Skocz do zawartości
mateusz_kajtek

Pasek rozrządu przesuwa się na boki i piszczy [TDI - ATJ]

Rekomendowane odpowiedzi

Po dwóch wymianach paska mikro oraz paska od klimy okazało się że piszczenie paska nie jest spowodowane żadnym z tych pasków a paskiem rozrządu, po ściągnięciu osłony widać że pasek na górnym kole zębatym przesuwa sie na boki (koło ma niewielkie bicia) po za tym na pozostałych rolkach też przesuwa się na boki a na tej malutkiej rolce po której pasek obraca się zewnętrzną stroną przesuwa on się na boki jeszcze bardziej niż na tym kole zębatym (ok 3-4 mm na boki) i chyba właśnie w tym miejscu pasek piszczy bo ten przerywany pisk słychać na równo z przesuwaniem sie paska w tym miejscu. Dla upewnienia się posmarowałem pasek z zewnetrznej strony odrobiną wazeliny i piszczenie ustało.

Co może być przyczyną tego przesuwania się paska? Początkowo myślałem że to przez bicia górnego koła zębatego ale u kolegi w tym samym silniku to koło ma mocniejsze bicia a pasek chodzi po pozostałych rolkach bardziej równo niż u mnie i nie piszczy. Dodam że rozrząd był wymieniany 4 miesiące temu (nowy pasek, napinacze, rolki, pompa wody). I nie wiem czy ma to coś wspólnego z tematem ale trochę dłużej auto pali rano (może przez temp zewn) i troche czasem telepie silnikiem czuć takie lekkie szarpania :/ z góry dzięki za każdą odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co może być przyczyną tego przesuwania się paska?
zły montaż napinacza/rolek, skrzywiona któraś ze śrub lub luz na "klinie" koła
dłużej auto pali rano (może przez temp zewn) i troche czasem telepie silnikiem czuć takie lekkie szarpania
żle ustawiony rozrząd lub kąt wyprzedzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może być że pasek przesuwa się na boki bo jest za mocno naciągnięty albo pasek jest jakiś wadliwy? rolki napinające nie chodzą na boki tylko sam pasek a nie wiem jak koło zębate na wale bo żeby to zobaczyć trzeba by chyba rozebrać cały przód...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a może być że pasek przesuwa się na boki bo jest za mocno naciągnięty albo pasek jest jakiś wadliwy? rolki napinające nie chodzą na boki tylko sam pasek a nie wiem jak koło zębate na wale bo żeby to zobaczyć trzeba by chyba rozebrać cały przód...

 

na jakiej firmy kolega wymienił rozrząd, bo ewidentnie coś jest wadliwe... zapewne napinacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że rozrząd był kupiony w sklepie "Fota" pasek jest z firmy Gates a reszta napinacze rolki niestety nie wiem z jakiej firmy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten sam problem mechanik źle założył napinacz przy wymianie rozrządu. Wczoraj autko wróciło przy okazji ustawienie pompy. O niebo lepiej. Kupowałem rolkę, napinacz i pasek oczywiście, bo zniszczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mam ten sam problemik ale nie znalazłem podobnego wątku na forum wiec zapytam sie tu :) Od 3 dni jakoś piszczenie pojawiło sie w silniku dobiega jak by z pasków lub któreś łożysko nie mam pojęcia... Dodam iż rozrząd jak i wszystkie paski napinacze nawet od klimy wymieniałem jakieś 4-5 tys. km temu wiec są nowe i do tej pory nic takiego nie miało miejsca wrzucam filmik zobrazuje mój problem może miał ktoś podobny.. :) ????? I czy to nie czasem łożysko od wiatraka wody po tym co śmiga pasek ???

 

http://www.youtube.com/watch?v=YYT7IDIwuOo !! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności