Skocz do zawartości
Seaquest

Tarcze nawiercane, nacinane i wentylowane - kierunek montażu ???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nabyłem ostatnio zestaw tarcz nawiercanych i nacinanych przednich. Jutro zamierzam je założyć. Mam pytanko nie mam pojęcia która tarcza ma iść na prawą a która na lewą stronę auta. Nacięcia się różnią między sobą.

Zamieszczam fotke jednej tarczy, druga jest symetryczna.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/af86b5dce994d145.html

Czy to może jest prawe koło ?

af86b5dce994d145.html

Edytowane przez Seaquest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu jest prawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo, co do klocków to strzałki są z tego co widziałem, na tarczy niestety nie ma nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze pytanie jakiej firmy masz tarcze ? powinienes w pudelku miec napisane jaki jest kierunek to gluwnie zalezy od firmy ja moge dodac ze autach z ktorymi mam dostep i zakladane sa nacinane tarcze z przodu zakladamy pod wlos do klockow a z tylu odwrotnie z wlosem czyli ta tarcza szla by do przodu od strony kierowcy

 

---------- Post added at 20:58 ---------- Previous post was at 20:56 ----------

 

http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?f=11&t=111486&start=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podalem ci linka wiec zrobisz jak uwazasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jestem w kropce, bo na forum Subaru nie ma jednoznacznej odpowiedzi apropo kierunku. Czy ktoś z was montował coś takiego u siebie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tarcze montujemy tak jak opony kierunkowe... ZAWSZE ZGODNIE Z SIŁĄ ODŚRODKOWĄ!!!

 

Jak zamontowałbyś nacięciem "na ząb" miałbyś hamulce mocniejsze ale nie spełniałyby swojej roli(odprowadzanie gazów cieplnych, oraz pyłu z kloca) i co ważny szybciej by się wszystko zużywało, to tak jak z oponami o "jodełkowym" bieżniku, nie montujemy go tak ">>>>>" tylko tak "<<<<<<"

Nie jest to wielka filozofia ;-) Na przyszłość polecam "bardziej renomowane" produkty, hamulce to TWOJE bezpieczeństwo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
montuje w pracy pod zab przod tyl z zebem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tył wg fotki, którą kolega wkleił była by to prawa tarcza. Ostatnio do siebie kupiłem mikody na tył i było oznaczenie na tarczy która jest która i bodajze na pudełku też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawi mnie po co komus takie sportowe tajle do auta stu konnego :),te hamulce nie beda wogole spelniac swojej roli, poniewaz beda caly czas zimne przy normalnej jezdzie, wiec beda gorzej hamowac.Wiem cos o tym, bo mam podobne klocki i tarcze ebc i klocki red w hondzie civic vti i musze powiedziec ze w hondzie mam problem aby je dobrze wykorzystac ,a nie mowie juz w passacie w ktorym kazdy sie chwali jak mu to najmniej pali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciekawi mnie po co komus takie sportowe tajle do auta stu konnego :),te hamulce nie beda wogole spelniac swojej roli, poniewaz beda caly czas zimne przy normalnej jezdzie, wiec beda gorzej hamowac.Wiem cos o tym, bo mam podobne klocki i tarcze ebc i klocki red w hondzie civic vti i musze powiedziec ze w hondzie mam problem aby je dobrze wykorzystac ,a nie mowie juz w passacie w ktorym kazdy sie chwali jak mu to najmniej pali :)
to juz raczej nie twoja sprawa moze kolega jezdzi paskiem na KJS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yhym autem 100 konnym :) no lajcik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciekawi mnie po co komus takie sportowe tajle do auta stu konnego :),te hamulce nie beda wogole spelniac swojej roli, poniewaz beda caly czas zimne przy normalnej jezdzie, wiec beda gorzej hamowac.Wiem cos o tym, bo mam podobne klocki i tarcze ebc i klocki red w hondzie civic vti i musze powiedziec ze w hondzie mam problem aby je dobrze wykorzystac ,a nie mowie juz w passacie w ktorym kazdy sie chwali jak mu to najmniej pali :)

Jeżeli chodzi o chamulce to nei żałuje sobie na dobre tarcze i klocki. Jeżeli skróci to moją droge hamowania o pare cent. to warto. Poza tym codziennie jeżdże do pracy autostradą więc myśle że tłumaczenie jest tu zbędne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie tarcze red-dot nacinane. Producent okreslil kierunek montazu mniej wiecej tak: The discs should be installed such that the end of the slot nearest the outer edge of the disc contacts the pad first.

 

Czyli koncowka naciecia od zewnetrznej storny tarczy wchodzi w kontakt z klockiem jako pierwsza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie skroci :)bedą hamowac gorzej od seri :)taką jazda jak domyslam sie jezdzisz to nigdy nie zagrzejesz ich do temp roboczej tych hebli:) wiadomo ze stawia sie na markowy i dobry spzret tez badziewia nie wstawiam do swoich aut :)ale w takich dziadkowozach poprostu sie stawia na dobra serie :)bo nawet w 1/3 nie wykorzystasz tego hamulca ,a on nie dogrzany bedzie hamowac gorzej niz seria :) wiem co mowie bo mam takie auto z takimi heblami civica i mam passata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności