Skocz do zawartości
asedas

jak sprawdzić do czego piny w kostce

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam jakieś dziwne radyjko z Kauflandu. Posiada ono wtyczkę iso, ale tylko część C1. niestety na radyjku jest tylko rozpiska z wtyczkami A i B, natomiast nie ma nic o C [iso] :/ chciałem się dowiedzieć, czy istnieje możliwość sprawdzenia jakoś do czego jest jaki pin na wyjściu radia?

i czy sterowanie z kierownicy [mam takowe i powinno działać, ale nie wiem w którym pinie jest na wtyczce od kierownicy] powinno podawać jakieś napięcie [jakie?] i jak sprawdzić że to ten a nie inny pin?

chcę podłączyć sterowanie z kierownicy, ale nie wiem który kabel go z wiązki doprowadza do radia i czy radio obsługuje w ogóle takie sterowanie...

pozdrawiam,

asedas

2011-06-07 19.54.35.jpg

2011-06-07 19.54.29.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

mam jakieś dziwne radyjko z Kauflandu. Posiada ono wtyczkę iso, ale tylko część C1. niestety na radyjku jest tylko rozpiska z wtyczkami A i B, natomiast nie ma nic o C [iso] :/ chciałem się dowiedzieć, czy istnieje możliwość sprawdzenia jakoś do czego jest jaki pin na wyjściu radia?

i czy sterowanie z kierownicy [mam takowe i powinno działać, ale nie wiem w którym pinie jest na wtyczce od kierownicy] powinno podawać jakieś napięcie [jakie?] i jak sprawdzić że to ten a nie inny pin?

chcę podłączyć sterowanie z kierownicy, ale nie wiem który kabel go z wiązki doprowadza do radia i czy radio obsługuje w ogóle takie sterowanie...

pozdrawiam,

asedas

 

Byś lepiej zrobił foto wiązki od radia...Całą resztę potrzebną masz przecież na diagramie.A-zasilanie,B-głośniki.

A to C1 to jak wygląda?Mi to wygląda na chinch do wzmaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjęcie wiązki zrobię jutro. gniazdo C oznaczone na pierwszym zdjęciu dzieli się na C1 [zółta, piny 1-6], C2[zielona, piny 7-11] i C3 [niebieska, 13-20]. Jest to standardowa kostka iso, isoc3.gif

tutaj opisana bez dzielenia, wszystkie piny 1-20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gniazdo C to wyjścia liniowe i zmieniarka-czyli raczej go nie potrzebujesz-no chyba że bardzo chcesz.Nie wiem właśnie jak to w Twoim radiu jest,bo różne radia mają inaczej oznakowane piny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to chodzi... radio działa, choć gniazdko C jest nie podpięte. Natomiast mam sterowanie z kiery i zmieniarkę, i chciałem się dowiedzieć czy da się sprawdzić do czego jest który pin w radiu, bo w radiu mam tylko piny 1-6 [reszty nie ma]... jest na to jakaś metoda? jakiś standard? miernikiem jakoś?

 

i pytanie drugie:

jak znaleźć kabelek odpowiedzialny za sterowanie z kierownicy? czy można go miernikiem wybadać? zmiany idą oporowo? napięciowo? a może po kolorze kabla? [bo do sterowania jest tylko jeden kabelek, wiązkę mam ori]...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, nic już nie sprawdzę, gdyż radio zostało ukradzione wraz z zawartością auta dzisiaj w nocy :/ pierd****e złodzieje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierdo... amatorka ... żeby na takie radia nawet się połasić ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności