Skocz do zawartości
Grimson

Passat 2.0TDI czego tutaj brakuje?

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądałem wczoraj Passata 2.0TDI 2006rok, po podniesieniu maski zauważyłem że czegoś brakuje przed rurą którą silnik pobiera powietrze, czy tam jest miejsce na filtr? Zaznaczyłem to miejsce na czerwono (dwa kolejne zaznaczenia to brakujące zaślepki.

 

http://img684.imageshack.us/i/dsc2832x.jpg/

 

No i drugi temat palącej się kontrolki nr 2 na desce rozdzielczej

 

http://img805.imageshack.us/i/dsc2847.jpg/

 

Sprzedający tłumaczy że lampka zapaliła się po tym, jak wlał zbyt dużo płynu do czyszczenia wtryskiwaczy. Rozumiem że bez komputera nic nie da się zweryfikować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oglądałem wczoraj Passata 2.0TDI 2006rok, po podniesieniu maski zauważyłem że czegoś brakuje przed rurą którą silnik pobiera powietrze, czy tam jest miejsce na filtr? Zaznaczyłem to miejsce na czerwono (dwa kolejne zaznaczenia to brakujące zaślepki.

 

http://img684.imageshack.us/i/dsc2832x.jpg/

 

No i drugi temat palącej się kontrolki nr 2 na desce rozdzielczej

 

http://img805.imageshack.us/i/dsc2847.jpg/

 

Sprzedający tłumaczy że lampka zapaliła się po tym, jak wlał zbyt dużo płynu do czyszczenia wtryskiwaczy. Rozumiem że bez komputera nic nie da się zweryfikować?

97623793.th.jpg

 

wkadka.th.jpg

 

co do kontrolek to tylko VAG ci pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grimson pisalem o tej kontrolce juz na forum. Poszukaj bo tez mialem ta kontrolke zapalona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może był po dzwonie i brakuje mu kilka detali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może był po dzwonie i brakuje mu kilka detali
możliwe sprawdź historie u kolegi na forum i wyposażenie z fabryki ale może że przy składaniu po jakiejś wymianie np rozrządu lub chłodnicy im się te detale zagubiły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
możliwe sprawdź historie u kolegi na forum i wyposażenie z fabryki ale może że przy składaniu po jakiejś wymianie np rozrządu lub chłodnicy im się te detale zagubiły
Jeżeli faktycznie mechanik wymieniał rozrząd i nie pozakładał pierdułek to dziękuje za takiego mechanika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie pojedziesz do ASO , koszt 300zł i powiedzą Ci wszystko na temat autka , ja tak zrobiłem i nie żałuję bo auto zamiast 166000km miało ok 350tyś .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mi kolega sprawdza VIN.

 

Co do tych 300PLN w ASO, czy to jest ścieżka zdrowia dla samochodu czyli podpięcie pod komputer oraz sprawdzenie mechaniki, blacharki itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Lubiniu koszt sprawdzenia historii auta 150 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy historia auta?

Tylko to, ze pan w ASO sprawdzi zgodnosc ksiazki serwisowej z tym co ma w komuterze? I za to trzeba placic 150pln?

CZy auto wjezdza na podnosnik i zaglada sie mu w kazda szczeline?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co to znaczy historia auta?

Tylko to, ze pan w ASO sprawdzi zgodnosc ksiazki serwisowej z tym co ma w komuterze? I za to trzeba placic 150pln?

CZy auto wjezdza na podnosnik i zaglada sie mu w kazda szczeline?

Zapisana jest wszystko w komputerze w serwisie kiedy były dokonywane serwisy i co było wymieniane wiem bo wczoraj sprawdzałem swojego ,chyba że auto nie było serwisowane i takie się zdarzają ,to wtedy nic nie będziesz wiedział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I za to sie placi? Ja nie placilem nic, tylko poprosilem o sprawdzenie, czy ksiazka sie zgadza z wpisami do kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I za to sie placi? Ja nie placilem nic, tylko poprosilem o sprawdzenie, czy ksiazka sie zgadza z wpisami do kompa.
Dobry serwis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega sprawdził VIN w ASO VW i wyszła ciekawostka, że w roku 2010 na życzenie Niemca przebieg został wyzerowany przy przelatanych 166 000km. W tym momencie na blacie jest 186 000km. Czy ktoś z Was się z czymś takim spotkał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście - to kolejny typowy przykład samochodu z Niemiec, którym "emeryt jeździł tylko do kościoła" (pewnie miał kościół na drugim końcu kraju). Może mieć rzeczywisty przebieg 300 tys lub równie dobrze 600 tys. Tak przy okazji - cofnięcie licznika w Niemczech (i nie zgłoszenie kupującemu) jest tam przestępstwem.

bonito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolega sprawdził VIN w ASO VW i wyszła ciekawostka, że w roku 2010 na życzenie Niemca przebieg został wyzerowany przy przelatanych 166 000km. W tym momencie na blacie jest 186 000km. Czy ktoś z Was się z czymś takim spotkał?

 

Nie jestem pewien, ale mysle, ze nie ma najmniejszych szans, aby jechac do ASO i poprosic o wyzerowanie licznika. DLatego, ze to - jak wspomnial bonito - przestepstwo, jesli nie ma wspisu do ksiazki a kupiec nie zostal poinformowany.

Moze to ASO to bylo jakies tureckie, a jakiejs zagrodzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASO było niemieckie, samochód użytkowany przez jedną osobę. Teraz jest już drugi właściciel, czyli ja. Witam w klubie posiadaczy B6 :kumple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności