Skocz do zawartości
Gość misiek_kb

Podświetlanie podwozia??

Rekomendowane odpowiedzi

Gość misiek_kb

A Więc mam takie pytanie czy można zamontować neony pod podwoziem i ich używać? Z tego co jusz czytałem na necie to chyba nie ale... No właśnie jest ale...Czytałem tam o podświetlaniu na niebiesko które jest zarezerwowane dla policji czy jakoś tak..A czy jest wogóle jakoś kolor którym można spokojnie podświetlać auto?Np biały albo zielony??Nie jestem jakimś tam maniakiem tuningu i nie bywam na zlotach bo mam zwykłego paska ale widziałem na kilku filmach tak podświetlane fury i spodobało mi się to.Czy w polsce też tak można?Jeśli nie to powiedzcie dlaczego?Czy to przeszkadza w ruchu drogowym??Oślepia kierowców?Czy jak?Proszę o Odpowiedz...Pozdrawiam Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A Więc mam takie pytanie czy można zamontować neony pod podwoziem i ich używać? Z tego co jusz czytałem na necie to chyba nie ale... No właśnie jest ale...Czytałem tam o podświetlaniu na niebiesko które jest zarezerwowane dla policji czy jakoś tak..A czy jest wogóle jakoś kolor którym można spokojnie podświetlać auto?Np biały albo zielony??Nie jestem jakimś tam maniakiem tuningu i nie bywam na zlotach bo mam zwykłego paska ale widziałem na kilku filmach tak podświetlane fury i spodobało mi się to.Czy w polsce też tak można?Jeśli nie to powiedzcie dlaczego?Czy to przeszkadza w ruchu drogowym??Oślepia kierowców?Czy jak?Proszę o Odpowiedz...Pozdrawiam Krzysiek

 

Wg.prawa o ruchu drogowym samochód nie może posiadać żadnych dodatkowych urządzeń świetlnych po za dod.światłem stopu i lamp do jazd dziennej.

Kolory takie jak niebieski pomarańczowy i czerwony są zarezerwowane dla służb specjalnych.

Neony, które chciałbyś zamontować pod samochodem nie dość, że robią choinke z samochodu to jeszcze dekoncentrują jadącego z przeciwka(np. w nocy).

Poczytaj kodeks ruchu drogowego i sie dowiesz wszystkiego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wygladzie nie bede pisal bo to kwestia gustu. Tak naprawde to rozwiazanie lezy w przepisach prawnych i warunkach homologacji, wystarczy do nich sięgnąć. Przepisy reguluja oswietlenie obowiazkowe i dopuszczalne i o ile dobrze pamietam nie ma tam ani slowa o niebieskiej poswiacie pod samochodem.

 

pojazd uprzywilejowany - wysylajacy sygnaly swietlne w postaci niebieskich swiatel blyskowych (...).

Przepisy nie mowia nic o rezerwacji swiatla koloru niebieskiego dla policji. Wyglad (oswietlenie) pojazdu uprzywilejowanego jest scisne okreslony. Sam kolor nie ma tu wiekszego znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przepisy nie mowia nic o rezerwacji swiatla koloru niebieskiego dla policji. Wyglad (oswietlenie) pojazdu uprzywilejowanego jest scisne okreslony. Sam kolor nie ma tu wiekszego znaczenia.

Mi się coś kojarzy o tych kolorach, że są zarezerwowane, ale pewny nie jestem. :niepewny:

 

Nie ma nic o poświacie, ale jest coś o dodatkowych światłach. Ostatnio pytałem się policjanta z drogówki o niebieskie pozycyjne i dodatkowe ośw.samochodu. Powiedział mi, że to jest zabronione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość misiek_kb

Dzięki za odpowiedzi.No to nie zakładam:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dekoncentrować to mogą przydrożne dziewczyny, ale faktycznie muszę przyznać że więcej z nimi kłopotu niż przyjemności - niedość że nie można na nich jeździć (off road use only) to i jeśli są długie przeszkadzają w głupiej wymianie koła. jeśli zakładać to z głową i liczyć na to że nie zatrzyma cie policja z dowodem rej. :zabanowany:

ja raz miałem kontrole, ale udało mi się bo bardziej im zależało na obejżeniu autka. skończyło się na upomnieniu. :568:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dekoncentrować to mogą przydrożne dziewczyny, ale faktycznie muszę przyznać że więcej z nimi kłopotu niż przyjemności - niedość że nie można na nich jeździć to i jeśli są długie przeszkadzają w głupiej wymianie koła

 

 

:rotfl::rotfl::rotfl:

nie wiem ....nie korzystałem

...ale to ciekawe spostrzeżenie......

:rotfl::rotfl::rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobre dobre, każdy interpretuje na własny sposób :rotfl::rotfl::rotfl::607:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności