Skocz do zawartości
Stochastic

Zakup skutera.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Może nie najodpowiedniejsze forum, ale zapytam, bo nie mam gdzie, a tu zapewne znajdzie się sporo użytkowników pyrkaczy.

 

Chodzi o zakup skutera o pojemności do 50 ccm.

 

Mam do wydanie plus minus 3000 zł i nie chciałbym chinola, a za tę cenę spokojnie kupi chinola.

 

Chciałbym coś markowego typu aerox, speedfight, czy też inne, ale jakie?

 

Poradźcie mi coś.

 

Jest tego sporo na allegro, ale to chyba loteria taki skuter kupować, bo skąd mam wiedzieć jak ktoś o niego dbał, etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu dość mocno się tym interesowałem, z resztą do tej pory brat jeździ moim speedfight'em :) Na pewno odradzam chińczyka, a kupno używanego to nie lada problem, jak to takie motorki - zwykle jeżdżone są przez nastolatków, którzy dbają o nie na swój sposób, ale nigdy nie oszczędzają. Używkę polecam kupować tylko w oryginale, bez żadnych tuningów - to lepiej zrobić samemu. Ogólnie motorek powinien palić "na dotyk" nie zależnie czy zimny czy ciepły, przy ruszaniu nie powinno być szarpnięcia, czy jakiś niepokojących dźwięków, po puszczeniu kierownicy nie powinna drżeć czy ściągać. Najlepiej kupić oczywiście skuter zablokowany, ale takich jest bardzo niewiele.

Rozglądaj się raczej tylko za: speedfight, aerox, sr50 - kolejność nieprzypadkowa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozglądaj się raczej tylko za: speedfight, aerox, sr50 - kolejność nieprzypadkowa

 

Ja bym Jeszcze do tego dołożył " Gilera Runner " sprawdzona włoska konstrukcja, to czego inne skutery nie mają to nawiewy ciepłego powietrza ( idealne na mniejsze temperatury ) no i wygoda.. Nawet w dwie osoby można przyjemnie podróżować..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Yamahę BWS Yamaha-WR-250-cc-1.JPG.

Do BWSa jest szeroki dostęp części także ja ogólnie polecam :dobrze

OBRAZ 359.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem na Aprili SR 50. Nie narzekałem, trochę ja przyniszczyłem, ale byłem młody i głupi. Speedfight? A przednie zawieszenie? Koledze lubiło pękać, nie raz to spawał.

Aerox, można powiedzieć, że najlepszy z całej trójki podanej przez Ciebie.

Wydaje mi się, że nie byłeś obiektywny podając kolejność podanych przez Ciebie skuterów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojej zony brat ma na sprzedaz aprille sr 50 jest to na pelnym wtrysku i naprawde daje rade. Jest to pewny motorek bo sam kupowałem mu na prezent ale niestety juz mu sie znudził. (jak to 15-latek który chce jeszcze cos mocniejszego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście dzisiaj sprzedałem swojego Aeroxa :) skuter tak naprawde jednoosobowy aczkolwiek wygodny i niegrzeszący designem. Na tym co w niego zainwestowałem moc rzędu około 24km na cylindrze 70ccm . Rocznik 97(ten sam co passata) i przeżyje jeszcze niejednego chińczyka czy peugota . Osobiście jak najbardziej polecam. Solidna, prosta konstrukcja Zadowalające spalanie, mało awaryjny , cała masa części zamiennych jak i tuningowych http://www.mieloch.pl na tej stronie znajdzie się wszystko czego potrzeba do Aeroxa. Samemu można wszystko naprawić bez wysiłku. Przez 40tyś km dopóki nie staną napęd prędkościomierza oprócz 2ch skrzywionych wałów, wymian tłoka z pierścieniem pod koniec każdego sezonu i rolek wariatora. To nie działo się kompletnie nic. Wiadomo były jakieś mniejsze usterki ale wynikały one z nie oszukujmy się piłowania skutera, mimo to wszystko na bieżąco naprawiałem a skuter odwdzięczał mi się bezawaryjnością podczas wypraw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie aerox to taki typowy ścigant, dla niewyrośniętego nastolatka (choć peugeot pod względem osiągów bardzo niewiele mu ustępuje), uważam że speedfight jest złotym środkiem, co do mocy to mój ma ok. 15KM, na starcie nie jedna słabsza osobówka się dziwi. Prędkość w okolicach 110km/h, spalanie 4-5l/100km. Zawieszenia przez 17.000km nie robiłem. A zapomniałem dodać jeszcze najważniejszego, skuter powinien być chłodzony cieczą (LC).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myśl o roxie lub sr'ce, ja osobiście dla wyglądu kupił bym srke choć ostatnio tak patrzyłem to gilera dna też jest fajna i trochę odmiana bo wygląda jak ścigacz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skuter ścigacz wg mnie sie mija z celem.. A co do V-maxu to 135 przekroczylem(licznikiem samochodowym mierzone) nie wiem jaki to peugot 125ccm ale łykałem takie bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A chinola totalnie nie ma sensu? Do 3 kafli nie kupiłby nowego z dwuletnią gwarancją? W sumie jak pytam niektórych, to to jeździ i daje radę nawet. Wiadomo, fajerwerków nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Keewaye sa tez dobre...

Ale Yamaha odbiega jakościowo .

 

Keeway ma podrobiony silnik minarelli horizontal czyli ten z aeroxa , f12 itp...

 

Stylistycznie keewaye sa ładne , ale o gutach sie nie dysktuje ..

Jak byś miał jeszcze jakies pytania to pisz tutaj albo na pw .

Troche sie interesowałem skuterami;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, co można relatywnie dobrego i nowego kupić z chinoli w zakresie cenowym do 3000 zł.

 

Czy lepszy jest silnik LC, czyli chłodzony cieczą, czy powietrzem? Bać się 4 suwa, czy nie? Lepszy będzie w chionolu dwusuw, czy czterosuw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcześniej pisałeś że nie chcesz chinola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładał nowego tematu, to się podepnę.

 

Czy ktoś wysyłał może skuterek kurierem??

Chciałbym ściągnąć skuter jakieś 200km i czy kurierzy biorą takie paczki;>

Jak tak to za ile?

 

Pozdrawiam, Łukasz.

Sorry za OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, co można relatywnie dobrego i nowego kupić z chinoli w zakresie cenowym do 3000 zł.

 

Czy lepszy jest silnik LC, czyli chłodzony cieczą, czy powietrzem? Bać się 4 suwa, czy nie? Lepszy będzie w chionolu dwusuw, czy czterosuw.

 

Lepiej zainwestuj w LC w silniku 2 T . Niebo a ziema.

Czerosuw , jest cichy, ale to wogole nie jedzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie będę zakładał nowego tematu, to się podepnę.

 

Czy ktoś wysyłał może skuterek kurierem??

Chciałbym ściągnąć skuter jakieś 200km i czy kurierzy biorą takie paczki;>

Jak tak to za ile?

 

Pozdrawiam, Łukasz.

Sorry za OT.

 

tak biorą ale na palete i drogo wychodzi

 

 

a co do kolegi ktory chciał kupić skuterek o ile nie kupił to polecam YAMAHE NEO's!

np taką

http://moto.allegro.pl/2006-yamaha-neos-zarejestrowana-i1634190949.html

troche mały ale daje naprawde rade polecam z czystym sumieniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do 4T nie polecam... miałem takiego osobiście nie raz mnie zawiódł...

przykre rozczarowanie, potem był speedfight 2 naprawdę polecam radzi sobie super...

do oleju masz dozownik jak kończy Ci się w zbiorniczku dolewasz jak paliwko i jedziesz dalej;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam, tą yamaszkę sam chciałem taką kupić, ale padło na padło co więcej stoi jak jeździ :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. A ja polecam Aprilie Habanę. Sprawdzony przeze mnie skuterek 50 cc (mój już co prawda podrasowany). Aprilia to dobra firma godna polecenia a ten model gwarantuje, że ludzie bez odwrócenia głowy w twoją stronę nie przejdą.

Przykładowe ogłoszenie: http://otomoto.pl/aprilia-habana-M2082771.html

 

A to moja Habeta:

IMG_0115.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności