Skocz do zawartości
Radar

Większe spalanie po rozgrzaniu się silnika, problem...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukałem ale nie znalazłem jak jest podobny temat proszę dołączyć.

Panowie mam taki nietypowy problem, mianowicie jak zapale auto to spalanie chwile wskazuje mi 0,7L/h, przy załączonych światłach etc., natomiast jak sie motor rozgrzeje (przejade jakiesś 20-30km) to wskazuje 0,9-1L/h.

Co może być powodem ? Od czego zacząć ? Przepływka?

 

Pozdrawiam

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A szukałeś tematów zw z zawyżaniem wartości przez kompa pokładowego robiłeś test na VAG ? Bez testu to jest milion rzeczy które możesz wymienić a i tak nic nie dadzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adekwatnie na VAGu pokazuje więcej tak samo jak na FISie, o okolo 0,2-0,3L więcej po rozgrzaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakieś błędy może logi przepływki, pompek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeplywki nie pamietam, auto jest po programie, pompki korekcje są okej, bipy sa lekko podwyższone ale na tym samym poziomie od okolo 1,5roku bo tyle pamietam. Wiec to wykluczam. Mnie zastanawia co moze miec wplyw na spalanie po rozgrzaniu sie motoru? Poza tym błedów zadnych nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepływka, lewe powietrze, czujnik temp cieczy,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym zaczoł od sprawdzenie czujnika G2/62 .kolego słyszałem też o przypadku ze gdy pompo-wtryskiwacze już nie domagały to były identyczne objawy jak u ciebie i dopiero wymiana pomogła ( a parametry przed wymiana miał jeszcze w normie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radarprogram na ile konikow masz zrobiony? Gdzies ok165km? Ktos juz pisal na forum ze nie warto szukac dziury w d...

Sprawdz temperatury na vagu, tj. wody, powietrza i paliwa. Koniecznie rano jak silnik jest zimny nie odpalony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja bym zaczoł od sprawdzenie czujnika G2/62 .kolego słyszałem też o przypadku ze gdy pompo-wtryskiwacze już nie domagały to były identyczne objawy jak u ciebie i dopiero wymiana pomogła ( a parametry przed wymiana miał jeszcze w normie )

 

Radarprogram na ile konikow masz zrobiony? Gdzies ok165km? Ktos juz pisal na forum ze nie warto szukac dziury w d...

Sprawdz temperatury na vagu, tj. wody, powietrza i paliwa. Koniecznie rano jak silnik jest zimny nie odpalony

 

Jakiś czas temu sprawdzałem te wszystkie czujniki i były okej, ale zrobie to jeszcze raz. Też myslalem ze to mogą być pompki... tylko co takiego się z nimi dzieje jak sie motor rozgrzeje ? Program standardowo tak jak piszesz.

A coś wspolnego z rozrządem może być ? Bo wydaje mi się że nie, ale może sie myle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz mozliwosc wstawic logi? By sie przydały. Co do rozrzadu i tylko spalanie n arozgrzanym wieksze to sie troche nie ima tego. A co do pompek to zerknij czcy wartosci nie skacza, tzn wejdz gdzie sa pokazane korekty pompek i patrz pare minut czy same nie rosna i spadaja. Aha a jak sie maja bipy tj grupa 023?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności