Skocz do zawartości
Driver_FR

1.9 TDI 105KM a skrzynia 6 biegów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukałem na forum (może nieuważnie) ale jeśli ktoś ma temat o tym prosze podesłać link. Mam pytanie odnośnie zamiany skrzyni 5 biegowej na "szóstkę" przy silniku 1.9 TDI 105 koni w passacie b6. Słyszałem że teoretycznie jest to możliwe, ktoś może już dokonał takiego zabiegu? Czy osiągi spadną drastycznie? Jak ze spalaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez tak myslałem widzialem fotke skrzyn biegów i widzialem jakąs w 1.9 105 km 6 z 2006 roku ale niemoge takiej skrzyni znales a jak by pasowała z 2.0 to jaka najprędzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taka moja propozycja - nie Kombinuj! ;-)

 

Mówisz? :)

 

Tak pytam bo trafia mi się okazja zamiany skrzyni z niewielką dopłatą i chciałem się poradzić na forum. Bardziej kombinowałbym z 1.9 niż z 2.0. W Touranie i golfie V były montowane seryjnie skrzynie szóstki przy 105KM. W sumie wymiarami by się zgadzały tylko jak z osiągami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak,od czasu do czasu mam okazje pojezdzic golfem V z tym silnikiem + 6 skrzynia-moje odczucia sa takie ze oprocz tego ze trzeba sie wiecej namachac dzwignia zmiany biegow zadnych innych + czy - nie zauwarzylem.Stanowczo odradzam chyba ze nie masz w co wladowac kilku stowek:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Odkopuję temat na temat skrzyń 6 biegowych :)

 

Mam już passata B5 FL od około 3 lat. Samochód bardzo mało awaryjny (wręcz bezawaryjny) ale........ Być może w przyszłym roku nadejdzie czas na zmianę. Już dziś chciałbym się zorientować jak to jest z passatami B6 (bo to prawdopodobnie następca ;) i skrzyniami 6-cio biegowymi, połaczonymi z 1.9 TDI. Wiem że seryjnie takich kompletów nie było więc jedyna droga to przeszczep z 2.0 TDI.

 

 

Mam pare pytań:

 

1. Czy dla passata B6 jest jakaś alternatywna skrzynia (oczywiście 6 biegów) ? (Tak jak dla B5 jest to skrzynia DQS)

2. Występowały 1.9 TDI wraz z napedem 4x4 w B6 ? ( jestem pewny że nie na 90% ale wolę jeszcze zapytać. Może były takie wersje w Skandynawii ?)

 

 

I z czystej ciekawości...

jakie są obroty silnika w 2.0 TDI na 6 biegu przy prędkościach 160 km/h oraz 180km/h ? (niestety takimi prędkościami nauczyłem sie podróżować i gdy jadę 120-140km/h to wydaje mi się że jakoś to powoli idzie :dupablada

 

pozdro mniszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.0 tdi BMP, przy 130 km/h ma ok 2500 obr... szybciej nie jeżdżę bo się boje że to VW tego nie wytrzyma dłużej niż 10 sekund. Skrzynia 6 biegów to porażka... pierwsze 2 biegi wcale nie jadą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej kolego DRIVER FR , sadze ze takiej skrzyni nie znajdziesz chyba zeby Pasowala na zamiane,ale dam Ci rade ...ja ma tez 6 biegowa i powiem tyle ze sypia sie w tych skrzyniach dyferencjaly i wszystko co jest z nimi zwiazane np mi padlo lozysko prawe na dyferencjale niestety.Jesli tam zostanie ustawiony za duzy luz trzeba go dokladnie wyposrodkowac zeby walek atakujacy idealnie bral.Jesli Jeszcze jest taka sprawa ze nawet po regeneracji te skrzynie sa zle zrobione i dlugo nie chodza gdyz jak sie wklada dyfer to trzeba go wyposrodkowac idealnie niemalze po to zeby zazebial z walkiem atakujacym,bywa tak ze zostanie tam ustawiony zbyt duzy luz i wtedy skrzynia po pewnym czasie daje znaki ze sie konczy.Czesto pojawia sie wibracja podczas przyspieszania.Wszystkie auta z gr VW z tymi skrzyniami 6 biegowymi oznaczenie FRK maja problemy.pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności