Skocz do zawartości
jopasek

Oświetlenie wnętrza i drzwi - które kable od czego

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do kogoś kto ogarnia schematy...

Potrzebuję podłączyć dodatkowy przełącznik tak żeby zapalał mi wszystkie lampki sufitowe, niezależnie od otwarcia drzwi. Podpowie ktoś gdzie się podpiąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Kupiłem boczki drzwi z lampkami (wcześniej nie miałem lampek). Chciałbym podłączyć lampki, żeby świeciły po otwarciu drzwi, ale nie wiem gdzie mam podpiąć kable od lampek w poszczególnych drzwiach. I tu zwracam się z prośbą o pomoc.

i chciałbym zrobić oświetlenie na nogi na poszczególne strefy po otwarciu drzwi. Mogę przeciąć kable od lampek drzwiowych i podłączyć kable od ledów i na koniec wszystko zaizolować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Kupiłem boczki drzwi z lampkami (wcześniej nie miałem lampek). Chciałbym podłączyć lampki, żeby świeciły po otwarciu drzwi, ale nie wiem gdzie mam podpiąć kable od lampek w poszczególnych drzwiach. I tu zwracam się z prośbą o pomoc.

i chciałbym zrobić oświetlenie na nogi na poszczególne strefy po otwarciu drzwi. Mogę przeciąć kable od lampek drzwiowych i podłączyć kable od ledów i na koniec wszystko zaizolować?

 

Nie baw się w cięcie kabli, istnieją tzw. szybko złączki, najłatwiej Ci będzie podpiąć się pod lampki podsufitki.

Powinieneś wiązkę znaleźć bez problemu, a oświetlenie na nogi podepnij już pod kabelki od lampek pod drzwiami tą samą metodą.

U siebie na nogi właśnie ledy podpiąłem pod te lampki pod drzwiami i wszystko działa. Koszt szybko złączki to kilkanaście groszy za szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie baw się w cięcie kabli, istnieją tzw. szybko złączki, najłatwiej Ci będzie podpiąć się pod lampki podsufitki.

Powinieneś wiązkę znaleźć bez problemu, a oświetlenie na nogi podepnij już pod kabelki od lampek pod drzwiami tą samą metodą.

U siebie na nogi właśnie ledy podpiąłem pod te lampki pod drzwiami i wszystko działa. Koszt szybko złączki to kilkanaście groszy za szt.

 

Ale jeśli lampki pod drzwiami podepne pod lampki nad nimi to beda sie zapalały pod drzwiami wszystkie a nie tylko te ktore otworzę. Nie wiem czy dobrze rozumuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale jeśli lampki pod drzwiami podepne pod lampki nad nimi to beda sie zapalały pod drzwiami wszystkie a nie tylko te ktore otworzę. Nie wiem czy dobrze rozumuje

 

I tak świecą się wszystkie jak otworzysz drzwi, nie ważne jakie, ich nie widać jak są zamknięte, ale jak masz jedne otwarte to świeci się reszta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tak świecą się wszystkie jak otworzysz drzwi, nie ważne jakie, ich nie widać jak są zamknięte, ale jak masz jedne otwarte to świeci się reszta

 

Acha. Nie wiedziałem. W takim razie dzięki. Po weekendzie będę działał z tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też przymierzam się do zrobienia podświetlenia na nogi, lecz chciałem to zrobić w trochę inny sposób i tutaj pytanie do was chciałbym żeby oświetlenie po otwarciu drzwi świeciło pełną mocą, a gdy włączone byłyby światła świeciłyby tak na 30% mocy, dając tylko lekki blask. Czy jest możliwość zrobienia tego i jak najprościej to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie.

Ale potrzebne raczej 2 obwody zasilania.

Pierwszy daje zasilanie na oświetlenie przy owtarciu drzwi a drugi podłączony najlepiej pod podświetlenie któregoś w przełączników daje zasilanie na to delikatne oswietlenie.

I wtedy raczej też 2 oddzielne źródła światła. Chociaż wiem ze forumowicz tomnik robi takie podwójne "żarówki" led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie do kogoś kto ogarnia schematy...

Potrzebuję podłączyć dodatkowy przełącznik tak żeby zapalał mi wszystkie lampki sufitowe, niezależnie od otwarcia drzwi. Podpowie ktoś gdzie się podpiąć?

 

Jakby ktoś potrzebował na przyszłość...

Do szarego/beżowego kabelka z tylnej podsufitówki do masy przez przełącznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności