Skocz do zawartości
marcin92passat

Subwoofer aktywny do 300zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was!! W moim passku zaczyna mi brakować niskich tonów, co prawda głośniki 2-drożne dają radę, ale wolałbym raczej coś mocniejszego. Znalazłem subwoofer aktywny blaupunkt EMB 800A za 300zł(nowy) . Czy uważacie że da radę? a może polecacie coś innego? Najchętniej jeszcze tańszego. Nie jestem audiofilem więc może być trochę słabszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blaupunkta sobie odpuść, no chyba że zależy ci na samym waleniu po blachach a nie na efektywnej jakości.

 

Jeśli chodzi o coś dobrego w tej cenie to polecam taką skrzynkę INFINITY Z pewnością będziesz zadowolony z efektów.

Najlepiej gdybyś podał jaką mocą ze wzmacniacza dysponujesz, żeby zasilić suba - łatwiej wtedy szukać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też właśnie naszła myśl żeby kupić jakiś sub i wzmacniacz. Mam sedana i tu pojawia się pytanie czy basik będzie dobrze odczuwalny w kabinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znalazłem subwoofer aktywny blaupunkt EMB 800A
Najlepiej gdybyś podał jaką mocą ze wzmacniacza dysponujesz, żeby zasilić suba - łatwiej wtedy szukać...

No właśnie podał,że szuka suba aktywnego ze wzmacniaczem,a więc nie posiada wzmacniacza samego w tej chwili.

Ale kolega cinul w sumie ma rację,dobrze radzi z tym INFINITY tylko że wtedy musi być oddzielny wzmak.

Jednak jak ktoś miał do czynienia z aktywnymi z wbudowanym wzmacniaczem to ja też chętnie poznam opinię.

Edytowane przez kmdm24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten infinity to chinol do walenia, a nie do kulturalnego grania, jest to to samo co JBL GT5-12. Ja radził bym poszukać czegoś na celulozowej membranie, coś jak np JBL GTi 1200 ze starej dobrej serii competition, gdzie głośniki były robione jeszcze w USA a nie w chinach. Albo dołóż i celuj w jakieś przetworniki marki Cerwin Vega :) (mowa o pasywnych)

 

Za 300zł nic ciekawego nie wymodzisz z aktywnych, szukaj jakiejś używki, ale ja jestem zwolennikiem i polecam zestaw oddzielny czyli SUB+WZMAK.

 

I jeszcze jedna bardzo ważna kwestia. Do jakiego typu muzyki ma ten sprzęt być używany? Bo co innego mogę Ci doradzić do rocka, klasyki itp a co innego do rapowego dudnienia :)

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słucham praktycznie wszystkiego ;p najwięcej rocka albo house

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten infinity to chinol do walenia, a nie do kulturalnego grania

 

Kultura grania z pewnością nie zamknie się w przedziale 300 zł :)

 

jest to to samo co JBL GT5-12

 

Chyba chciałeś napisać, że ta sama stajnia, bo różnice jednak są:

 

Infinity Ref 1260 W JBL GT5-12

 

Moc szczytowa: 1200 W 1100 W

Moc ciągła (RMS) 300 W 275 W

Skuteczność 93 dB 93 dB

Pasmo przenoszenia 23 - 400 Hz 23Hz - 450Hz

Impedancja 4 Ohm 4 Ohm

Głębokość montażu 162 mm 164 mm

 

Do muzyki rockowej lepszym rozwiązaniem będzie oczywiście skrzynia ciśnieniowa.

W tej cenie oczywiście bez wzmaka możesz kupić np.: ROCKFORD FOSGATE R1S412 czy HERTZ DS 250 albo POWERBASS P S-12

Do tego jakiś wzmak, ewentualnie monoblock i będzie cacy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co myślicie o takim zestawie? chodzi mi o to czy wzmacniacz jest wystarczający do tego suba? http://allegro.pl/skrzynia-mdf-infinity-ref-1260w-carpower-hpb-602-i1550821793.html

znalazlem tez taki wzmak http://allegro.pl/infinity-reference-7521a-tanio-i1586435562.html byłby pewnie idealny pod taki subwoofer. prosze o opinie

Edytowane przez Drab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu ;-)

Jak podłączyć subwoofer aktywny do radia ? Zaznaczam, że radio nie ma wyjścia na wzmacniacz. Jakie kable muszę posiadać i jak je podpiąć i do czego ?

Z góry dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza opcja jak najbardziej ok

Sub potrzebuje 300 W mocy, natomiast Ten Carpower dostarczy mu 225 W - ciut brakuje ale da radę (producent tego CP raczej nie zaniża aż tak tragicznie mocy)

 

Natomiast jeśli chodzi o Infinity, to po pierwsze w opisie jest błąd, bo w aukcji jest podany model Infinity Reference 7521, a w rzeczywistości jest to Infinity Reference 7521A - co widać na fotce. Parametry podane na wiekszości stron tego wzmaka sa następujące:

 

moc dynamiczna przy 2 Ohm - 190w

moc RMS przy połączeniu zmostkowanym 1x283W

moc RMS 2Ohm/4Ohm 2x142W/2x197W

stosunek sygnał/szum >83dB

pasmo przenoszenia 10 Hz - 69kHz

 

Na stronie producenta jest tak:

 

Power Output

RMS Power at 4 Ohms 97 W x 2

RMS Power at 2 Ohms 142 W x 2

Performance

Bass Boost Frequency 50 Hz

THD at Rated RMS Power 1 %

Signal to Noise Ratio 83 dB

Frequency Response 10 Hz - 69000 Hz

High - Pass Frequency 32 Hz - 320 Hz

Low - Pass Frequency 32 Hz - 320 Hz

 

Jak łatwo zauważyć haczyk jest w mocy RMS nie 197 W przy 4 Ohm a zaledwie 97 W - ktoś chciał trochę udoskonalić ten wzmak a inni bezmyślnie skopiowali przekłamane parametry. Czyli z tego wynika, że na mostku będzie miał około 200 W w RMS'ie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierwsza opcja jak najbardziej ok

Sub potrzebuje 300 W mocy, natomiast Ten Carpower dostarczy mu 225 W - ciut brakuje ale da radę (producent tego CP raczej nie zaniża aż tak tragicznie mocy)

 

Ten wzmacniacz nie daje rady z GT5-12 a co dopiero z tym infinity, jakoś to będzie grało ale bez szału (przerabiane na własnej skórze) Ten HPB-602 jak wysra 180rmsu to będzie dobrze, a nie wiadomo, jakie kolega ma w autku ładowanie i napięcie. Ja bym sie nie pakował w ten zestaw, chyba, że z innym wzmacniaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha to dzięki wielkie. Myślałem ze ten CP będzie za słaby. Mi nie chodzi o to żeby mi klape bagażnika urwało tylko żeby był ładny czysty i wyraźny basik. A ten głośniczek infinity będzie dobry? Bo znalazłem jeszcze coś takiego: http://www.audiosklep.pl/ground-zero-gzib-1200bt-p-3624.html i http://www.audiosklep.pl/helix-db-12s---wyprzedaz----p-2491.html

 

Napięcia i ładowania nie sprawdzałem. W sprawach CA jestem jeszcze laikiem

Edytowane przez Drab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wzmacniacz nie daje rady z GT5-12

 

To akurat nie GT5-12 - nie śledzisz postów - różnice w parametrach jednak są ...

 

A ten głośniczek infinity będzie dobry

 

Wszystko ma swoje granice w zależności od budżetu

 

Napięcia i ładowania nie sprawdzałem. W sprawach CA jestem jeszcze laikiem

 

Raczej chodzi o alternator ilu amperowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej chodzi o alternator ilu amperowy

 

orginalny z b4 1.8 a ile amer to nie mam pojęcia. jutro wszystko posprawdzam to będe wiedział. Zastanawiałem si też nad głośnikiem GMS 25 który posiada 150w w rms

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cinul weź czytaj ze zrozumieniem, napisałem Ten wzmacniacz nie daje rady z GT5-12 a co dopiero z tym infinity, rozumiesz? może rozjaśnię, skoro nie daje rady z głośnikiem słabszych parametrach, to z infinity który jest bardziej prądożerny będzie miał jeszcze większy kłopot...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku kup taka skrzynkę ciśnieniową HERTZ DS 250 i tego CARPOWER'A a na bank bedziesz zadowolony z efektów. Myślę, że to idealne zestawienie za niewielką kasę. Do tego dobre kable ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/cerwin-vega-12-8ohm-12w3-i1588677479.html#gallery za 200zł do rocka itp idealny głośnik, bardzo szybki, gra kulturalnie i kiedy trzeba potrafi rzucić mięchem. Tylko musiał byś zaopatrzyć się w wzmacniacz, który te 8 ohm pociągnie :)

 

---------- Post added at 23:17 ---------- Previous post was at 23:13 ----------

 

A tu za nieduże pieniążki masz skrzynkę, która zbyt piękna nie jest, ale potrafi nieźle zatrząść autem (to moja była skrzynia) starguj się z gosciem, niech Ci zrobi wysył w cenie. Szybka, mocna, i ten CP ją ruszy bez problemu, będzie miał nad nią dobrą kontrole. http://allegro.pl/made-in-usa-emphaser-25cm-175rms-mega-okazja-i1589505209.html#gallery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc panowie. wolałem się podowiadywać co dobre bo pewnie kupiłbym jakąś kiche i tyle by z tego było:) Niech wam bóg w dzieciach wynagrodzi.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Podłącze się pod temat...w moje ręce trafił JL 10W6V2. Y danych technicznych wynika, że powinien dostać ok 500 W RMS. Mam wymacniacz Rodek 4100N ale jak wiadomo lepiej nie próbować konfiguracji 2 mostki podpięte pod 2 cewki bo może głośnik ucierpieć.

Czy może ktoś polecić jakiś wymacniacz mono albo 2 kanałówka odpowiedniej klasy co to uciągnie? A może ma ktoś coś odpowiedniego na sprzedaż?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności