Skocz do zawartości
wojtekk

Wyciągnięcie woofera przed tapicerkę.

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś robił u siebie i posiada zdjęcia lub jakieś linki stron z montażu? Jakich dystansów użył itp, wiem, że trochę idę na łatwiznę, ale nie mam zapasowego boczka na doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz woofer wyciągać przed tapicerkę bardziej niż oryginał czy jakoś źle skojarzyłem ??

 

TU masz temacik związany z wygłuszaniem i montażem może to trochę ci ułatwi sprawę.

Ewentualnie TU możesz sobie poczytać co nieco co prawda na przykładzie Seata Leona ale to akurat jest to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zdjęcia CI się załadują - ale tekst wystarczy LINK

 

Do uszczelnienia miedzy dystansami a boczkiem możesz użyć maty bitumicznej - ja użyłem gumowych krążków wyciętych z cienkiej gumy (arkusze do kupienia w sklepach z materiałami dla szewców)

Edytowane przez Osiah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcesz woofer wyciągać przed tapicerkę bardziej niż oryginał czy jakoś źle skojarzyłem ??

tak dokładnie, drzwi na ten moment mam standardowo wygłuszone jak w poniższych linkach, tylko jak wiadomo woofer w pasacie jest przesunięty względem otworu w boczku i chcę wyciąć otwór w ori maskownicy, dołożyć dystans tak aby woofer znajdował się na wierzchu.

 

Nie wiem czy zdjęcia CI się załadują - ale tekst wystarczy LINK

właśnie szkoda, że nie chcą się załadować;/

czyli tak 3 dystanse po 16mm + uszczelka na "południowy-zachód" schodkami? to już kumam

a tweetery wsadziłem w ten sam sposób i wyglądają jak fabryka:)

Edytowane przez wojtekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa dystanse - 2 cm szerokości (grubość ciut ponad 2cm) - i wystarczy. tylko jak już będziesz je przykręcał to wpuść klej pomiędzy nie a potem z wierzchu albo oklej matą albo wysmaruj silikonem - żeby nie było prześwitów między nimi.

 

Wyciągnięcie przed tapicerkę jak dla mnie dużo daje - bardzo dużo. Drugi etap do którego zapewne dojrzejesz :) to wysokotonowce w słupki - o i to jest duuuuży krok jakościowy :)

 

Miejsca po fabrycznych wysokotonowcach wykorzystam do montażu głośnika (-ów) dla CB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyciągnięcie przed tapicerkę jak dla mnie dużo daje - bardzo dużo. Drugi etap do którego zapewne dojrzejesz to wysokotonowce w słupki - o i to jest duuuuży krok jakościowy

czytałem gdzieś Twojego posta na ten temat mam rozumieć, że już zamontowane?

Sam robiłeś czy zleciłeś to komuś? nie wiem czy będzie to dobrze wyglądać, ale myślałem nad flokowaniem słupków.

pewnie jak zrobię słupki to przyjdzie pora na bi-amping i aktywkę...

a miałem tylko wymienić seryjne głośniki:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobione i to już dawno :) robiłem sam - trochę czasochłonne ale spokojnie samemu da się zrobić.

Miałem zlecać - ale pomyślałem że w sumie niewiele kosztuje spróbować - kupiłem na forum słupki, żeby swoich nie nokautować i wyrzeźbiłem.

Zamiast obicia - flokowanie - wygląda super - i gra super - chociaż w przyszłym roku kupuje drugi piecyk i spróbuje bi-ampingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamiast obicia - flokowanie - wygląda super - i gra super - chociaż w przyszłym roku kupuje drugi piecyk i spróbuje bi-ampingu.

mam podobne plany obecna czterokanałówka pójdzie na przód a na sub helix p200, tylko będzie trzeba komuś dać zwrotki do modyfikacji na bi-amping.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat troche stary ale wrzucę pare foto z mojego wyciągania woofera.

Zaczeło się od druciarstwa bo nawet wykałaczki poszły w ruch :D

Nie było łatwo, żywica cholernie wolno schnie przy obecnych temp. ale jakoś przedołałem.

Jeśli ktoś nie ma co zrobić z wolnym czasem to polecam zabawe:wojak

dafota.2.fy31423171640s.jpg.smIMAG1377.jpg&th=3945dafota.2.x4p1423171639i.jpg.smIMAG1380.jpg&th=2437dafota.2.bun1423171639a.jpg.smIMAG1383.jpg&th=3826dafota.2.jdv1423171638c.jpg.smIMAG1395.jpg&th=4848dafota.2.5qs1423171638m.jpg.smIMAG1400.jpg&th=1181dafota.2.1hv1423171637t.jpg.smIMAG1402.jpg&th=1750dafota.2.mln1423171637t.jpg.smIMAG1407.jpg&th=1035dafota.2.n2g1423171636t.jpg.smIMAG1419.jpg&th=4093dafota.2.h841423171636l.jpg.smIMAG1423.jpg&th=2451

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim temacie jest kilka fotek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem i to mnie głównie zainspirowało;) myślałem że wystarczy dać dłuży dystans i będzie ok a jak się okazało dystans musi być kątowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności