Skocz do zawartości
Gość yaro79

Pytranie o nagłośnienie? w Passat B4!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość yaro79

Witam , mam pytanko odnośnie nagłosnienia, otóż wymieniłem ostatnio oryginalne głośniki z przodu na JBL infinity i nie wiem co jest grane !! Rozmiar 16,5 z tego co pamietam ale problem jest taki że gra to nedznie nie spodziewałem sie cudów po 16, 5 ale graja naprawde kiepsko a druga sprawa to taka ze goscie którzy mi to montowali powiedzieli że nie da sie wyciszyc drzwi aby głosniki nie drżały! daje troche głosniej i juz słychac stuki!! Dodam iż wymieniłem radio fabryczne na PIONEER DEH 30MP wiec radyjko nie takie złe, mam pytanko może troche głupie ale co zrobic aby w tym samochodzie fajnie grał sprzet czy wywalic te JBl bo szczerze sie zawiodłem, rodzice maja w corolli 3 drożne z tyłu i powiem szczerze że graja świetnie oczywiscie nie porównuje 3 drożnych na tylnej półce z 16,5 na przednich drzwiach ale może sa jeszcze jakies miejsca w pasku gdzie dałoby sie dołożyć co nieco, w tym problem że jest to variant, cos czuje że w gre wchodzi tylko tuba :kwasny: a niezabardzo mi sie to widzi jesli ktos ma fotki jak zrobione jest nagłosnienie tzn rozmieszczenie inne niż tył i przód drzwi to byłbym wdzieczny Pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ja ma clariona 4x51w dalem do bagażnika skrzynie z wbudowanym wzmacniaczem z przodu glośniki JVC 220w w tylnich dziwach pioniery :) 230w z wzmacniaczem (wypełniłem dzrzwi folią bombelkową ) i śmiga naprawde rewlacyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yaro79

dzieki jak możesz to napisz czy dałes oryginalny rozmiar głosnika w miejsce starego czy jakos przerabiałes miejsce na drzwiach ( dystanse itp??), mógłbys podać jaki masz model wzmacnaiacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wzmacniacz był pionieer ale dzisiaj go sprzedałem kupuje inny. Kolumny z przodu podeszły po demontarzu tego rusztowania z orginalnych z tyłu wsadziłem wycinjąc tapicerke. Przód i tył to głośniki o kształcie jajeczka. Jutro wrzuce fotki.

Pozdrowionka

:vw::hurra::vw::hurra::vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Aby głośniki grały w drzwiach poprawnie, zamontowane powinny być na dystansach do blachy, a nie jak niektórzy montują do tapicerki. Dystanse najlepsze są z MDFu, bo te plastikowe też trzeszczą. Drzwi także muszą być wygłuszone i to nie tylko matami od strony

blachy, lecz pozaklejane wszystkie otwory. Przy tak zmodernizowanych drzwiach dobrze będą grały nawet małe głośniki. Najlepsze efekty dają głośniki dwu, trzydrożne na zwrotnicach, tzn nisko średnio i wysokotonowy osobno. Osobiście założyłem sobie Magnaty na zwotnicach na przodzie, a w bagażniku pozbywając się schowka z lewej strony wstawiłem suba własnej roboty na głośniku Magnata 30. Bez wzmacniacza radyjko 4x50W daje rade :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

Aby głośniki grały w drzwiach poprawnie, zamontowane powinny być na dystansach do blachy, a nie jak niektórzy montują do tapicerki. Dystanse najlepsze są z MDFu, bo te plastikowe też trzeszczą. Drzwi także muszą być wygłuszone i to nie tylko matami od strony

blachy, lecz pozaklejane wszystkie otwory. Przy tak zmodernizowanych drzwiach dobrze będą grały nawet małe głośniki. Najlepsze efekty dają głośniki dwu, trzydrożne na zwrotnicach, tzn nisko średnio i wysokotonowy osobno. Osobiście założyłem sobie Magnaty na zwotnicach na przodzie, a w bagażniku pozbywając się schowka z lewej strony wstawiłem suba własnej roboty na głośniku Magnata 30. Bez wzmacniacza radyjko 4x50W daje rade :ok:

Zgadzam się ze wszystkim co tu opisałeś tylko w B4 głośnik jest przykręcony do blachy na dystansie plastikowym trzema wkrętami i każdy wkręt jest przykręcony na innym poziomie(innej płaszczyżnie) drzwi. Nie bardzo mogę sobie wyobrazić jak do tego przykręcić dystans z MDFu, musiał by być specjalnie profilowany a takich w sprzedaży nigdzie nie widziałem. Jeżeli ktoś ma w B4 profesjonalnie zabudowane i wytłumione drzwi to proszę o opisy jak to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yaro79

I ja byłbym ciekawy jak to zrobic, jeśli któs potrafi to sie na to pisze!! Oczywiscie nic za darmo!! Pozdro!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, że trzeba popracować nad pierścieniem z MDF-u, wszystko da się zrobić. Ja napisałem co daje najlepsze efekty, wybór należy do wykonawcy :ok: Żeby zrobić profesjonalne nagłośnienie należałoby wykonać całe boczki odpowiednio wyprofilowane itp. To też da się zrobić, oczywiście wkładając w to wiele pracy i serca :padam:I oczywiście kwestia kasy oraz lepkich rączek :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

Nie bardzo mogę sobie wyobrazić jak do tego przykręcić dystans z MDFu, musiał by być specjalnie profilowany a takich w sprzedaży nigdzie nie widziałem. Jeżeli ktoś ma w B4 profesjonalnie zabudowane i wytłumione drzwi to proszę o opisy jak to zrobić.

 

A próbowałeś dowiedzieć się czy ktoś z handlujących na allegro nie wykona gotowych pierścieni??? Jest taki gość POWE - to jakaś firma -robią różne dystanse z mdf'u- zagadaj do niego - może zamówisz sobie gotowe bez dodatkowego rzeźbienia.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mefyoo

Miałem ten problem, dodałem troche gąbki za głośnik, usztywniłem paroma wkrętami i nic nie słychać po za muzyką. Oczywiście głosnik w drzwiach powinien mieć obcięte pasmo od 75 Hz co naj mniej, niższe częstotliwości powodują drżenia plastików przez to wydobywają się niechciane ogłosy a subwoofera w drzwiach itak nie zrobisz! trzeba by było zrobić całe obicie na płycie Mdf ale to już inna bajka. Zasada jest prosta więcej niż 75 - 125 Hz tam gdzie się słyszy a mniej niż 125 - 75 tam gdzie się czuje czyli bagażnik. Co do montarzu : http://www.forum.vw-passat.pl//files/p22_122.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy znalazłem dystanse z MDFu do Golfa III albo do Skody Octavi. Jak myślicie czy pasowało by to do Passata B4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając niektórych wypowiedzi wnioskuję, że część z was wogóle sie na tym nie zna a zabiera głos(nie obrażając). Kwestia nagłośnienia passata B4 nie jest wielkim problemem. Jestem posiadaczem Passata B4 Variant z miejscami na głośniki na podszybiu w przednich drzwiach 16,5, w tylnych drzwiach 16,5+tweetery i w bagażniku przy szybach bocznych(zupełnie nie można zawracać sobie głowy tymi miejscami w bagażniku!!!!) Robiłem instalacje u siebie konsultując się z chłopakami z extreme car audio we wrocławiu. Na początku zamontowałem głośniki hertz DSK 165 w przednie drzwi i tweetery na podszybiu (tlyko do tego nadają się te miejsca chociaż też nie są najlepsze ale teetery mogą tam być) w tylne drzwi zamontowałem Hertz DCX 165 czyli głośniki coaxialne dwudrożne (tweeter i woofer na jednej osi, co by pasażerowie mieli czego słuchać) wszystrko gra na radiu JVC KD-G722. Na poczatku po zamontowaniu tego dźwiek był tragiczny same telepiące sie plaskiki w drzwiach i stuki itd i zero basu. Dałem auto do zakładu gdzie zostałe wywalone fabryczne wytłumienia(gąbka+folia) i zalepione zostały matami bitumicznymi(drzwi z wszystkimi otworami+boczki) dystane z MDF chłopaki mieli troche rzeźbienia ale dało rade, małe dziurki miedzy mdf a blacha wypełnili szpachlą. Efekt wszytkich zabiegów jest POWALAJĄCY!!!! Bass niszczy w aucie narazie zastanawiam się czy potrzebny mi subwoofer(poważnie) nic nie trzeszczy nie stuka i cisza w aucie. Ogólnie jest wypasik!!!!

 

P.S.

1. mefyoo - nie trzeba obcinać żadnego pasma bo tylko zepsujesz dźwięk. Wytłumienie drzwi załatwia sprawę. Subwoofer bedzie lepiej grał niskie czestotliwości ale woofery 16,5 też sobie z tym radzą. Wszytko zależy od gustu muzycznego.

2. yaro79 - głośniki które kupiłeś to znakomity wybór więc nie wiem dlaczego miałbyś je wywalać. Pozatym nie porównuj głosników trójdrożnych do woofera 16,5 + tweeter bo trójdrożne, dwudrożne nigdy nie zagrają tak dobrze jak zestaw odseparowany 16,5 + tweeter tym bardziej JBL. Montowanie głośników na tylnej półce to wogóle jest nieporozumienie. I nie polecam ci tuby do bagażnika bo nie bedziesz slyszal muzyki tylko bass i to brzydki, inwestuj tylko w skrzynke. Masz dobre głośniki wygłusz drzwi i zrób dystanse albo niech ktoś ci zrobi i ciesz sie świetnym dźwiękiem w swoim pasku!!!! Pozdro!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a mozesz powiedziec ile dales za te calkowite wygluszenie i ogolnie zrobienie tego wszystkeigo wlacznie z panelami z mdfu?? Tak po nowym roku planuje zrobic to samo i chcialbym wiedziec z jakimi kosztami sie liczyc pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt wytłumienia ze zrobieniem dystansów to 500zł. Głośniki przód 280, tył 180 radio od Policjanta załatwione za darmo:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yaro79

Jeśli tak radzisz to zastosuje sie do tych porad, problem w tym że nie znam zadnego gościa który byłby mi to w stanie zrobic , a sam nie chce grzebac !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E to mnie pocieszyles jak 500:)) i to strasznie. Myslalem ze wiecej wyjdzie to zbieram kase na audio:)) w takim badz razie. Jeszcze jedno pytanko z przodu widze ze masz syczki+glosniki w drzwiach, a z tylu tez syczki osobno montowales gdzies tam w okolicy klamki czy masz tylko tu na dole 16??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mefyoo
P.S.

1. mefyoo - nie trzeba obcinać żadnego pasma bo tylko zepsujesz dźwięk

Częstotliwości poniżej 125 Hz z małych głośników to nie dźwięk. Uważam że każdy głośnik powinien grać to co umie najlepiej, jak każdy będzie grał wszystko to będzie z tego jedna wielka ...

 

Jak radzicie sobie z zalewaniem głośników w drzwiach, jeżeli pozbywacie sie fabrycznej folii wygłuszającej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przodu zestaw odseparowany Woofer 16,5 w drzwiach i tweetery w miejscach na podszybiu, z tyłu głośniki coaxialne(tweerer i woofer w jednym) są one dla pasażerów wiec nie ma sensu dawać zestawu odseparowanego[pozatym przy dźwięku stereo głosniki z tyłu psują tlyko scenę] gdyby dźwięk był w systemie 5.1 jest sens montowania zestawu odseparowanego na tył.

 

Nie wiem czy wiesz ale głośniki niskotonowe subwoofery najlepiej sie czują przy częstotliwości do 80Hz, ponad 80Hz to juz niskosredniotonowe głośniki czyli woofery.

 

Sens montażu subwoofera jest ale z twojej wypowiedzi wynika że subwoofer gra wieksze pasmo niz glosniki sredniotonowe a tak nie jest bo gra tlyko najnizsze czestotliwosci inaczej niebylo by sensu wogole montowac wooferow do drzwi. Uwiez mi ze da sie uzyska c prawie taki bas jak przy srzynce ale bez skrzynki, kwestia dobrych wooferow i dobrego wytlumienia.

 

 

O jakim zalewaniu mówisz???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności