Skocz do zawartości
StefanTG

Antena Nawigacji popsuta, nie odbiera FM

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie macie jakiś pomysł na co wymienić antenę navi z Passata b5 ?? Doprowadza mnie to do szału jak jadę i prawie nie odbiera radia... pozbył bym się chętnie na rzecz zwykłej ale często używam nawigacji...

Edytowane przez StefanTG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuip anteke ktora sie montuje pod konsole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kuip anteke ktora sie montuje pod konsole

jakiś link kolego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie problem polega na tym że navi działa , tylko nie działa FM, gubi fale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może zmień temat bo wprowadza w błąd. Piszesz, że antena navi zepsuta, a chodzi o antenę radiową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To może zmień temat bo wprowadza w błąd. Piszesz, że antena navi zepsuta, a chodzi o antenę radiową.

zmieniony. zastanawiam się czy nie podeszłaby antena od tiguana z przewodami ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja sie podepne pod temat . mam tez problem w mojej navi i odbiorem stacji RADIOWYCH moje radio to MFD passat b5fl jak sprawdzic czy antena jest ok? jak mogla sie uszkodzic wogole ? jestem tu nowy prosze o porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Gps działa super jednak odbiór radia jest bardzo słaby. Stacje odbiera właściwie tylko w okolicy nadajników. Po wyjechaniu z miasta radio ledwo gra.. Czytałem kiedyś, że radia VW podają na antenę napięcie do wzmacniacza antenowego i że to lubi padać na szczęście da się to dosyć łatwo rozwiązać. Ale czy w mfd występuje taki problem..?

 

---------- Dodano o 12:20 ---------- Poprzednia wiadomość o 10:31 ----------

 

Panowie polecam przeczytać:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/102186-Porada-Slaby-odbior-stacji-radiowych-naprawa-anteny-1J0-035-501?highlight=mfd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MFD w moim pasku jest ok po przylozeniu byle jakiego druta zaczyna odbierac stacje. tymbardziej ze te radia sa bardzo dobrymi radiami i nie psuja sie. kupilem nowa stacje na dach <uzywana> zrobilem podmianke ale tez lipa ;/ po swietach zrobie demontarz od kupla z takiego samego samochodu calej anteny i wtedy sie okaze czy problem nadal tkwi w antenie czy moze kabel h... szczelił .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabelki można łatwo sprawdzić. Do tej anteny przychodzą trzy. Jeden GPS drugi radio a trzeci ile się nie mylę od telefonu. Aby sprawdzić kable wystarczy wykręcić bat anteny ze stacji. W moim przypadku odbiór całkowicie zanika a więc kable to to nie są..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odswieze temat.

 

Mam u siebie oryginalna antene GPS a fabryczna nawigacje wymontowal poprzedni wlasciciel. Zalozylem zwykle radio Sony i mam problem z odbiorem fal radiowych w miejscach gdzie u innych normalmnie odbiera. Myslalem, ze separator antenowy pomoze lecz z nim jest tylko gorzej. Rozbierac antene i porpawiac styki czy to wina czegos innego, ze przy nie fabrycznym radiu jest taki slaby odbior?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności