Skocz do zawartości
kat825

Jakie papiery powinno mieć auto z prowadzone z Francji?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam na oku Passata z prowadzonego z Francji, i teraz mam pytanie, jakie powinny być dokumenty przy aucie aby móc zarejestrować w PL (chodzi mi szczególnie w języku FR)

Pozdrawiam i czekam na wszelkie informacje dotyczące rejestracji aut z FR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowód rejestracyjny pojazdu oraz umowę kupna sprzedawszy, możesz dla pewności zrobić zdjęcia dowodu osobistego sprzedawcy (tak dla siebie i dla lepszego snu) i odwiedzić komisariat Policji w celu weryfikacji legalności pojazdu - dodatkowo blachy i ubezpieczenie (jeśli będziesz leciał na kolach)

Ja tak sprowadzałem swojego z Francji to tylko umowa , dowód rejestracyjny, blachy "F" ubezpieczenie było ważne , odwiedziny na Policji .. kasa do ręki dla sprzedawcy - wizyta po ON i rajd do domu

Edytowane przez winiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co papierów to wiem jakie ale jak one się zwą po FR gdyż ni w ząb nie znam tego języka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiał bym luknąć po dokumentach. Ale z tego co pamiętam jest koloru szarego : [ATTACH=CONFIG]66962[/ATTACH]

Umowa Kupna sprzedaży (i tłumaczenie już w PL)

Karta "Griss" czyli dowód rejestracyjny Francuski. (i tłumaczenie)

Jeżeli auto było uszkodzone to na pewno ma zabrany taki dowód i muszisz go wyrobić w odpowiedniej prefektórze we Francji nazywa się to karta eksportacyjna(ale to zupełnie odreba bajka)

W niektórych urzędach wymagany jest dokument że auto nie jest zastawione i jest z legalnego żródła, to musisz się dowiedzieć czy u Ciebie w urzędzie wymagaja taki kwitek.

Ubezpieczenie będziesz miał za szyba po prawej stronie - "data od kiedy do kiedy"

Przegląd techniczny w Polsce.

Zaświadczenie o zapłaceniu akcyzy,

VAT-24

i Recykling faktycznie kosztuje to 500 zł ale poszukaj u siebie w okolicy może masz gdzieś stacje która zajmuje się recaclingiem aut i wtedy będziesz mógł podpisać z nimi umowę i będzie Cię to kosztować ok 300 zł więc warto się zainteresować i poszukac.

 

Jeśli chcesz wiedzieć co i jak to proponuje zajść do urzędu celnego oraz wydziału komunikacji i sie o wszystko dopytać

Proponował bym zabrać ze sobą kogoś kto zna minimum francuskiego , bo po angielsku to udają że nie znają :(

Edytowane przez winiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze rozumie, jak w okolicy jest firma zajmująca się recyklingiem aut to zapłace 300zł?

Wiesz ja auto chce kupić w PL sprowadzone z FR i dla tego chcę wiedzieć co za papierki muszą być przy aucie aby potem je bez przeszkód zarejestrować:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym recyklingiem to musisz mieć najlepiej jakiegoś dobrego ziomka albo kogoś kto dobrze żyje z tymi ze złomu.

 

Jeśli na terenie RP:

1. Dowód rejestracyjny (i tłumaczenie już w PL)

2. Umowa Kupna sprzedaży (i tłumaczenie już w PL)

3. Faktura zakupu

4. Pierwszy przegląd na terenie RP przeprowadzony w Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów

5. Opłaty w Urzędzie Celnym i U. Skarbowy - jeśli jest opłacone to + dla ciebie

6. Musisz zwrócić uwagę do kiedy warzmy jest dowód rejestracyjny (będzie przekreślony , przycięty lub z wpisaną data ja w powyższym poście)

7. Czy auto jest na blachach i do kiedy maja ważność jak również ubezpieczenie- trafisz na skrupulatnego policjanta i dojdzie ci koszt mandatu + laweta.

Możesz wykupić polisę OC na określony okres czasu figurującą na tablice (domniemywam że takowe są) na aucie , ale to jest nie tania przyjemność .

 

Daleko masz po to Auto ?

 

Spisać sobie VIN i zatupać na Policję , jak również upewnić się czy auto nie było w Leasingu czy pod jakimś obwarowaniem bankowym - ostatnio było o tym w "Turbo Kamera"

Edytowane przez winiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po auto mam ok 100km w 1str

była ważność tablic FR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

była ważność tablic FR?

jeśli jest to oryginalna tablica w systemie FNI przód Biała/tył Żółta albo SIV Białe albo czasowe Czerwone z białymi literami i cyframi ważny dowód oraz badania techniczne to możesz na niej śmiało jechać tylko wykupujesz OC.

jeśli są to blachy tzw. tranzytowe to one są wydawane na pewmy okres czasu (*ok 1mieś)- z reguły bierze się je tylko na przejazd przez Niemcy - bo tam Policja dość często wyłapują takie kwiatki.

Edytowane przez winiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tablice ma żółta tył, biała przód

 

jak się po FR zwie ten dowód pojazdu? wiem że po sprzedaży we FR przekreślają go, wpisują datę. Dodatkowo umowa k/s i to chyba wszystko co potrzeba, tylko jak to się zwie w ich lengłidżu?

Edytowane przez kat825

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już wspominałem wyżej to się nazywa : Karta "Gris" czyli dowód rejestracyjny Francuski.

 

przeglądając neta trafiłem na taki zapis : Jedynym dokumentem, na który zarejestrujesz autosprowadzone z Francji jest dowód rejestracyjny Certificat d`immatriculation. ZaświadczeniaFiche d’identification du véhicule wydawane są w celu identyfikacji uszkodzonych pojazdów.

Problemy z rejestracją samochodów z Francji rozpoczęły się po 15 października 2009, kiedy to francuskie prefektury zaprzestały wydawania kart eksportowych. Ma to związek z wejściem w życie nowych przepisów regulujących system rejestracji pojazdów na terytorium tego kraju. Pojawiły się też nowe zaświadczenia Fiche d’identification du véhicule. Niestety, żaden wydziałkomunikacji w Polsce nie zarejestruje auta z takim dokumentem.

Dla 100% pewności lepiej zatupać do Wydziału Komunikacji i wszystko wypytać - a lepiej jak dadzą to na piśmie

Edytowane przez winiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha

znalazlem coś takiego na forum jakimś babskim;)

 

przy zakupie auta na francuskich blachach powinnas otrzymac

1. CERTIFICAT DE CESSION D'UN VEHICULE (zaświadczenie o zbyciu pojazdu) czyli odpowiednik naszej umowy kupna-sprzedaży, tam są umieszczone dane zbywcy i nabywcy auta oraz ich podpisy, i dane samochodu; ważna rzecz: taki formularz nie posiada pozycji PEIX czyli ceny, trzeba ją ręcznie dopisać, ponieważ od tej ceny zależy wysokość akcyzy jaką należy zapłacić w Polsce

2. CERTIFCAT D'IMMATRICULATION- dowód rejestracyjny, który w momencie sprzedaży auta powinien być ręcznie przekreślony długopisem z dopiskiem VENDU PANS z datą i podpisem. Przekreślenie oznacza ze auto zostaje sprzedane i wyrejestrowane (oczywiście dokonuje tego urzędnik w odpowiednim urzędzie we francji, a wyrejestrowane auto nadal posiada francuskie tablice rejestracyjne).

 

no i do tego ten griss chyba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego zanim pojedziesz po Auto - wypytaj w urzędach w swojej okolicy, ja tak zrobiłem spisałem sobie na papier co mam mieć, jakie dokumenty , kwity i gdzie z nimi iść i z takimi informacjami pojechałem po auto. Po powrocie wszystko załatwiłem w 2 dni .

Edytowane przez winiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie chciałem jutro po auto jechać ale tak myślałem i wydumałem to samo co mówisz, jutro odpuszczę, zadzw do gostka zeby podał mi VIN, w poniedziałek do urzędu i dopiero po auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co za samochód jeśli nie tajemnica ?

Udanego zakupu życzę i 1mil. kil na liczniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorrki że się rozłączyłem bez pożegnania :)

Auto nie jest tajemnicą, jest nim VW PASSAT B5 Combi 2.3 VR5 tiptronic z 99r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko.

Tylko 18,6% akcyzy z tej pojemności - rozbój Polskiej polityki fiskalnej przez którą większość kupuje auta max do 1999cm3 pojemności.

Edytowane przez winiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, ale cena jak naliczają z faktury czy według ich ksiązeczek? Jak można to spr ile policzą?

 

PS. mam pytanie jak i gdzie sprawdzić nr VIN?

Edytowane przez kat825

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki:) teraz bede tylko czekał aż gostek mi prześle e-mailem nr VIN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co kolego kat825 nabyłeś już swoje wymożone autko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności