Skocz do zawartości
giegiel

Mercedes C W203 320, 220 CDi opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o tym aucie? Jakieś opinie? Wrażenia? Przymierzam się do kupna a nie mogę niż znaleźć w internecie. Chodzi mi głównie o awaryjność tych aut ;)

 

pozdrawiam i dziękuje ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.autocentrum.pl/oceny/mercedes/klasa-c/w203/

 

"Jestem szczęśliwym kierowcą, ponieważ tydzień temu pozbyłem się tego dziadostwa"

 

 

"Przesiadłem się na merca z VW passata B5 2 lata temu i muszę powiedzieć, że kupiłem gówno."

 

 

"bardzo żałuje ze zmieniłem Golfika na to barachło."

 

 

oczywiscie sa tez dobre opinie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupować, to wersje po lifcie (końcówka 2004r). Mocniejsze silniki, lepsza blacha, i wzmocnione zawieszenie. Ogólnie mówiąc zostały wyeliminowane wszystkie wady z pierwszych lat produkcji. Po za tym nowe lampy, diodowe kierunki itp. Grunt do trafić na pewny egzemplarz, ze znaną historią. Mój ojciec od ponad roku pomyka W203 220CDI sportcoupe, wersja po lifcie. Kupiony przy 89tyś km. (sprawdzony w serwisie - przy 80tys dostał nowe turbo). Śmiga aż miło. Ładna kultura pracy silnika. Jak trafisz na pewny egzemplarz będziesz zadowolony. Przez 13 000 tyś. km wymienione tylko klocki, filtry i olej. spalenie przez te 13tys km 8.1L/100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że lubi jazdę na lawecie do serwisu bo sam nie jest w stanie się tam doturlać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wiem że lubi jazdę na lawecie do serwisu bo sam nie jest w stanie się tam doturlać :)

 

Coś więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś więcej?

 

tu masz między innymi odpowiedź

 

Mój ojciec od ponad roku pomyka W203 220CDI sportcoupe, wersja po lifcie. Kupiony przy 89tyś km. (sprawdzony w serwisie - przy 80tys dostał nowe turbo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś więcej?

 

Miałem w firmie kiedyś nówkę syn własciciela jeździł auto chuchane dmuchane

 

16 tkm awaria wtrysku sterującego - laweta

23 tkm do wymiany tarcze bo popękały

32 tkm auto kolpci na czarno ledwo jedzie czyli laweta serwis wymiana turba

43 tkm auto zgasło na drodze laweta awaria układu wtryskowego tyle pamiętam

 

tyle pamietam przy 53 tkm zostało sprzedane

 

obecnie jest 420 gl

 

52 tkm auto staje na środku krzyżówki automat informuje grzecznie że dalej nie pojedzie - laweta

67 tkm wymiana turbiny i tylnych amortyzatorów gwarancja na szczęście inaczej by wyszło 27 tyś

 

tyle pamiętam ogólnie jak widzę gwiazdę to mi się na wymioty zbiera

 

V-klasa oczywiście brana nowa za 3 lata bytności i 108 tkm 4 razy lawetą do serwisu wędrowała.

73 tkm wymiana turba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok no i to są konkretne informacje ;) dzięki!

 

CO za szmelc... a szkoda bo cudnie jeździ ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam okazję często jeżdzić z moim znajomym tą porażką . Nigdy nie byłem fanem mercedesa ale po tym nabytku nawet mój kumpel który ma gwiazdkę mercedesa w oczach stwierdził ,że to lipa. Największe problemy ma z automatem już 4 razy w serwisie i ciągle jakieś hece ,a za pierwszą wizytę zapłacił jedyne 5tyś , potem wtrysk do wymiany i jeszcze jakieś duperele . Nawet komfort jazdy to porażka chociaż on ma wersję avangardę i podobno zawieszenie w nim trochę twardsze .Ogólnie nie polecam chociaż samochód trzeba przyznać ładny szczególnie w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak C klasa to tylko te pierwsze i tylko C250 :) najbardziej trwały silnik bez awaryjny , praktycznie bez obsługowy :D Teśc ma takie "cudo" ma go już z 10 lat i od tego czasu wymienił w nim jedną świecę żarową i teraz musi oringi powymieniać bo mu podcieka ropa :D żadnych innych awarii.. aaa jeszcze stacyjka.. ale to mu wnuk załatwił :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności