Skocz do zawartości
wojciechk

chyba passat kończy żywot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

To co mnie dręczy:

1. podczas jazdy na 2 biegu bez dodawania gazu słychać dźwięk jakby jakieś "sprężynki" bzyczały lub jakieś kawałki metalu uderzały o metal,

2. przy ruszaniu ze stania (np ze świateł) czuć jakby prawe koło (od pasażera) "buksowało", takie przeskoki wg mnie - przegub, półoś /???/

3. czy da się wymienić belkę przód bez kanału, itp?

4. i jeszcze czasami podczas jazdy i przyśpieszania jest jakby odczuwany "przybyło mocy" tzn wciskanie pedału gazu i takjakby dostawał szybszych obrotów ale tylko silnika

Edytowane przez wojciechk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko wskazuje na to, że rozsypało się sprzęgło, ale jeszcze jakimś cudem samochód jedzie. Do zrzucenie skrzynia i wtedy wszystko na jaw wyjdzie.

 

co do kanału - jak najbardziej. Potrzebny jest podnośnik warsztatowy, taki co to autko w górę unosi na 2m :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewidentne objawy kończącego się sprzęgła. Tylko ciekawi mnie to "buksowanie" prawego koła... Może skrzynia też być uszkodzona.

 

Co do wymiany przedniej belki to bez podnoszenia auta powinieneś dać sobie radę, ale poleżeć na ziemi też będziesz musiał;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sprzęgło i skrzynię. Od czegoś trzeba zacząć aby nie wymieniać pół samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć trzeci bieg i zobacz jak z niego ruszasz na obrotomierz, jeżeli obroty rosną a samochód nie jedzie to poszło sprzęgło, jeżeli ruszysz lub zgaśnie samochód to sprzęgło raczej sprawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hotair niemam obrotomierza ;), ale spróbuję twojej rady i spróbuję ruszyć z 3.

Spróbowałem - prawie zgasł, ale ruszył.

Edytowane przez wojciechk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności