Skocz do zawartości
Matyk

Włącza się wentylator przy 75 stopniach C

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zapytać jaka może być przyczyna tego że przy tem. cieczy chłodzącej 75C włącza się wentylator (pierwszy bieg)

dodam iż czujnik włączania wentylatora jest świeży (tzn ma może pół roku)

zapowietrzony układ raczej też nie wchodzi w grę

 

A tak przy okazji, przy jakiej temperaturze zamyka się termostat ??

Z góry bardzo dziękuję za informacje :)

 

 

 

P.S

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=34724 - ten temat już czytałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

termostat pracuje w przedziale 87-102*C

sprawdź dobrze czujnik za głowicą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dolny wąż jest gorący czyli cała chłodnica jest gorąca to winne zegary lub czujnik na króćcu.

Termometr w żeberka chłodnicy i będziesz wiedział jaką temp. dostaje czujnik w chłodnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temperatury do wymiany. Miałem ostatnio taki przypadek na warsztacie. Klient kupił zamiennik czujnika temperatury. Objaw dokładnie taki sam jak u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obieg działa i dolny wąż jest gorący (czyli to znaczy ze termostat się otwiera)

Orientuje się ktoś jaka może być cena takiego czujnika ?

Na króćcu mam czujnik cztero-pinowy z taką żółtą obrączką :)

http://allegro.pl/czujnik-temperatury-skoda-felicia-vw-seat-ford-i1732701786.html

dokładnie taki sam jak jest na tej aukcji (widać że oryginał to to nie jest :P )

Jaki powinien być PRAWIDŁOWY ? taki jak ja mam z żółtą obrączką ?

 

 

Jakiego producenta (jakiej firmy) najlepiej kupić ten czujnik poza oryginałem ?

Edytowane przez Matyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obieg działa i dolny wąż jest gorący (czyli to znaczy ze termostat się otwiera)

Orientuje się ktoś jaka może być cena takiego czujnika ?

Na króćcu mam czujnik cztero-pinowy z taką żółtą obrączką :)

http://allegro.pl/czujnik-temperatury-skoda-felicia-vw-seat-ford-i1732701786.html

dokładnie taki sam jak jest na tej aukcji (widać że oryginał to to nie jest :P )

Jaki powinien być PRAWIDŁOWY ? taki jak ja mam z żółtą obrączką ?

 

 

Jakiego producenta (jakiej firmy) najlepiej kupić ten czujnik poza oryginałem ?

ten z aukcji nie jest do twojego auta

dla twojego auta powinien być z zieloną obrączką 4 pinowy ale o nr 059919501A i tylko ori wszelkie podróby dają właśnie takie efekty jak u ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałem się mu teraz bliżej i jest na nim nr ( VW 357919501A 12V-140 24-93 )

dokładnie taki nr jak jest na aukcji

 

Jesli mówisz o tym czujniku http://allegro.pl/czujnik-temperatury-vw-audi-orginal-059919501a-i1737824251.html to on mi nie podejdzie ponieważ mam wtyczkę kwadratową dokładnie na taką jaka przychodzi do czujnika z żółtą obrączką :)

U sąsiada w golfie III jest taki sam czujnik - podmienię na jakiś czas i będzie wiedział co i jak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyjrzałem się mu teraz bliżej i jest na nim nr ( VW 357919501A 12V-140 24-93 )

dokładnie taki nr jak jest na aukcji

 

Jesli mówisz o tym czujniku http://allegro.pl/czujnik-temperatury-vw-audi-orginal-059919501a-i1737824251.html to on mi nie podejdzie ponieważ mam wtyczkę kwadratową dokładnie na taką jaka przychodzi do czujnika z żółtą obrączką :)

U sąsiada w golfie III jest taki sam czujnik - podmienię na jakiś czas i będzie wiedział co i jak :)

ja ci podałem nr z ETKI nie z kosmosu ale jeśli ten czujnik z golfa jest sprawny to można sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyjrzałem się mu teraz bliżej i jest na nim nr ( VW 357919501A 12V-140 24-93 )

dokładnie taki nr jak jest na aukcji

Nie wiem w jakiej aukcji widziałeś ten numer, ale na pewno nie w tej co linka wkleiłeś.

Jak potrzebujesz kupić czujnik to szukaj też z numerem 6U0919501B, to co podał mielke jest do passata B5. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GURAL - tutaj widziałem http://allegro.pl/czujnik-temperatury-skoda-felicia-vw-seat-ford-i1732701786.html :)

 

czujnik o którym Ty wspomniałeś zastępuje stary typ czujnika (własnie ten który ja mam) 357919501A czarny z żółtym paskiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zanim zmienisz czujnik sprawdz termometrem prawdziwa temperature bo moze sie okazac ze zegary zle pokazuja a ty na marne wydasz kase acha wentylator wlacza czujnik w chlodnicy a nie w silniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wskazowka dochodzi nawet do 110 stopni.

Ma prawo (upalne dni , stanie w korku, zabłocona chłodnica lub zawalona kamieniem)...sprawdź przy jakim wskazaniu włącza się pierwszy bieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wskazaniu a temp rzeczywistej co ma wskazanie do prawdy ? u mnie jak jest 93 st i włącza wentylator to pokazuje na zegarach 80 ba mam zimne luty coś nie tak albo czujnik od zegarów więc trzeba zmierzyć temp i będzie wiadomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wskazaniu a temp rzeczywistej co ma wskazanie do prawdy ?

Oczywiście masz rację....ale w ten sposób to wracamy do poczatku tematu z tym wyjątkiem że teraz temp. zawyża a na początku zaniżała...

 

...ale chyba jakiś post wcięło....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności