Skocz do zawartości
Bartek1987

4motion-zawieszenie

Rekomendowane odpowiedzi

Wtam,zakupiłem niedawno wymarzonego 4motion-a.Moj tato ma juz drugiego najpierw B5 a teraz B5fl i niestety popełnilismy spory bład przy zakupie poniewaz nie zauwazylismy iz jest on bardzo nisko zawieszony.Jak sie poznije okazało jest to wersja sportline i teraz mamy problem poniewaz moj tato mieszkam w bardzo ciezkim gorzystym terenie i cała idea kupieni 4x4 legła w gruzach-lekki snieg i auto stoi,niewspomne juz o kraweznikach itd..Ja zakupiłem wersje TRENDLINE z duzo opcja i kiedy postawiłem swoj obok ojca to roznica jest OGROMNA!!!Nie mierzyłem ale około 10cm spokojnie.

Pytanie:

Czy zawieszenie w w wersji 4motion(oprocz sportline)jest fabrycznie wyzsze?jesli tak to poprzec co?tylko sprezyny czy kpl totalnie inny??

Jesli ktos sie orientyuje o ewentualnej cenie kpl zawieszenia taniej firmy to prosze o info choc najchetniej zamienilibysmy nasze na normlane.

Zawicha ktora posiadamy zosatała wymieniona na nowa rok temu,amrki sa firmy MONROE a sprezyny nie mam pojecia ale tez sa nowe.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki:)pytanie teraz czy amorki i sprezyny z pakietu na złe drogi sa faktycznie dostepne tylko w ASO??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprężyny ok 500 i 500 amory na przód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy zawieszenie w w wersji 4motion(oprocz sportline)jest fabrycznie wyzsze?

tak, mój na przodzie ma sprężyny z oznaczeniem kolorowym 1żółty i 3brązowe, a tył 3zieolone kropeczki. O rozszyfrowanie kodu kropek zapytaj Gural'a

dsc01488qc.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, szukam specjalistów i ludzi bogatych w wiedzę w temacie 4motion.

 

Pierw chciałbym zacząć od kilku ważnych dla mnie pytań, żeby rozwiać wszelkie wątpliwości.

 

Czy układ zawieszenia tył w passacie B5 i B5FL jest taki sam? Czy częsci typu amortyzatory, sprężyny i inne części układu zawieszenia będą pasować z B5 do B5 FL?

 

Czy układ zawieszenia z B5 FL variant różni się od B5 FL sedana? Np chodzi mi o sprężyny, czy będą pasować? Podobno pasują, ale np wstawiając sprężyny Eibach robione typowo pod varianta do sedana - w sedanie nie siądzie niżej niż w kombi tak?

 

Mam w swoim passacie do wymiany na 100% sprężyny, na razie jestem na etapie przemyśleń czy wstawiać seryjne czy komplet eibachów - ale tu się rodzi problem bo np na allegro były swojego czasu typowo do varianta a do sedana niestety nie. Czy takie od varianta mogę śmiało kupić?

 

Mam również do wymiany poduszkę ramy pomocniczej. Czy można wymienić tylko lewą stronę czy lepiej wymieniać kompletami?

 

I interesuje mnie również temat poduszek pod amortyzator z tyłu. Czy tam są poduszki, czy jakiś bałwanek?

 

 

Jeżeli jest ktoś w stanie pomóc mi w tych pytaniach to prosiłbym o jeszcze jedną rzecz. Podać mi linki do aukcji lub numery katalogowe do :

 

- sprężyn seryjnych i sportowych

- poduszek amortyzatora

- poduszek ramy pomocniczej.

 

Tak bym mógł po prostu w spokoju zakupić w internecie lub w lokalnym motoryzacyjnym. Narazie zbieram informacje od dluzszego czasu ale niestety sam sie nie znam w temacie 4motion i ciezko mi wyszukac konkretne odpowiedzi na moje pytania.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg.pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest różnica pomiędzy tylną kolumną sedana i kombi w B5FL?(pomijając kolorki na sprężynach i 1BE/1BA itp). Chodzi o rozmiar i sposób mocowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a ja trochę w tym temacie.

Poszukuje sprężyn do b5 fl 2.8 4motion kombi na tył. Oznaczenie kolorystyczne to 1 pomarańczowy 3 niebieskie, oznaczenie z wlepki to 1BE OYQ, oznaczenie VAGa 3B0511115 AJ. Sprężyny oryginalnie obniżone o 20 mm. Drut o grubszej niż standard średnicy.

Pytałem już w paru sklepach i nigdzie nie mogą dobrać, najlepiej wyjąc im starą to dopasują, a w aso 488 zł szt.

Kupię najlepiej oryginał używane w dobrej kondycji.

Dzięki za info.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy udało się znalezienie amorów i sprężyn ?? ja tez szukam do swojego passata b5fl 2001 1.9 avf 4motion kombi

 

jesli udało się to możesz podać namiary na owe amory i sprężyny??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie lepiej nie pytaj o sprężyny bo mają tak namieszane że tylko szkoda kasy przeważnie po założeniu nowych auto jest jak audi allroad mega wysokie. Ja mam u siebie zawieche 1be i nie narzekam. Po 15 latach dobrze jest założyć nowe poduszki pod sprężyny bo są wygniecione. Założysz nowe to autko dzwignie się z 2 cm do góry , dotyczy tylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eibach robi sprężyny pod 4motion.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sklepie lepiej nie pytaj o sprężyny bo mają tak namieszane że tylko szkoda kasy przeważnie po założeniu nowych auto jest jak audi allroad mega wysokie. Ja mam u siebie zawieche 1be i nie narzekam. Po 15 latach dobrze jest założyć nowe poduszki pod sprężyny bo są wygniecione. Założysz nowe to autko dzwignie się z 2 cm do góry , dotyczy tylu.

 

o które poduszki ci chodzi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprężyny Eibach i amory Bilstein - obie opcje są dostępne do 4motion :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności