Skocz do zawartości
janosik

Odszkodowanie z polisy OC a szkoda całkowita

Rekomendowane odpowiedzi

Tydzien temu wracajac z pracy mialem wypadek. Z drogi podporzadkowanej wyjechal golf 2 tuz przed moim autem. Muj passek scial mu doslownie przod, urwal zawieszenie pekla przednia szyba wygiela sie podluznica pogial dach przy relingu, wystrzelila poduszka po czym odbijajac sie od golfa uderzyl w barierke wybuchla 2 poducha i zatrzymalem sie jakies 30m dalej.Oczywiscie przy wszystkim byla policja i dochodzeniowka. Przyjechal rzeczoznawca stwierdzil ze napewno bedzie szkoda calkowita. jakie moga byc koszty zwiazane z odszkodowaniem z oc sprawcy. passat wart wg eurotax 14,5tys zl adtax 13,5 tys. prosze o rady co robic gdyby bylo malo kasy :( ciagle mam kredyt na to autko a do pracy trzeba jezdzic :( zamieszczam fotki passata no i tej kupy zlomu ktora mi rozwalila auto :cenzura

 

http://zapodaj.net/503adfa15dd3.jpg.html

http://zapodaj.net/0dcc6be98152.jpg.html

http://zapodaj.net/81dc0b6906a8.jpg.html

Edytowane przez janosik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyne co możesz zrobić to wykazać wyższą wartość auta przed szkodą (możliwe że TU zaniży ją troszkę)

po zgłoszeniu szkody będziesz miał oględziny i dostaniesz wyliczenie szkody całkowitej z TU (zażądaj od razu pełnego wyliczenia szkody całkowitej wraz z kosztorysem naprawy) - bo przyślą ci tylko lakoniczne pismo z sumami

 

tam się okaże jak auto wycenili i na ile pozostałość

jeśli wartość bazowa (powinna być z Info-Eksperta) będzie mniejsza to musisz się odwoływać

 

możesz poprosić o wystawienie wraku na ich platformę internetową, lub sam sprzedać wrak (różnicę w cenie do wyliczonej wartości pozostałości TU powinno ci zwrócić)

 

istnieje jeszcze jedna teoretyczna opcja - wykazanie że auto da się naprawić na częściach używanych, do jego wartości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Furę skasowałeś nieźle i raczej na pewno uznają szkodę całkowitą. I tu będzie tak jak kolega wyżej napisał

(możliwe że TU zaniży ją troszkę)
w firmach ubezpieczeniowych to norma. Zaniżają sporo cenę rynkową, strzelam, że policzą Ci wartość poniżej 10tys. zł. za wrak też policzą z kilka tysięcy i wyjdzie Ci tyle, że na remont nie wystarczy. Wtedy musisz się odwoływać i ubiegać o podwyższenie wartości rynkowej.

Kilka lat temu miałem podobną sytuację. Sprawca miał furę ubezpieczoną w Inter Risk i tu mój plus bo mają siedzibę u mnie w mieście i nie musiałem wydzwaniać, pisać durnych listów, ani bez potrzeby się wkurzać. Cenę jak zwykle sporo zaniżyli więc wybrałem się do nich. Miałem już wyliczone ile wyniesie mnie naprawa na częściach używanych i w zwykłym warsztacie tj. po najniższej linii oporu. Napisałem odwołanie i do tego załącznik o wyposażeniu auta, którego w ogóle nie wzięli pod uwagę wyliczając wartość rynkową pojazdu z dnia kolizji. Na koniec do rzeczoznawcy mówię: "ja zarabiać na was nie mam zamiaru, naprawa na używanych częściach wyniesie tyle i tyle i jeżeli tej kwoty nie dostanę to szybko się nie rozstaniemy". Po kilku dniach dostałem telefon z pytaniem czy zgadzam się na kwotę, którą im sam zaproponowałem. Niewiarygodne, ale śmieszne i prawdziwe. Sprawa dobiegła końca z happy endem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega ostatnio kupil golfa 3 i podatek mial zaplacic od kwoty chyba 4tys, a jak skasowali mu go miesiac pozniej to wg ubezpieczalni byl wart 2,5tys ..... i gdzie tu sprawiedliwosc

 

 

 

ps. chyba ladnie musiales zapier........? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie mialem w granicach 80 dozwolone bylo tam 70 heh zaluje ze nie jechalem ze 160 minal bym to miejsce kilka minut wczesniej heh :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne będzie szkoda całkowita. Wrak sprzedaj, a już teraz wystaw na allegro by zorientować się w cenie jaką dają handlarze. Z odszkodowania + ze sprzedaży wraku powinieneś mieć kwotę co najmniej w wysokości 14-15tys. Miałem też kiedyś szkodę całkowitą i za wrak dawali mi więcej niż było w wycenie ubezpieczyciela. Trzeba być dobrej myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności