonga" niskiej temp. Kiedy on sie powinien wlaczyc?

Narazie tylko raz go slyszalem jak w trakcie jazdy temp. spadla z 8 na 3 oC, a jak odpale silnik przy temp.4oC zadnego dziwieku nie slysze, ale sniezynka miga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gong odzywa się gdy temp maleje i pojawia się 4.0`C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może wyłączałeś ostrzeżenie o niezapiętych pasach ? ja mam wyłączone i też nie zawsze odzywa się gong o niskiej temperaturze, nie wiem czy to ma jakiś związek ale można sprawdzić

 

Nie wyłączałem tej funkcji, bo nawet nie wiem jak... :haha Poza tym ja zawsze zapinam pasy, więc taka funkcja mi w ogóle nie przeszkadza. :)

 

 

a jak odpale silnik przy temp.4oC zadnego dziwieku nie slysze, ale sniezynka miga

 

U mnie jest tak samo. Zero dźwięku, ale śnieżynka jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gong odezwie się gdy odpalisz auto i na wyświetlaczu nie będzie śnieżynki a następnie temperatura spadnie do 4 C. Gdy odpalisz auto gdzie na wyświetlaczu będzie już śnieżynka i np. 5 C to po spadku do 4 C gongu nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe. Muszę się temu przyjrzeć. W sumie temperatura ostatnio nie jest zimowa, więc może się uda. ;) Tyle, że to niestety nie tłumaczy faktu, że nawet przy zapaleniu się rezerwy gong przestał dawać znać o sobie. :taksobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ciekawe. Muszę się temu przyjrzeć. W sumie temperatura ostatnio nie jest zimowa, więc może się uda. ;) Tyle, że to niestety nie tłumaczy faktu, że nawet przy zapaleniu się rezerwy gong przestał dawać znać o sobie. :taksobie

 

Witam, u mnie z rezerwą jest identycznie zapala się lampka bez informacji dźwiękowej. Wcześniej był gong oraz pojawiała się informacja na Fisie ile km mogę przejechać na rezerwie. Teraz zapala się tylko lampka i to wszystko. Od razu powiem, że ja także nie przeprowadzałem żadnych modyfikacji w ustawieniach itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, nagle znikly dzwieki o ostrzezeniach.

Ciekawe z ta sniezynka, musze sam poobserwowac czy tak moze byc i to powoduje brak gongu w takiej sytuacji.

Pobawie sie dzisiaj VCDS i moze sie czegos doszukam, dam znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kluczyk cały czas ten sam...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności