Skocz do zawartości
robertfx10

Odcięcie instalacji gazowej od + po opuszczeniu auta

Rekomendowane odpowiedzi

Czy nic się nie stanie jeżeli każdorazowo po opuszczaniu auta będzie odcinane zasilanie z akumulatora instalacji sekwencyjnej z sterownikiem Diego 3

 

-chodzi mi oto czy sterownik gazowy w czasie jazdy zbiera jakieś dane potrzebne do prawidłowej pracy które po odłączeniu zasilania by tracił

 

-odcięcie chce wykorzystać jako dodatkowe zabezpieczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak masz ustawione uruchamianie w komputerze od LPG? Masz dozwoloną liczbę uruchomień na gazie? Jeśli tak, to jedziesz do zakładu, zerują ci tą liczbę i podczas wyłączania auta, najpierw wyłączasz na panelu - instalację LPG, potem gasisz auto i po sprawie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wtedy z gazu nawet ja nie odpale awaryjnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W diego G3 można zrobić tak jak pisał Danek75, ale odcięcie plusa po stacyjce od sterownika nie spowoduje wykasowania map.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale odcięcie plusa po stacyjce

 

Pytałem o odcięcie kabla zasilającego na którym jest bezpiecznik bezpośrednio z akumulatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś za coś :fajny Ale to najprostsza i najskuteczniejsza opcja. A awaria silnika benzynowego to raczej rzadkość :D Masz odcięcie paliwa i w przypadku odpalenia auta, paliwo po chwili sie kończy i silnik gaśnie. Lecz gdy silnik jest ciepły i ma temperaturę wymaganą do załączenia LPG, to odcięcie benzyny nic nie da, bo zanim sie PB skończy w przewodach, to sterownik przełączy się na LPG i auto odjeżdża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytałem o odcięcie kabla zasilającego na którym jest bezpiecznik bezpośrednio z akumulatora.

Myślałem o stałym plusie, napisałem o plusie po stacyjce ;) Tak więc: odłączenie stałego plusa nie wykasuje map w sterowniku.

 

Edit:

Załóż sobie KD2006 BSI i po problemie. O niczym nie musisz pamiętać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamontuj sobie stycznik ktory musisz dotknac palcem aby odpalic w jakimś dziwnym miejscu i po sprawie~!a tak btw odpinanie dawki paliwa to stary oklepany temat znany złodziejom:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zamontuj sobie stycznik ktory musisz dotknac palcem aby odpalic w jakimś dziwnym miejscu i po sprawie~!a tak btw odpinanie dawki paliwa to stary oklepany temat znany złodziejom:)

 

Dobrze czytałeś , bo nie pytam jak odciąć , pytam czy każdorazowo może być szkodliwe w pracy sterownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłączenie plusa to tak jakbyś bezpiecznik wyciągnął , więc odpala samochód normalnie na paliwie i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odłączenie plusa to tak jakbyś bezpiecznik wyciągnął , więc odpala samochód normalnie na paliwie i tyle

 

To też nie na temat wypowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak możesz odłączać tylko po co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności