Skocz do zawartości
zyga4don

Skoda SuperB AWX przepala bezpiecznik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wieeeelki kłopot mam ze skodą superb mianowicie co chwile pada bezpiecznik nr 5 (10A) odpowiadajacy za zasilanie zegarow climatronica i innych pierdołek, wszystko jest ok do momentu odpalenia samochodu, po uruchomieniu silnika podswietlenie klimy i zegarow pomruguje, aż w pewnym momencie strzela w.w bezpiecznik.

 

początkowo myślałem że jest to wina regulatora napięcia w alternatorze, ponieważ po odpięciu plusa z alternatora - defakto zabrania ładowania problem znika ale alternator wrocił z serwisu z diagnozą jako sprawny... gdzie dalej szukać przyczyny??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wieeeelki kłopot mam ze skodą superb mianowicie co chwile pada bezpiecznik nr 5 (10A) odpowiadajacy za zasilanie zegarow climatronica i innych pierdołek, wszystko jest ok do momentu odpalenia samochodu, po uruchomieniu silnika podswietlenie klimy i zegarow pomruguje, aż w pewnym momencie strzela w.w bezpiecznik.

 

początkowo myślałem że jest to wina regulatora napięcia w alternatorze, ponieważ po odpięciu plusa z alternatora - defakto zabrania ładowania problem znika ale alternator wrocił z serwisu z diagnozą jako sprawny... gdzie dalej szukać przyczyny??

raczej w regulatorze natężenia światła lub kablach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem jak jest wyposażona twoja skoda, z moich schematów wynika że ten bezpiecznik nr. 5 odpowiada za:

Ogrzewanie foteli, Klimatyzacja, Kierownica wielofunkcyjna, Gniazdo wtykowe diagnostyczne, Funkcja oświetlenia "Follow me home", Dach słoneczny, Czujnik parkingowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_zlydzial1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzę regulator oświetlenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to był regulator to wystarczy włączyć światła pozycyjne na wyłączonym zapłonie i powinno go wywalić. Odczytywałeś błędy?

- odłącz joystick od lusterek i wtedy sprawdź

- sprawdź błędy na vcds

- sprawdź cz moduł komfortu nie pływa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

manetka luster sprawdzona

błąd:

Magistrala danych CAN - uszkodzenie

moduł komfortu czyżby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim sterowniku ten błąd? Sprawdzałeś czy nie jest mokro na podłodze? Ostatnio leje to pewnie masz wodę w aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoda SUPERB

tylko dlaczego po odłączeniu ładowania problem znika??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spada napięcie w instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moduł na szczęscie suchy, ale namierzyłem kilka chyba fabrycznych łączeń kabli jakby prasowane ze sobą i chowane w takie ala kondomy i wszystko jest pośniedziałe w nich, ścinam kable lutuje na nowo zobaczymy jaki bedzie efekt

 

---------- Post added at 12:35 ---------- Previous post was at 12:23 ----------

 

to nie to ;/ brak pomysłów

 

---------- Post added at 13:26 ---------- Previous post was at 12:35 ----------

 

wychodzi na to ze wina leży w zegarach, widać że były już dłubane, po odłączeniu podświetlenia (wtyczka od regulacji) bezpiecznik nie przepala się, także chyba już wszystko jasne ... niestety ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość qbas78

Ja mam ten sam problem od trzech lat w mojej skodzie superb ( 1.9 tdi AWX, 2004 ). Nikt nie wie co jest grane. moduł komfortu jest suchutki, nigdy nie było tam wody. Gdzie znajduje się ta wtyczka od regulacji podswietlenia? Proszę napisz mi jak rozwiązałes swój problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności