Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,czy ktos orientuje się co może byc przyczyną wycieku w dsg a konkretnie miedzy silnkiem a skrzynią .Czy tam się stosuje jakiś simering czy inne "ustrojstwo"!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego a co Ci cieknie pomiędzy skrzynią a silnikiem ?

bo tam to nie ma co cieknąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka diagnoza w serwisie !I dlatego szukam jakiegoś fachmana który mógłby potwierdzić to przypuszczenie i co jest ewentualnie do wymiany lub uszczelnienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ,czy ktos orientuje się co może byc przyczyną wycieku w dsg a konkretnie miedzy silnkiem a skrzynią .Czy tam się stosuje jakiś simering czy inne "ustrojstwo"!

 

To może na początek poszukaj W TYCH WĄTKACH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może bardziej precyzyjnie chodzi o wyciek oleju!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to olej, to się przyjrzyj dokładnie skąd.

 

Bo na samym łączeniu silnika ze skrzynia (przy dzwonie skrzyni) to nie ma prawa nic cieknąć, bo w środku nie masz oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam jest (w skrzyni) taki talerz który jeżeli jest nieszczelny to może cieknąć ,sorki za określenie ale nie jestem mechanikiem ,chce tylko żeby ktoś potwierdzil czy jest to możliwe ,ponieważ nie chcę płaćić za friko!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może bardziej precyzyjnie chodzi o wyciek oleju!

 

Mogłeś zadać pytanie w jednym z istniejących wątków-to po pierwsze.Po drugie olej powiadasz-ciekawi mnie tylko skąd jak go tam niema...

Sprawdź dokładnie co to jest za płyn,być może jest to nawet olej ale z innego miejsca.

 

 

 

Tam jest (w skrzyni) taki talerz który jeżeli jest nieszczelny to może cieknąć

 

Proszę: FOTO Z OPISEM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki talerz?

 

od strony silnika masz koło zamachowe (dwumas)

od strony skrzyni masz docisk do sprzęgieł i nic więcej

 

Jeżeli ciekło by ze skrzyni, to po sprzęgłach, (inaczej nie ma jak) więc wtedy byś nawet nie ruszył autem.

 

od strony silnika, mogło tylko coś strzelić na orignu na wale, ale to wtedy nie ma takiej ilości oleju.

 

Najpierw niech mechanik zwali skrzynię i zobaczy czy to faktycznie ze środka (raczej mi się nie chce w to wierzyć)

 

za zdjęcie skrzyni nie powinien wziąć więcej niż 200-250 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieje się wtedy gdy silnik ostyga ,wyciek nie jest duży a mecher mówił ,że jest to taki talerz po stronie dsg .Stało się to wtedy gdy musiałem przedmuchać dpf i jechałem dość długo z obrotami powyżej 3000 tysięcy i co najgorsze w temperaturze powietrza około 37 stopni!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powtórze po raz ostatni ze skrzyni od strony sprzęgieł nie ma prawa nic cieknąć.

to tak jakbyś sobie wysmarował tarcze hamulcowe olejem i chciał zahamować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzieki ,muszę to jeszcze raz zdiagnozować ! Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności