Skocz do zawartości
arczi741

Co się dzieje z mocą silnika?

Rekomendowane odpowiedzi

Mój pasek od pewnego czasu przyprawia mnie o niezly stres. Silnik nie zbiera elastycznie

obrotow ni to na benzynie ni na gazie,po prostu po naciśnięciu gazu nie ma od razu przyspieszenia i silnik niby ma siłę ale pracuje jakoś tak tępo,poza tym wtedy obroty ma ok.1000-1100/min. Trwa to tydzień,czasami dwa i nagle podczas jazdy(wystarcza jakieś wpadnięcie w lekki dolek,lub zahuśtanie samochodem)wszystko wraca do normy,wystarczy tylko lekko dotykać gazu a auto doslownie ucieka spod d.. I tak sobie jeżdżę zadowolony

aż po kilku dniach też w czasie jazdy lub po ponownym odpaleniu ,znowu robi się tępy.Wykluczam złą jakość gazu ,bo jak jest zamulony ,to objawia się to też na benzynie.

Wiecie jak to jest jak nie ma tego kopa jak trzeba( :[ ) aż się jeżdzić nie chce i człowiek

wtedy dostrzega w nerwach jakieś drobne usterki ,które mu wcześniej nie przeszkadzały.

Wiecie co za szary czort siedzi w tym silniku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może problemem jest brak przyspieszenia zapłonu.

Kąt przyspieszenia zwiększa się wraz ze wzrostem pociśnienia w układzie dolotowym.

Podciśnienie natomiast ściśle jest powiązane z obciążeniem silnika. Zależność jest wprost proporcjonalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze zapomniałem dodać ,że jak wszystko jest ok. to obroty trzymają się na poziomie około 850,są niższe niż wtedy gdy jest lipnie-Jafo ,ale jak ja mam to zdiagnozować pod maską?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampą stroboskopową lub też -jeśli są widoczne zobaczyć, czy pracują elementy podciśnienia. Chodzi o to, czy robią wyprzedzenie przy dodawaniu gazu. Najlepiej jednak widać to przy lampie na znakach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności