Skocz do zawartości
halski67

co do glosnikow - slabo graja

Rekomendowane odpowiedzi

Hej zakupilem takie glosniki http://allegro.pl/boschmann-v6-al-350w-glosnik-woofer-i1575590909.html

 

 

Po podloczeniu ich bezposrednio pod radio - sony xplod 4x52 cicho graja, jak podkrece regulator to slabo graja i zaczynaja harczec. Przednie glosniki pioneer mam podlaczone przez zwrotnice wytargane z oryginalnych glosnikow jakie wczesniej siedzialy u mnie w pasiaku i graja ok. Te boschmann tez podlaczalem z przodu z w/w zwrotnicami (zamiast pioneerow) ale efekt taki sam jak z tylu bez zwrotnic.

Inna zwrotnica, wzmacniacz czy cos jeszcze. Ogolnie jestem zielony w temacie jak to podlaczyc, wiec prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie radyjko nie wyrabia aby zasilić te głośniki, które kupiłeś. Za duża moc głośników w stosunku do radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze Tomku to dałeś się zrobić w balona ja ci wszyscy co kupili ten szajs - to to samo co byś wyrzucił kasę na śmietnik. A po drugie po raz kolejny napiszę aż do znudzenia: większość odtwarzaczy samochodowych dobrej marki dysponuje mocą nominalną 16-20 W czyli pospolicie w RMS'ie a ty chcąc zapewne uzyskać porządne kopnięcie z głośników połakomiłeś się na woofery które potrzebują 200 W w RMS'ie (oczywiście wartość przekłamana - jak ma 100 W to dobrze) Ale biorąc pod uwagę że ma 200 W to jakby nie patrzeć brakuje ci 180 W (9 szt odtwarzaczy samochodowych) które musisz im dostarczyć. Gdyby to był dobry sprzęt to naturalnie poradziłbym ci podpiąć to pod wzmacniacz i cieszyć się dźwiękiem. Ale w tym przypadku poradzę ci abyś sprzedał to coś jeśli istnieje taka możliwość !!! i kupił coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szajs nie szajs 2 lata temu kupilem pioneery za 100 ktore siedza do dzis w przednich drzwiach i jak na glosniki za taka cene to extra graja. Jezeli chodzi o te boschmann to czytalem opinie na innych forach - dlatego to wzialem i ludzie bardzo chwala stosunek jakosci do ceny, wiec prosze mi wyjasnic jak to odpalic;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiec prosze mi wyjasnic jak to odpalic

 

Bez wzmacniacza nic tutaj nie zdziałasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to napiszcie prosze koledzy jaki wzmacniacz itd czy zwrotnice potrzebne bo na takie odpowiedzi czekam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek nie gniewaj się ale szkoda inwestować w dalszą rozbudowę bo wydasz kasę na dobry wzmak, dobre zwrotki, wygłuszenie drzwi - bez tych elementów nie uzyskasz dobrego jakościowo dźwięku. To tak jakbyś do mercedesa władował tłumik od zaporożca !!!

 

Jezeli chodzi o te boschmann to czytalem opinie na innych forach - dlatego to wzialem i ludzie bardzo chwala stosunek jakosci do ceny

 

Chyba czytałeś opinie, czego nie warto kupować .... no ale cóż skoro chcesz to prosze bardzo:

 

Wzmak:

GROUND ZERO GZIA 2125HPX - 299 zł

Kable zasilające

Dietz 10 mm2 - 59 zł

Kable sygnałowe:

OFC 1,65 zł za 1mb

Zwrotnice:

SINUSLIVE CR 235 - 42 zł/szt.

Maty wygłuszające:

SINUSLIVE - 11,50 zł/szt (około 5 szt na jedne drzwi)

 

Zakładam, że tweetery posiadasz, bo nie wspominałeś....

Podstawowy sprzęt przygotowany - tego będziesz potrzebował żeby dobrze ci zagrało - pomijając kiepskie głośniki, ale za to już ja nie odpowiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie nie wydaje zeby to nie poszlo bez takiego osprzetu j/w. Bede kombinowal jak cos wykminie dam znac, pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc tez jestem w trakcie wymiany głośników we wszystkich drzwiach i też miałem kupić te boschmanny aleee jednak kupię 4x Signat H16. Mam nadzieję, że będzie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cos mi sie nie wydaje zeby to nie poszlo bez takiego osprzetu j/w. Bede kombinowal jak cos wykminie dam znac, pozdrawiam!!!

 

To co ci podałem to minimum, żeby uzyskać w miarę dobry efekt ... Zresztą sam zobaczysz jak ci to zagra pod samym wzmakiem a głowę daję, że po blachach się rozejdzie...

 

aleee jednak kupię 4x Signat H16. Mam nadzieję, że będzie warto

 

I to jest właśnie dobre rozwiązanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te głosniki parametry maja dobre, ale bez zwrotnicy i wzmacniacza niebeda grały tak jak trzeba i tyle tutaj mowy na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
te głosniki parametry maja dobre, ale bez zwrotnicy i wzmacniacza niebeda grały tak jak trzeba i tyle tutaj mowy na ten temat.

 

Kolego to chyba jesteś jedyny który tak uważa :) Te głośniki nawet pod samym radiem grają bardzo dobrze. Mówię oczywiście o Signatach :)

Edytowane przez POLK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafale - Michał mówił najprawdopodobniej o tych Boschmannach a nie o Signatach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rafale - Michał mówił najprawdopodobniej o tych Boschmannach a nie o Signatach

 

Być może :) a co do Signatów to dzisiaj zakupiłem 1 komplet, w poniedziałek idę po drugi i montowanie montowanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały rock'owy teścik wooferów H16 wygrzebany na YT - niestety brakuje mocy ale i tak efekt dźwiękowy jest chyba w miarę ok :)

 

[ame]

[/ame]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności