Skocz do zawartości
xysio13

Przekładka zamka drzwi B5FL

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanie, przerobiłem ostatnio anglika i jest jeszcze do zrobienia parę rzeczy. Po otwarciu drzwi lewych (kierowcy) pokazuje że otwarte są prawe na wyświetlaczu FIS i odwrotnie ale to dotyczy tylko przednich drzwi. Mam moduł komfortu z europejczyka i chciałbym go podmienić żeby dobrze wskazywał ale problem w tym że nie wkoduję pilotów bo zamek mam dalej w drzwiach prawych (wcześniej kierowcy, obecnie pasażera) - w lewej klamce jest zaślepka i zamka brak. Jak otwieram pilotem to otwierają się lewe, czy jest to kwestia przełożenia zamka z prawych drzwi do lewych czy muszę kupić klamki / zamki z europejczyka? Może ktoś wyjaśnić jak to zrobić krok po kroku?

Z góry wielkie dzięki

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to za problem sprawdzic? wyciagnac wkladke zamaka/zaslepke to jest niecale 5 minut. porownac czy sa symetryczne i czy prawa/lewa da sie zamienic czy nie. albo na "sile"sprobowac zamontowac wkladke zamka. kolejne 5 - max 10 minut roboty.

co do wskazan na fisie to nie wiem jak to naprosotwac.

a co do kodowania pilotow. nawet jak podmienisz komfort to da rade zakodowac piloty z zamkiem w drzwiach pasazera. cala esencja tego kodowania jest to zebys udowodnil autu ze masz 2 klucze czyli jestes "autoryzowanym uzytkownikeim"

nie ma znaczenia czy zamkniesz auto od strony pasazere, kierowcy czy nawet bagaznika - wazne zeby bylo zamkiete.

tak na marginesie to sa metody ze da sie zakodowac pilota ta metoda majac tylko 1 klucz. a kolejna metoda jest VAG COM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkładkę da sie przerobić podcinając jedna wypustkę. Co do zamka to trzeba kupic nowy na lewą strone gdyz ten angielski nie ma wejscia na trzpień wkładki a właściwie ma je zaślepione. także kup lewy zamek od wersji europejskiej i po sprawie. Co do wyświetleń w fisie to popytaj na forum angliki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie mam 2 klucze tylko chodzi mi o to ze z tego co czytam przy kodowaniu kluczykow jeden jest w stacyjce z wlaczonym zaplonem a drugi w drzwiach zamyka auto centralnym zamkiem z klucza. A jesli kluczyk w prawych drzwiach nie zamyka calego auta lecz tylko te drzwi?? A jak vag com'em mozna wkodowac klucze??

A jest gdzies moze opis co i jak podpilowac w tej wkladce zamka zeby pasowalo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos masz tam naknocone bo teoretycznie nie ma znaczenia z ktorej strony idzie sygnal. ja mialem stare B5 z zamkami w obu drzwiach i central dzialal z obu zamkow.

wyjmij zaslepke wkladki od strony kierowcy (aktualnego kierowcy) i zamknij auto plaskim wkretakiem. jak miales wklade zamka w reku to powinienes wiedziec jak dziala wioselko.

vagiem da sie zakodowac - poszukaj na forum na pewno znajdziesz. z pamieci to malo kto napisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności