Skocz do zawartości
kardynalski

Chemia basenowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was i zapytam:

kto zna się na wodzie pod kątem basenów?

Chodzi mi o utrzymanie klarowności wody w basenie.

Jak możecie , to podajcie sprawdzone środki do jej utrzymania.

Zaczyna mi już "zielenieć".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam stosuje na takie zielone glony stadko glonojadów ew kosiarke, jak sie zrobi gruba warstwa pływajaca po wierzchu to kaczki wpuszczam a jak i one nie daja rady to odpowiednia szkrobaczka lub kerczer....:509:

 

 

 

 

a tak na powaznie to w kazdym hipermarkecie lub ogrodniczym sa odpowiednie srodki do wody np chlor i inne.sposób uzycia zalezy od ilosci wody i jest napisany na opakowaniu, podstawa to tez pompa filtrujaca...

Edytowane przez KrisT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu, to to ja doskonale wiem i znam, używam takich środków, ale na tę chwilę nic nie pomaga, pompę filtrującą też posiadam.

Może niech się wypowie ktoś, kto ma albo używa jakiegoś konkretnego środka i ma cały czas przeźroczystą wodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... szwagier dodawał chloru i zielenic nie miał, byc moze sa jeszcze inne srodki lub w akwarystycznych sklepach są preparaty anty glonowe a skoro rybką nie szkodza to i ludziom tym bardziej nic nie bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosta odpowiedź na basenach się może i nie znam takich prywatnych ale pływałem 10 lat "zawodowo" . Stosuj to co stosują normalne miejskie baseny czyli CHLOR , i zakup coś jeśli masz basen pod golym niebem żeby go zakrywać i bedzie ok , bo jezeli bedzie otwarty i syf bedzie wpadał to nic nie pomoże.

 

Ogolnie ludzie stosuje praktycznie tylko chlor w basenach i nakrycie. Tylko chlor trzeba stosować w odpowiednich ilościach zeby ludzi nie potróć !

Edytowane przez czajek19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zajmuję uzdatnianiem wody i z tego żyję od kilkunastu lat... Tak jak wcześniej napisali koledzy podchloryn sodu - dostaniesz w hurtowni zaopatrzenia laboratorium.

Za bańkę 30l dasz 30parę pln. Nie wiem jakiej wielkości basen , ale jak standard dmuchany to jak wlejesz 150ml co 3-4 dni po glonach nie będzie śladu.

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności