Skocz do zawartości
mielke

odprawa tirów na przejsciu w Cieszynie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam prośbę

Czy ktoś mógłby się zorientować jak wygląda odprawa tirów na przejsciu w cieszynie bo czekam na ważną przesyłkę ?

TROCHĘ PILNE

Proszę info na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam brata "tirowca", z tego co mi wiadomo to żadnych odpraw nie ma, przejeżdzasz przez granicę jak osobówką, czyli tak jakby nie było granicy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze też tak myślę ale ciągle dostaje info ze tir stoi na granicy :/ a czy może orientujesz się przez jakie przejścia twój brat jeździ i jak na nich sytuacja wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jeździ przez wszystkie możliwe oprócz wschodniej granicy, ale pytałem o Cieszyn, owszem może się zdarzyć kontrola ale jak Cię zatrzymają, tak to przejeżdzasz normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za info teraz muszę sobie pogadać z moim "kurierem" :/

Dzięki wielkie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, ciśnie Ci niezłą lipe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybacz kolego ale glupoty piszesz bo w cieszynie nie raz kolejka stala chodzby ITD zatrzymuje i trzepie a na granicy juz nie mowie teraz po akcji z ogorkami nie sadze by tak puszczali zapytaj kolegi patryka on powinien wiedziec co i jak robi w ustroniance a od niego tez pewnie do pepikow towar posylaja

 

---------- Post added at 19:40 ---------- Previous post was at 19:39 ----------

 

w cieszynie jest osobno dla tirow osobno dla osobowek one jezdza bez przeszkod i kontroli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy nie napisałem że wyrywkowe kontrole się zdarzają ( nie wiem jak ze spożywką po akcji z ogórkami, brat nie jeździ ze spożywką), natomiast nie jest napewno tak że każda ciężarówka jest kontrolowana. Wg niego przejeżdża normalnie, nie mam podstaw aby mu nie wierzyć bo juz kilka latek jeździ ;)

 

pzdr

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wybacz kolego ale glupoty piszesz bo w cieszynie nie raz kolejka stala chodzby ITD zatrzymuje i trzepie a na granicy juz nie mowie teraz po akcji z ogorkami nie sadze by tak puszczali zapytaj kolegi patryka on powinien wiedziec co i jak robi w ustroniance a od niego tez pewnie do pepikow towar posylaja

 

---------- Post added at 19:40 ---------- Previous post was at 19:39 ----------

 

w cieszynie jest osobno dla tirow osobno dla osobowek one jezdza bez przeszkod i kontroli

piszesz o PATRIC-ku ?

A to ze są osobne to wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że chodziło o kolegę Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne przejścia graniczne na terenie Polski są tutaj : http://www.mf.gov.pl/dokument.php?const=2&dzial=1762&id=215303 - innych nie ma, bo po wejściu do strefy Schengen zostały zlikwidowane. Ponadto - istotą Unii Europejskiej jest swobodny przepływ ludzi i towarów, i "tiry" od dawna już nie stoją w kolejkach na granicach wewnętrznych strefy, bo nie mają po co. Obsady wszystkich przejść granicznych z zachodu i południa zostały albo zwolnione, albo przeniesione na wschód. Jedynie co ich może nękać to lotne patrole Służby Celnej oraz ITD - wątpię jednak aby to nękanie objawiało się tym, że ktoś "stoi na granicy", bo zarówno ITD jak i SC zajmują się max. 2 klientami na raz, a w praktyce jest to jeden samochód na kontrolę. Czasem na większych parkingach robią "trzepanko" ale to głównie dokumenty - i to trwa kilka minut maksymalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie w Cieszynie nie ma żadnych kolejek jestem tam codziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki koledzy za te wiadomości będę musiał teraz ostro pogadać z tym kolesiem

temat można zamknąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze istnieje możliwość że ma awarie i tam stoi lub ma na naczepie towar który trzeba oclić i stoi na urzędzie celnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze istnieje możliwość że ma awarie i tam stoi lub ma na naczepie towar który trzeba oclić i stoi na urzędzie celnym
przesyłka to RTV/komputery itp i AGD drobne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przesyłka to RTV/komputery itp i AGD drobne

A zamówiłeś tego całą naczepę jeżeli nie to może mieć załadowany inny towar na naczepę wchodzą 33 euro palety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A zamówiłeś tego całą naczepę jeżeli nie to może mieć załadowany inny towar na naczepę wchodzą 33 euro palety
do mnie mają przyjść tylko 23 rzeczy reszta idzie na firmę kolegi więc dziwię się ze to tak długo trwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał napisałem tylko co jeszcze mogło zaistnieć sam też jestem kierowcą tira moim zdaniem gościu coś ci ściemnia także naciskaj na niego pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rafał napisałem tylko co jeszcze mogło zaistnieć sam też jestem kierowcą tira moim zdaniem gościu coś ci ściemnia także naciskaj na niego pozdrawiam
no będę musiał bo już trochę czekam na te rzeczy a to nie tylko dla mnie mają być

Dzięki wielkie za rozjaśnienie sprawy koledzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wybacz kolego ale glupoty piszesz

Miałeś rację, rzeczywiście pisałem głupoty ;)

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności