Skocz do zawartości
art.kam

jaka jest minimalna ilosc godzin do wypracowania na etacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie. Może jest ktoś na forum kto by się orientował jaki jest minimalny czas pracy na pelnym etacie. Podaje przyklad, jesli jest 3miesieczny cykl rozliczeniowy, (praca zmianowa) to czy pracodawca moze w 1szym miesiącu dać pracownikowi grafik w którym pracownik ma do wypracowania 130 godzin, w następnym miesiącu 130 godzin a w kolejnym 220 godzin? niestety w art 128 kp nie jest to jasno określone oprócz tego że nie można przekroczyć łącznie z nadgodzinami 48 godzin w tygodniu. Mile widziana podstawa prawna :dobrze

Edytowane przez art.kam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest zastosowany równoważny czas pracy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak. Podstawą do obliczania czasu pracy jest 7,35 *5. dla osob pracujących w systemie zmianowym 12/12 wychodzi średnio 3 do 4 dyż na tydzień. Wszystko by było oki gdyby nie to że w tym miesiącu mamy 160 godzin do wypracowania a mi wychodzi128. Finał bedzie taki że w czerwcu nawet gdy dostane w maju 168 godziny, bede musial odpracować godziny z kwietnia czyli czerwcowe 168 i 32 godziny z kwietnia.

Edytowane przez art.kam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kwietniu mamy do wypracowania 160 godzin bo jeden dzien odpada bo są swieta bodajrze poniedziałek, a co do wypracowanych godzin to sie liczy ilość dni pracujących w danym miesiącu razy 8 godzin i wychodzi ci normatywa na dany miesiąć, jak wyjdzie ci wiecej godzin przepracowanych niz normatywa z danego miesiąca to masz nadgodziny ,a jezeli masz mniej wypracowanych godzin niz miesieczna normatywa czyli jestes na minusie z godzinami, wiec jezeli masz 3 miesieczny okres rozliczeniowy to liczysz sobie wszystkie godziny i ci wychodzi czy jestes na plusie czy na minusie z godzinami,i jezeli masz duzo nadpracowanych to albo ci zapłaci pracodawca albo da ci wolne za godziny zalezy od pracodawcy a jezeli masz na minusie to mozeci tak ustawic grafik zebys odrobił te godziny, ale przy system ie pracy 12\12 raczej zawsze bedziesz na plusie z godzinami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie pracuje w ten sposob od kilku lat, ale dopiero teraz zaczely sie problemy z godzinami. chodzi mi o to ze teraz mam jak juz wspomnialem 128 godzin a powinno byc 160. rozumiem kilka niedogodzin 3-4 ale 32? dlatego szukam podstawy prawnej do tematu. bo nie usmiecha mi sie rypac w czerwcu 200 godzin. szczegolnie ze zmuszony jestem pracowac na dwa etaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to musisz miec jakies wolne ze nie wyrobisz godzin, masz jakies wolne służby czy coś czy ci daje pracodawca od tak o wolne

 

jno bo jak nie wyrobisz godzin to cie w pracy musi nie byc po prostu wiec musi byc to jakis powod, bo chorobowe czy urlop to i tak liczy ci sie 8 godzin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie znaleźć typowy akt prawny pod twój przykład - przejrzałem już 3 swoje portale kadrowe i wykonałem parę tel do innych kadrowców. Na pewno grafik jest źle ułożony bo tyle niedogodzin jak zauważyłeś nie powinno występować. I teraz najważniejsze ile masz godzin w umowie o pracę wpisane - rozumiem że te 36,75 co pisałeś wyżej. Więc moim zdaniem przy takim ułożeniu grafiku pracodawca powinien ci i tak policzyć całość godzin, która była do przepracowania w danym miesiącu. Skoro nie masz równoważnego systemu pracy nie ma uzasadnienia do tak zaniżenia ilości godzin. Ale to mówie tak na dwoja babka wróżyła...Jak coś znajdę lepszego to dorzucę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mojego HR ;-) jeśli zastosowany jest 3 miesięczny okres rozliczeniowy, to po prostu w całym tym okresie ma się liczba godzin zgadzać. Oczywiście nie wolno pracować więcej niż te 48 h/tydz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łysy niestety wlasnie sie dodzwonilem do pipu i tam mi wyjasnili ze pracuje w rownowaznym systemie pracy. dvpa zbita bo jedynie na co moge liczyc to 35 godzin wolne w tygodniu.::mlotkiem:klotnia:wojak:hunter:krzeslem:

masz jakis pomysl co z tym zrobic???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ma się liczba godzin zgadzać

 

Jeśli jest równoważny.

Łysy niestety wlasnie sie dodzwonilem do pipu i tam mi wyjasnili ze pracuje w równoważnym systemie pracy.
to kicha nie przeskoczysz tego. W tym wypadku jak napisał motomuse wystarczy pracodawcy że sie będzie w 3 miesięcznym rozliczeniu zgadzać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nie ma jakiegoś minimum/maksimum miesięcznego zatyrania pracownika?:zeco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pracuje na zmiany i czas pracy rozliczany jest kwartalnie.... czyli w jeden miesiac moge miec 163h w drugim 170 a w trzecim jeszcze inaczej ... wszystko zalezy od pracodawcy...

 

*czasy pracy podane sa orientacyjnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co jeśli Ci się nie pali w poniedziałek pogadam z kolegą z Wawy tam procedurki ma w jednym palcu. Może coś zaradzimy. No ale do poniedziałku musisz wytrzymać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki dzieki!:dobrze

czekam cierpliwie do poniedzialku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12/12 czyli co 12 godzin pracy ? :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory że dziś dopiero odpisuje. Podzwoniłem no i prawnie nie da się tego obejść :( Równoważny system to dobry atut w rękach pracodawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!Ja mam pytanie troche z innej beczki..czy będąc na zwolnieniu lekarskim dłużej niz 30 dni mogę jako pracownik złożyc wymówienie z pracy?Ewentualnie za porozumieniem stron bez okresu wypowiedzenia??Zależy mi na szybkiej odpowiedzi!Z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie możesz,wypowiedzenie przysługuje każdemu pracownikowi.Porozumienie stron,bedące polubownym rozwiązaniem,jest jakby wypadakową chęci obydwu stron,to najbardziej korzystne oraz błyskawiczne rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności