Skocz do zawartości
Michal1980

Pukniecie przy przyspieszaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj pojawila sie u mnie nastepujaca przypadlosc:

Przy jezdzie na 4 biegu (ok 55 kmh) ale nie trzymajac gazu - wciskajac go nagle na krotko (takie kopniecie) slysze jakies pukniecie z okolic silnika lub podwozia (skrzynia?). Jest slabo slyszalne i lekko odczuwalne.

Porownanie tego, jakie przyszlo mi od razu na mysl, to tak, jakby np w jakims mechanizmie gdzies poluzowala sie sruba i za kazdym razem jak sie posunie wszystko do przodu , to jest takie pukniecie, jakby gdzies byl milimetr luzu.

Co to moze byc?

 

PS. Jechalem teraz do sklepu, i np na innych biegach tego nie slyszalem. Ale to bylo raptem 500 metrow, wiec nic pewnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał może luz na poduszce od skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tydzien bede u mechanika.

Poduszka od skrzyni - to w miare proste zeby sprawdzic i wyeliminowac ewentualnie czy tylko ASO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no spoko mechanior da rade sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demonik, dziekuje za linka. Wiele mi rozjasnil.

Rzucilem okiem tez na wypowiedzi kolegow z forum Octavii - tam tez (nic dziwnego) ta przypadlosc dotyka mnostwa osob. Bez wzgledu na silnik, skrzynie itd.

Osobiscie moge tylko trzymac kciuki, zeby byla to tania naprawa - np wymiana srob mocujacych czy tam poducha pod skrzynie, a nie jakies przeguby wewnetrzne (650pln za sztuke)...

 

PS. przy przegladaniu wszystkich postow, skumalem dopiero teraz, ze mam MFA plus:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności