Skocz do zawartości
cycu

Niesprawiedliwie naliczana opłata za ogrzewanie :(

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj bylem u Rzecznika Praw Konsumenta i w sumie z tego co sie dowiedzialem to kase i tak musze wplacic bo nalicza mi odsetki ale mam tez zlozyc reklamacje dot. podzielnikow ciepla. rozmawialem z sasiadka 2 pietra nizej ktora mniej wiecej tak jak ja tylko nocuje w mieszkaniu i caly dzien jej nie ma - ma zwrot za ogrzewanie ponad 800 zł :|

czyli wychodzi na to ze albo mam podzielniki "lewe" albo mi w lato tyle nabilo.

 

w poniedzialek ide do spoldzielni i ciekaw jestem co mi tam powiedza.

a Co do tego kombinowania to niestety tak jest kto nie kombinuje to zawsze traci;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reklamacja dzisiaj złożona pisemnie za potwierdzeniem odbioru:)

czekam na rozpatrzenie chociaz nie mam wielkich nadziei na szybkie i satysfakcjonujące mnie załatwienie...

w społdzielni zarząd z wygladu jak i z zachowania - komuna

prezes zarzadu po prostu burak, pyskaty wszystkowiedzący najlepiej

sekretarka miła do momentu przedłożenia jej reklamacji potem niemiła i tylko cos tam burkneła ze i tak mam to zapłacic

 

i gdzie ta sprawiedliwosc;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cycu jak tam Twoje sprawy? Wyjaśniło się coś, ustosunkowali się przynajmniej do Twojej reklamacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, dostalem pismo. Mniej wiecej chodzi o to ze zgodzili sie ze mna ze w lato odparowuje lecz wg nich po to jest nalane ponad stan tej cieczy aby sie to wyrownalo. Nie ma opcji aby robic odczyty po sezonie grzewczym i przed. Oczywiscie i tak nie dostane kasy spowrotem bo reklamacji nie uznali i napisali ze powinienem sie cieszyc ze mam tylko tyle dopłaty bo moje pietro jest mnozone przez 0.8 a nie przez 1....

 

Sprawa trafila do prawnika, po swietach zostanie wyslane wezwanie do przelania mi moich pieniedzy spowrotem i tam troche postraszone , dam znac jak sie do tego ustosunkuja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat ze spółdzielnią i złodziejstwem pod szeroką nazwą "ogrzewanie" przerabiał niestety na własnej skórze mój staruszek.

 

Doszukał się w normach że wszystkie czujniki w domu, montowane na kaloryferach, zostały zamontowane w jawnej sprzeczności z obowiązującymi normami. Podbudowany taką wiedzą wysłał sprawę do sądu, gdzie miał nadzieję że ten temat szybko i łatwo wygra.

 

Okazało się że sędzia i "niezależny" rzeczoznawca, opiniujący sposób montażu czujników siedzą w kieszeni spółdzielni.

 

Koniec tej sprawy był bardzo nieprzyjemny.

 

Podsumowanie: jeśli ktoś chce walczyć ze spółdzielniami to nie na szczeblu lokalnym.

Edytowane przez Grimson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności