Skocz do zawartości
lukas2087

Robi sie gdzies zwarcie. pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

witam prosze o pomoc bo ja juz stracilem pomysly. moj problem wyglada tak. Mam radio sony i od dluzszego czasu robi mi sie zwarcie gdy zrobie glosniej jak cicho gra tak na 10 to elegancko ale jak daje glosnosc powyzej 15 radio sie wylancza i jak nie scisze radia to sie nie wlaczy a na dodatek nie mam basow wogole dawniej mialem. przegladalem kable przy radiu i wszystko jest w pozadku. radio mam podlaczone pod aku a minus fabrycznie jest podlaczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:hmm wygląda na uwalony potencjometr volume

ale niech się mądrzejsi wypowiedzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego szukaj przyczyny w kablach idacych do glosnikow,ostatnio u kolegi to naprawialem,kabel glosnikowy sie przetarl i dotykal masy,po cichu to gralo ale gdy dawal glosniej radio gaslo.Wiec od radia po kablu do glosnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobie tak jak mowisz kris87. a jak sie wkurze to wymienie cala instalacje od radia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij radio i podlacz na krotko jakies glosniki i wtedy dawaj glosniej,jak bedzie grac to przyczyne znasz,jak dalej nie bedzie grac to masz cos z radiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzis nie dam rady bo na 14 do pracy ale moze jutro bede grzebal o winikach ci napisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panie kochany, jak na mój wypaczony gust , to koncówka mocy Ci leci ;] ale sprawdź na krótko ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 95% końcówka mocy. Podobnie miał Archos tylko we wzmaku - robił głośniej to bas zanikał a im głośniej tym gorzej aż wzmak się samoistnie wyłączał. Uwalił końcówkę mocy bo trochę bezmyślnie podłączał wzmak (+ z aku puścił na głośniki :)) Fakt, że w sumie to chodziło o wzmak ale efekt identyczny. Wystarczyło jakieś zwarcie w instalacji i końcówka zjarana. A ty kolego przypadkiem nie grzebałeś w instalacji czy tak samoistnie się stało ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(+ z aku puścił na głośniki

qufa.. jak??? :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plus z aku podlanczalem do radia i basy byly caly czas tylko od 2 miesiecy tak sie dzieje

 

---------- Post added at 23:22 ---------- Previous post was at 23:18 ----------

 

a i takie cos pozaobserwowalem ze jak wlnczalem CB radio to radio sie wylanczalo inaczej zwarcie, ale to tylko dzis jak grzebalem. od razu CB odlaczlem. i nadal to zwarcie wystepuje. jutro rozbiore drzwi od kierowcy bo cos czuje ze w nich lezy problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
qufa.. jak???

 

Sam zachodzę w głowę ale widocznie można :D

 

a i takie cos pozaobserwowalem ze jak wlnczalem CB radio to radio sie wylanczalo inaczej zwarcie, ale to tylko dzis jak grzebalem. od razu CB odlaczlem. i nadal to zwarcie wystepuje. jutro rozbiore drzwi od kierowcy bo cos czuje ze w nich lezy problem.

 

Niezbędna wizyta u elektryka w takim razie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności