Skocz do zawartości
emenek

[B3] praca na 3 gary

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam ostatnio problem z moim Passatem.. po odpaleniu gdy silnik zimny auto pali na 3 gary.. gdy auto zagrzeje sie tak do około 70 stopni wszystko wraca do normy .. po odczepieniu przewodu WN wychodzi ze dzieje sie to na 1 cylindrze.. swiece,przewody,kopułka,palec maja około 8 tys i sa firmy BERU.. co moze być winne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykręciłeś i obejrzałeś świece ? to że mają 8 kkm nie znaczy że są w dobrej kondycji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygladaja dobrze.. tylko dlaczego na ciepłym jest dobrze.. słyszałem od kilku osob ze mozliwe jest by uszczelka kolektora była nieszczelna ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
słyszałem od kilku osob ze mozliwe jest by uszczelka kolektora była nieszczelna

 

Zacznij od sprawdzenia kompresji na cylindrach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najszybciej to przełożenie świecy i jednego z przewodów wyeliminuje ich uszkodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wszędzie na świecy jest jednakowa iskra na zimnym aucie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kompresja jest taka sama na kazdym cylindrze.. dzisiaj wieczorem jak bedzie silnik zimny przemienie świece i przewody.. zobaczymy ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast przemieniać to wykręć świece i jak ktoś będzie kręcił silnikiem to sprawdź czy każda ma jednakową iskrę w swoim przewodzie oczywiście niech są

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uszczelka pod głowicą poszła na zimnym nie ma kompresji a na ciepłym dostaje.

lub czujnik halla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bład.. ;) swieca sie rozwaliła .. ten biały element przy elektrodzie poszedł na poł ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcąc zakładać nowego podobnego tematu, piszę tutaj, może ktoś przeczyta i da radę mi pomoc..

Otóż dzisiejszego pieknego dnia, podczas modzenia w aucie, usiłowałem podpiąć skrzynie wraz z wzmacniaczem do auta.. Kable miałem pociągnięte, więc prosta sprawa. Odpiąłem aku, podłączyłem + , a - do sruby gdzies w karoserie. Jednakże z racji braku sygnalu z radia, nici z lepszej muzyki w aucie- mówi się trudno, porozpinalem wszystko i ok ;)

TUTAJ zaczął się problem, otóż po kilku godzinach, usiłując skoczyć na zakupy wsiadam, zapalam i "lekkie zdziwko" otóż buda sie trzesie jakby miala sie rozsypac, silnik pracuje nierowno ( po chwili zgasl ) i chodzi jak traktor ;/ ... pierwsza mysl : nie chodzi na wszystkie gary-to zagladam, ruszam kable no wszystko ok, kolejna proba itd... zadnej reakcji. Sprawdzilem bezpieczniki - bo moze podczas audio cos walnelo i wszystkie dobre;/

w koncu rozkrecilem plastiki, wyciagnalem 3 kable WN i 3 swiece (kolejnych trzech nie dalem rady ) wszystko z nimi dobrze...

 

Pomóżcie, bo nie wiem co sie moglo stac, moze jakis smieszny czujnik/ przekaznik/ bezpiecznik gdzies ukryty.. Dodam, że kabli,swiec, palca i kopułki jestem pewien, bo byly wymieniane rok temu i wszystko działało, palił pięknie, zadnych przerw nie było !

 

z góry dziękuję..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam, że kabli,swiec, palca i kopułki jestem pewien, bo byly wymieniane rok temu i wszystko działało

:wmorde Rok temu?

porozpinalem wszystko i ok

Może jednak odpiąłeś coś czego nie podpinałeś, ciężko stwierdzić taką usterkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak rok temu, może z 4-5 tysiecy km temu, czy to tak duzo ?

problem stwierdzony, rozpialem aku na dluzej , komp sie zresetowal i jest dobrze. czyli zadne swiece, kable itd. złapał blad, bo prawdopodobnie przez nieuwage rozpialem aku, kiedy mialem stacyjke w pozycji 1. moj blad, moja glupota, na szczescie w nocy na to wpadlem i juz wszystko dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności