Skocz do zawartości
wojtix099

Oświetlenie kabiny gdy otwieramy samochód pilotem i wyłączamy zapłon

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy pomysł z tym światłem... Ale Audi w modelach B3 i B4 (zapewne również w pozostałych modelach z tych lat) ma taki bajer w standardzie.

Otwieram central (obojętnie czy pilot czy kluczyk)- zapala się światło(na 30 sekund lub do włączenia zapłonu, włączam zapłon to gaśnie, wyciągam kluczyk to się zapala na 30sekund lub do czasu zamknięcia centralnego (wtedy gaśnie). Można oblukać schematy audi i zobaczyć jak oni to zrobili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję coś takiego mam to u siebie od roku albo dwóch. Bez zbędnego kombinowania i macie dodatkowo ściemniacz i to programowalny.

 

http://www.sfar.pl/indexd2fb.html?PageEventID=18b2737625d976ba61e424f51d55c124&nodeid=48b7bcec8d8ad449db063920e1bde296&nodeclsid=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawy pomysł z tym światłem... Ale Audi w modelach B3 i B4 (zapewne również w pozostałych modelach z tych lat) ma taki bajer w standardzie.

Otwieram central (obojętnie czy pilot czy kluczyk)- zapala się światło(na 30 sekund lub do włączenia zapłonu, włączam zapłon to gaśnie, wyciągam kluczyk to się zapala na 30sekund lub do czasu zamknięcia centralnego (wtedy gaśnie). Można oblukać schematy audi i zobaczyć jak oni to zrobili.

 

W Audi całe te sterowanie zrealizowane jest w pompce centralnego - wiec to rozwiązanie odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawy pomysł z tym światłem... Ale Audi w modelach B3 i B4 (zapewne również w pozostałych modelach z tych lat) ma taki bajer w standardzie.

Otwieram central (obojętnie czy pilot czy kluczyk)- zapala się światło(na 30 sekund lub do włączenia zapłonu, włączam zapłon to gaśnie, wyciągam kluczyk to się zapala na 30sekund lub do czasu zamknięcia centralnego (wtedy gaśnie). Można oblukać schematy audi i zobaczyć jak oni to zrobili.

W audi b3 i b4 były takie bajery?:)

No i tutaj kolejny dowód na to, że samochody prawie z tych samych lat a wersja wyposażenia o wiele bogatsza :D

 

 

A ja proponuję coś takiego mam to u siebie od roku albo dwóch. Bez zbędnego kombinowania i macie dodatkowo ściemniacz i to programowalny.

 

http://www.sfar.pl/indexd2fb.html?Pa...96&nodeclsid=1

Chyba takie coś zakupię i to będzie najprostsze rozwiązanie, dodatkowo będą większe możliwości niż te, które wcześniej miałem w planach ;)

Edytowane przez wojtix099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja proponuję coś takiego mam to u siebie od roku albo dwóch. Bez zbędnego kombinowania i macie dodatkowo ściemniacz i to programowalny.

 

http://www.sfar.pl/indexd2fb.html?PageEventID=18b2737625d976ba61e424f51d55c124&nodeid=48b7bcec8d8ad449db063920e1bde296&nodeclsid=1

Pablo a miałeś wcześniej zwykłą lampkę czy z fabrycznym ściemniaczem? Ja mam fabryczny i teraz nie wiem czy jest sens coś takiego kupować bo jak to niby ma sterować układem w lampce...? Chyba że ominąć fabryczny ściemniacz w lampce (o ile się da :taksobie) i podać sterowanie z tego urządzenia bezpośrednio na żarówkę... :ocochodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pablo a miałeś wcześniej zwykłą lampkę czy z fabrycznym ściemniaczem? Ja mam fabryczny i teraz nie wiem czy jest sens coś takiego kupować bo jak to niby ma sterować układem w lampce...? Chyba że ominąć fabryczny ściemniacz w lampce (o ile się da :taksobie) i podać sterowanie z tego urządzenia bezpośrednio na żarówkę... :ocochodzi

Ominiesz fabryczny ściemniacz ;) Zaizolujesz styki najlepiej w lampce gdzie siedzi żarówka i od tego urządzenia o którym Pablo pisał przewody podłączysz bezpośrednio pod żarówkę i nie będzie problemu ;)

 

Ja miałem to kupować ale na razie szkoda mi kasy. Bo okazało się, że mam jednak opcję, że po włączeniu zapłonu lampka gaśnie (wtedy gdy się drzwi otworzy i zamknie nie działa już wg. podtrzymanie lampki). Chciałbym jeszcze by po wyłączeniu zapłonu się zapalała ta lampka a sposobu nie wymyśliłem jak na razie by to zrobić więc jeśli nic nie wymyślę i będzie kasa to kupię wyżej wymieniane urządzenie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem z fabrycznym ściemniaczem. Dawno było nie pamiętam jeśli chcesz to poczekaj do jutra zrobię fotkę. Ja do tego podłączyłem tylne lampki nad drzwiami i przednia lampkę pasażera. Wywaliłem jakieś dwa rezystory i zworkę. I trzeba było swoja dorobić. Ale dokładniej jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poczekaj do jutra zrobię fotkę.
No problemo. Dopiero myślę o kupnie (bo montiren i tak pewnie gdzieś bliżej cieplejszych dni :dupablada) więc nie spieszy mi się :D

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za jakość robione telefonem. Opisałem wszystko na obrazku jedynie do tego można dodać to że lampkę pasażera można również włączyć oddzielnie do tego jest właśnie ta dioda.

 

[ATTACH=CONFIG]70924[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli po zastosowaniu czegoś takiego fabryczny ściemniacz jest ominięty i można się wpinać gdzieś tam na kablach (np przy skrzynce)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, oczywiście diodę i zworkę dajesz jeśli chcesz żeby lampka pasażera się zapalała. Do tego ściemniacza dostajesz czytelną instrukcje montażu i obsługi.

Edytowane przez Pablo1421

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mod z zapalaniem lampki po otwarciu auta wykonany :)

Założyłem przekaźnik jak koledzy wyżej pisali.

 

Ma ktoś jeszcze jakiś konkretny pomysł na zapalanie się lampki po wyłączeniu zapłonu? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności