Skocz do zawartości
Gajdzi

[3B AFN] Wymiana 17" na 16", porada...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Panowie, mam passiaka na 17" jak poniżej:

img0185ig.th.jpg

 

 

SPRAWA 1:

 

W najbliższym czasie zbliża się jednak wymiana opon - ten sezon dojeżdżę bez problemu, a na upartego może i nawet następny. Nie mniej jednak z racji tego że ostatnio dużo jeżdżę po Wrocławiu to z uwagi na felgi bardzo uważam, a to skutkuje dość powolna jazdą...

 

W związku z powyższym zastanawiam się nad zmianą felg na 16" i teraz moje typy:

- z audi A4:

1629964219.th.jpg

- lub

1667390826.th.jpg

 

- ew. ori z VW

c194055513.th.jpg

 

Jak ogólnie widzicie to na moim passku? Ew. prosiłbym o sugestie...

 

Po części też kieruje się kwestią finansową... na obecne 17" mam do kupienia 225/45 za co musiałbym min. wywalić jakieś 350zł/szt, na 16" już raptem ok 250-280zł/szt - interesują mnie tylko nowe opony, przestałem uznawać używki (po 2 to przeraża sprawę).

 

SPRAWA 2:

Przednie klosze mam takie jakby matowe - jakby od piasku czy coś... Zastanawiam się nad ich ew. 'naprawą' - polerowaniem. Pytanie czy warto, czy lepiej kupić jakieś nowe zamienniki na allegro.pl?

 

Pytanie jeszcze czy w B5 (3BG) wychodziły soczewki w oryginale? Na allegro soczewki od 500zł w góre... :(

Edytowane przez Gajdzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź tą 2 z augi s line 16 stke ;) ładna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli juz zmieniac to na te zA4:D Ale ja bym wiekszae raczej dał :P:P

Moge Ci kpl moich ładnych sprzedac.jakby coś to pisz na pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 16" lepszy komfort i np u mnie mniejszse spalanie wzielo gore :) wiec zalezy na co patrzysz czy na wyglad czy na kwestie ekonomiczna. jak 16" to tylko te oryginaly vw.

druga sprawa, mialem 3B - wiec przeszlifiowac relflektor papierem wodnym 800 az sie wyruwnaja wszystkie rysy, potem 1500 a nastepnie 2500 i polerowanie:) najlepiej maszyną ale jak sie nie posiada to mozna recznie tylko ze wiecej czasu to zajmuje:)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(3BG) wychodziły soczewki w oryginale

Tylko z soczewkami były lampki z innymi się nie spotkałem

 

---------- Post added at 23:15 ---------- Previous post was at 23:13 ----------

 

wiec przeszlifiowac relflektor papierem wodnym 800 az sie wyruwnaja wszystkie rysy, potem 1500 a nastepnie 2500 i polerowanie
i na koniec dobra pasta polerska np G3 Farecla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tak się właśnie zastanawiam nad tymi felgami... w sumie to najbardziej chyba nad tymi 2 (z audi, te gładkie). Ale nie mogę nigdzie znaleźc paska 3B na tych felgach...

 

Co do spalania, to u mnie nie widać różnicy, ew. może maks 0,5l więcej na 100km... A chce zmienić w sumie z racji tego że po 1 opony chce wymienić z końcem sezonu, na profilu 55 będę miał większy komfort, a tym samym będę mógł szybciej jeździ po wro (czyt. nie zamulać) oraz zawieszka troszkę odsapnie...

 

Co do lamp, to spróbuje najpierw z papierem, w razie czego kupie nowe... A te soczewki w B5 w końcu wychodziły czy nie, bo przed momentem widziałem 2 paski z takimi lampami, ale nie wiem czy po wymianie, czy ori...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A te soczewki w B5 w końcu wychodziły

No to jeśli chodzi o B5 a nie 3BG (B5FL) to soczewka w oryginale była tylko na xenonie reszta to zamiennik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...)w oryginale była tylko na xenonie reszta to zamiennik

 

No właśnie... czyli w sumie nie ma sensu pakować kasy... A szkoda!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, możecie podesłać passata b5 w kombi z felgami jak poniżej:

1667390826.th.jpg

 

Właśnie dostałem propozycje zamiany... i chciałbym zobaczyć jak to na zywo wygląda...

 

OK... już mam:

 

1681875181.th.jpgdsc1733aj.th.jpgdsc1738v.th.jpgdsc1741yh.th.jpgdsc1744j.th.jpg

Edytowane przez Gajdzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka

no i masz juz te felgi z audi w passacie bo ja tez zakupilem ale 7,5x16" et 35 i nie wiem czy podejdzie bo wsadzilem do passata to mi z przodu opona wychodzilapoza blotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 8 cali szeroka 17 na et 35 i tez koło troche wystaje ale passat ma zawieche wielowachaczowa wiec jak auto siada to koło ci sie chowa do srodka wiec nie powinno nic trzec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności